• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » کوچ غریبانه هنرمندان خراسان شمالی
  کد خبر : 1730396

  کوچ غریبانه هنرمندان خراسان شمالی

  کوچ غریبانه هنرمندان خراسان شمالیReviewed by Aryan♥ on Feb 7Rating: بخشی ها، عاشق ها، لولوچی ها، نی نوازان و لالایی برلبان کهنسال شمال خراسان چون بسیاری خنیاگران این سرزمین با انبوهی نغمه و ترانه و ملودی در خاک منزل می گزینند و ما هر روز تهیدست می شویم. به گزارش ایران ویج   در سرزمین…

  کوچ غریبانه هنرمندان خراسان شمالیReviewed by Aryan♥ on Feb 7Rating:

  بخشی ها، عاشق ها، لولوچی ها، نی نوازان و لالایی برلبان کهنسال شمال خراسان چون بسیاری خنیاگران این سرزمین با انبوهی نغمه و ترانه و ملودی در خاک منزل می گزینند و ما هر روز تهیدست می شویم.

  به گزارش ایران ویج   در سرزمین شورخیز شمال خراسان دیریست مردمی با دوتار، قوشمه، کمانچه، دهل و نی شان زندگی را جانی دوباره بخشیده اند، روح را از حصار تن رهانده اند و به تماشای شوکت و شور بهاران برده اند، به تماشای”مریم زراوه” کوهستانیان، “الله مزار” مرزداران و سرحد نشینان و به تماشای دیروز لبریز نغمه و نوا برده اند.

  هنرمندان می کوچند و ما احساس کوچکی می کنیم که این صنوبران اصالت برلب چه غریبانه رفتند، عمری برای ما از تاریخ و عشق و امید هایمان گفتند ولی خود بی هیچ”شناسنامه هنری”، بی هیچ نشانی از دیروز سرایی های از دل برخاسته شان از میان ما رفتند و اینجا بر بام دل دردمندمان فقط حسرتی بلند و آهی پراندوه میهمان شد و دیگر هیچ!

  “خبرگزاری مهر”

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.