• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » فرصت سوزی تهیه گزارش روند تعدیل جهان نما
  کد خبر : 1730332

  فرصت سوزی تهیه گزارش روند تعدیل جهان نما

  فرصت سوزی تهیه گزارش روند تعدیل جهان نماReviewed by Aryan♥ on Feb 7Rating: تعدیل برج جهان نما از سال 1383 تاکنون به یکی از چالش بر انگیزترین موضوعات میراث فرهنگی اصفهان و کشور تبدیل شده، چالشی که همچنان ادامه داد و اینطور که از شواهد امر بر می آید قرار نیست به این زودی ها…

  فرصت سوزی تهیه گزارش روند تعدیل جهان نماReviewed by Aryan♥ on Feb 7Rating:

  تعدیل برج جهان نما از سال 1383 تاکنون به یکی از چالش بر انگیزترین موضوعات میراث فرهنگی اصفهان و کشور تبدیل شده، چالشی که همچنان ادامه داد و اینطور که از شواهد امر بر می آید قرار نیست به این زودی ها ختم به خیر شود.

  برجی که بنا به درخواست شهرداری اصفهان در سال 1374 در قالب طرحی به کمیسیون ماده 5 ارایه شد تا با تغییر کاربری زمینی که قرار بود در طرح تفضیلی شهر فضای سبز شود به مکانی برای ساخت برجی در خور اصفهان تبدل شد.

  پس از شروع کار ساخت برج درفاصله زمانی 4 تا 11 جولای 2002 (مردادماه سال 81 ) نتیجه بازید گروهی از متصدیان برنامه ریزی شهری فرانسه به همراه کارشناس ایکوموس که از طرف کمیته میراث جهانی از محل میدان نقش جهان سبب شد تا این گروه در پایان سفر اعلام کنند که باید طرحی جامع برای برنامه ریزی شهری همراه با کنترل ارتفاع ساختمان در اصفهان اجرا شود.

  مسئول تدوین پرونده های نامزد های ثبت جهانی کشور نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه طی یکسال گذشته گزارشی مبنی بر تخریب بخش های باقی مانده جهان نما به تهران ارسال نشده، گفت: تعدیل برج جهان نما درخواستی بوده که یونسکو با توجه به ضوابط جهانی از ایران خواسته تا رعایت کند و دراین خصوص توضیحات لازم به مسئولین استان اصفهان داده شده اما هنوز اقدام موثری در پاسخ به این درخواست منطقی از سوی اصفهان داده نشده است.

  محمد حسن طالبیان ادامه داد: تاخیردر این خصوص بی شک سبب خواهد شد تا یونسکو برعلیه ایران مصوبه صادر کند اقدامی که به نفع میراث جهانی کشور نخواهد بود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.