• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون » پلیس فتا : مخالف ساخت هوش سیاه 2 به دلیل مشکلات فنی هستیم
  کد خبر : 1726646

  پلیس فتا : مخالف ساخت هوش سیاه 2 به دلیل مشکلات فنی هستیم

  پلیس فتا : مخالف ساخت هوش سیاه 2 به دلیل مشکلات فنی هستیمReviewed by Aryan on Feb 4Rating: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا با گذشت بیش از یک ماه از مصاحبه مسعود آب پرور، پلیس فتا به این ادعای وی جواب داده است:  در این مصاحبه، مسعود آب‌پرور گفته‌ است که با گذشت ۳ ماه…

  پلیس فتا : مخالف ساخت هوش سیاه 2 به دلیل مشکلات فنی هستیمReviewed by Aryan on Feb 4Rating:

  پلیس فتا

  پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا با گذشت بیش از یک ماه از مصاحبه مسعود آب پرور، پلیس فتا به این ادعای وی جواب داده است:
   
  در این مصاحبه، مسعود آب‌پرور گفته‌ است که با گذشت ۳ ماه از پخش سریال «هوش سیاه1» یک واحد ویژه در پلیس ایجاد شد با نام پلیس فتا که از من دعوت کردند و به من گفتند با الهام از سریال ما این واحد تأسیس شده است. من امیدوارم زندان‌ها نیز از فضای «هوش سیاه2» الهام بگیرند. گزارشگر نیز در ابتدای گزارش، تاکید مجدّدی بر این جمله آب‌پرور داشته‌اند و نوشته‌اند: جالب اینکه نه تنها این کارگردان در سری‌سازی نقش فعّالی داشته و به ترویج آن در فضای سریال‌سازی ایران کمک کرده، بلکه پلیس فتا نیز با الهام از “هوش سیاه” او تأسیس شده است.
   
  پلیس فتا در پاسخ به ادعای این کارگردان اضافه کرد: بایستی اشاره شود که سابقه تصمیم‌گیری و سیاستگذاری برای راه‌اندازی پلیس سایبری به “سند راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطّلاعات کشور” به شماره “232690/ت38518ک” مصوّب هیئت وزیران به تاریخ 7/12/1387 باز می‌گردد که در بخش “7-2” آن سند، نیروی انتظامی موظّف به ایجاد مرکز تشخیص جرایم فتا و ایجاد پلیس مخصوص فتا می‌شود.
   
  بنابراین زمانی که حتی سریال «هوش سیاه1» به مرحله تولید نرسیده‌بود، مسئولان امر به ضرورت راه‌اندازی پلیس فتا واقف بوده و تصمیم لازم را اتّخاذ کرده‌بودند. لذا بلافاصله بعد از ابلاغ سند، “دبیرخانه پلیس فتا” در بهمن 88 تشکیل شد تا مقدّمات راه‌اندازی و تأسیس رسمی پلیس را فراهم آورد که نهایتاً پس از یک سال و نیم کار مطالعاتی گسترده، علمی و دقیق، در بهمن‌ 1389، پلیس فتا رسماً آغاز به کار کرد. این در حالی است که تاریخ پخش مجموعه‌ هوش سیاه1 به فروردین 1389 باز می‌گردد و دبیرخانه این پلیس نیز چندین ماه قبل کار خود را آغاز کرده‌بود.
   
  به نظر می‌رسد کارگردان خیال کرده‌اند که چون تاریخ افتتاح رسمی بهمن‌1389 بوده است، بنابراین ایده تأسیس این پلیس از مجموعه‌ هوش سیاه اقتباس شده‌ است.
   
  این پلیس نسبت به بسیاری از موارد و گوشه‌هایی از داستان مجموعه‌ هوش سیاه1 انتقاد فنّی و پلیسی دارد. در پیش‌تولید مجموعه هوش‌سیاه2 نیز، در اواخر اردیبهشت‌ جلسه‌ای با حضور کارگردان و آقای فاطمی تهیه‌کننده سریال در حضور سردار ریاست پلیس فتا و معاونین ایشان برگزار شد و حدود بیست قسمت از سناریوی مجموعه در اختیار این پلیس قرار گرفت.
   
  پلیس فتا افزود: مطالعه‌ این سناریو نشان داد که این مجموعه دارای ایرادهای بسیار فنّی و پلیسی است و از نظر پلیس فتا، داستان دارای نواقص متعدّد و خیالپردازی‌های غیرواقعی است و نهایتاً پلیس موارد نیازمند اصلاح را به صورت دقیق و با جزئیات به کارگردان اعلام کرد که با واکنش غیرحرفه‌ای او مواجه شد.
   
  پلیس فتا عدم موافقت خود را با ساخت سری دوم این مجموعه اعلام کرد. اگر چه سریال بدون هماهنگی‌ و مجوّز فنّی پلیس فتا به مرحله‌ تولید رسید، بدیهی است که در صورت مشاهده‌ هرگونه‌ مطلب خلاف واقع در خصوص پلیس فتا و ماموریت‌های آن در مجموعه‌ “هوش سیاه2″، موارد از طریق قضایی مورد پیگرد قرار خواهد گرفت.

  منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.