• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » جزئیات عملیات و دستگیری تعدادی دیگر از اعضای شبکه مرتبط با BBC!
  کد خبر : 1728787

  جزئیات عملیات و دستگیری تعدادی دیگر از اعضای شبکه مرتبط با BBC!

  جزئیات عملیات و دستگیری تعدادی دیگر از اعضای شبکه مرتبط با BBC!Reviewed by Aryan♥ on Feb 5Rating: وزارت اطلاعات ضمن اعلام دستگیری تعداد دیگر از اعضای شبکه رسانه ای وابسته به بی بی سی ، جزئیات بیشتری از گستره این شبکه در داخل و خارج از کشور منتشر کرد. به گزارش ایران ویج  از خبرگزاری…

  جزئیات عملیات و دستگیری تعدادی دیگر از اعضای شبکه مرتبط با BBC!Reviewed by Aryan♥ on Feb 5Rating:

  وزارت اطلاعات ضمن اعلام دستگیری تعداد دیگر از اعضای شبکه رسانه ای وابسته به بی بی سی ، جزئیات بیشتری از گستره این شبکه در داخل و خارج از کشور منتشر کرد.

  به گزارش ایران ویج  از خبرگزاری مهر وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای اعلام کرد: بدنبال اطلاعیه این وزارتخانه در تاریخ 11/11/1391 پیرامون بازداشت تعدادی از عوامل شبکه مرتبط با سازمان عملیات روانی دولت انگلیس (موسوم به بی. بی. سی) بخش دیگری از اطلاعات حاصله به استحضار ملت شریف ایران می رسد:

  1- با استمرار پی گرد قضایی و تحقیق از عوامل شاخه داخلی شبکه فوق الذکر، از تاریخ صدور اطلاعیه قبلی تاکنون تعداد دیگری از اعضای آن بازداشت یا احضار شده اند. ضمنا یک نفر از بازداشت شدگان قبلی، به قید وثیقه مرخص شده است و همچنان که اعلام شده بود این روند تا تحقیق از کل وابستگان آن شبکه با جدیت ادامه خواهد داشت.

  2- افزون بر شناسایی کامل شاخه داخلی، با عنایات ویژه الهی کل عناصر مستقر در خارج این شبکه نیز شناسایی شدند.

  این شاخه از لحاظ گستردگی، پرشمارتر از شاخه داخلی بوده و اکثریت قابل توجهی از اعضای آن را عناصر فراری فتنه 88 و همکاران سابقه روزنامه های موسوم به “زنجیره ای” تشکیل می دهند. همچنین هسته مرکزی شبکه که در لندن استقرار دارد از همکاری مستقیم سه کارگروه مستقر در بروکسل، پاریس و استانبول برخوردار است.

  3- چرخه جمع آوری و ارسال اخبار و اطلاعات و دریافت خطوط کاری در این شبکه، در خلاصه ترین بیان ممکن با ابلاغ لیست نیازمندی های خبری و اطلاعاتی و نیز تحلیل های مهم و مبنایی، غالبا توسط شاخه خارج نشین انجام می شد. سپس عملیات جمع آوری اخبار و اطلاعات و بازنشر و توزیع خطوط کاری و تحلیل ها بین تعداد قابل توجهی از رسانه های همسو، توسط عوامل داخلی شبکه و عمدتا با سوء استفاده از مجاری و امکانات رسانه ای صورت می گرفت.

  4- هسته مرکزی مستقر در لندن اخیرا علاوه بر فعالیت های به ظاهر رسانه ای و خبری، ماموریت تولید سوژه برای جریان سازی را نیز به عوامل داخل ابلاغ کرده است. این ماموریت در قالب اقدامات گوناگونی ابلاغ می شد. به عنوان مثال هسته لندن اسامی برخی از عناصر رسانه ای و هنری مورد نظر را به شاخه داخل ابلاغ می کرد و از آنها می خواست به چهره سازی، ترویج و تبلیغ آنها بپردازد. عناصر داخل موظف بودند با برگزاری گردهمایی هایی تحت عنوان تجلیل، بزرگداشت، میهمانی و تحویل هدایایی همچون سکه های طلا و وجوه نقد دریافتی از خارج به جریان سازی خبری و یارگیری بپردازند. عکس این روند نیز در چارچوب تهاجم برخی شخصیت ها یا پدیده ابلاغ و اجرا می شد.

  5- وجود تشابه در ساختار و اهداف کلی و جزئی این شبکه با دو شبکه موسوم به “مستندسازان” و “دوبلورها” که ظرف یک سال گذشته مورد شناسایی و برخورد قانونی قرار گرفتند، بیانگر وجود اطاق فکر متمرکز و متصل به سرویس های اطلاعاتی بیگانه و استقرار قرارگاه عملیاتی برای طراحی، هماهنگی و اجرای “جنگ نرم دائمی” علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد.

  6- اطلاعات مستند موجود حاکی است که این شبکه با برخی از بزرگترین و معروف ترین سرویس های اینترنتی جهان در تعامل ویژه و “همکاری هدایت شده از طریق عناصر فرا رسانه ای” بوده و حتی نمونه هایی از این همدستی و همداستانی را همزمان با اقدامات این وزارتخانه علیه شبکه مورد بحث و به منظور نجات آن به اجرا گذاشته که به نتیجه نرسیده اند.

  از آنجا که این پرونده همچنان در دست پیگیری می باشد، انشاءالله در اولین فرصت مقتضی و با هماهنگی مرجع محترم قضایی، اطلاعات دیگری به استحضار ملت سرافراز ایران اسلامی خواهد رسید.

  روابط عمومی وزارت اطلاعات

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.