• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , بین الملل » روایت استاد روسی از اوضاع سوریه!
  کد خبر : 1727194

  روایت استاد روسی از اوضاع سوریه!

  روایت استاد روسی از اوضاع سوریه!Reviewed by Aryan♥ on Feb 4Rating: یک استاد دانشگاه مسکو با بیان اینکه سوریه برای رسیدن به پیروزی باید چند ماه دیگر صبر کند، تاکید کرد: ارتش سوریه با آرامش، کشور را از وجود تروریستها پاکسازی می کند و مردم سوریه همچنان طرفدار بشار اسد هستند. به گزارش ایران ویج …

  روایت استاد روسی از اوضاع سوریه!Reviewed by Aryan♥ on Feb 4Rating:

  یک استاد دانشگاه مسکو با بیان اینکه سوریه برای رسیدن به پیروزی باید چند ماه دیگر صبر کند، تاکید کرد: ارتش سوریه با آرامش، کشور را از وجود تروریستها پاکسازی می کند و مردم سوریه همچنان طرفدار بشار اسد هستند.

  به گزارش ایران ویج  از خبرگزاری مهر، شبکه روسیاالیوم در مطلبی به نقل از یک استاد دانشگاه مسکو آورده است سوریه فقط چند ماه دیگر باید صبر کند، نزاع به مرحله سرنوشت سازی رسیده است و ارتش سوریه وارد درگیریهای شدید و سخت با افراد مسلح مورد حمایت خارج شده است.
   
  پروفسور “مارت موسین”استاد دانشگاه دولتی مسکو و مدیر آژانس تحلیلی خبری “ANNA” که به تازگی از دمشق بازگشته است، در گفتگویی تصریح کرد : جنگی سخت در سوریه جریان دارد، و خسارات و تلفات ارتش سوریه بسیار کمتر از خسارتها و تلفاتی است که ارتش به تروریستها تحمیل کرده است. من شخصاً از اجساد سوخته شده دهها تروریست تصویربرداری کرده ام.

  وی افزود : تروریستها راهها را می بندند، اما به محض اینکه نیروهای ارتش به این مناطق نزدیک می شوند، پا به فرار می گذارند. همچنین هرگاه تروریستها خواستند به ارتش حمله کنند، ارتش آنها را محاصره کرده و به هلاکت رسانده است.

  به گفته وی، تاکتیک نظامی ارتش سوریه تغییر کرده است، زیرا پیشتر فقط تروریستها را به عقب می راند، اما در حال حاضر آنها را از بین می برد.

  موسین درباره علت تغییر تاکتیک ارتش سوریه گفت به این دلیل است که بحران سوریه شاهد تحول حساسی است که به تغییر اساسی سیاست خارجه آمریکا مربوط است. تندروهایی پستهای خود را ترک کرده اند و رئیس جدیدی در سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا تعیین شده است که به طور اساسی با آغاز جنگ علیه ایران مخالف است، تا جایی که پیشنهاد داده است که آمریکا نیروهای نظامی خود را در کشورهای دیگر کاهش دهد. همچنین کابینه جدید رئیس جمهور آمریکا مذاکره را بر راه حلهای نظامی ترجیح می دهد. اینها همه دلایلی است که سوریه تاکتیک خود را تغییر داده است.
   

  وی درباره اینکه آیا می توان به طور قطع از تغییر طرح ها و برنامه ریزی های آمریکا صحبت کرد، اظهار داشت تغییری در تاکتیکهای سیاسی این کشور به وجود آمده است، ولی طرحهای استراتژیک به حالت قبلی خود باقی مانده است. دولت اول اوباما به فرانسه و انگلیس و قطر برای اجرای طرح نظامی در سرنگون کردن نظام سوریه چراغ سبز نشان داده بود.
   
   
   
  در واقع “دیوید پترائوس” رئیس پیشن سازمان اطلاعات مرکزی این طرح را ارائه کرده بود، اما به نظر می رسد که این طرح قابلیت عملی شدن را ندارد. چرا که امروز شاهد هستیم ارتش سوریه در کمال آرامش، مزدوران و جیره خواران خارجی را به هلاکت می رساند. به همین دلیل آمریکا تأمین مالی گروههای تروریستی مسلح را متوقف کرده است و تنها حامی آنها قطر است.
   
  وی درباره آینده بحران سوریه گفت سوریه باید 6 تا 9 ماه دیگر ایستادگی کند. این ماهها بسیار سخت خواهد بود. مخالفان در حال حاضر به منظور ایجاد ترس و از بین بردن سیستم های گرمایشی در فصل زمستان و مجازات کردن مردم با محروم کردن آنها از نان به عملیاتهای انفجاری دست می زنند. تروریستها می خواهند با انداختن مسئولیت این اقدامات بر گردن مقامات دولتی، به خیال واهی خود، مردم را در فصل بهار به خیابانها بکشانند.
   
  از این کارشناس روسی سئوال شد رئیس جمهوری سوریه اخیرا در برابر مردم سخنرانی کرد، عکس العمل مردم سوریه در قبال این سخنرانی چه بود؟ که وی گفت سخنرانی اسد بسیار منحصر به فرد بود و از موضع قدرت صحبت می کرد. شهروندان نیز او را تایید می کردند چرا که به خوبی از میزان دخالت بیگانگان در امور داخلی کشور خویش خبر دارند.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.