• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , مطالب برگزیده سایت » دعوای احمدی نژاد و لاریجانی در مجلس / باز هم بگم بگم های احمدی نژاد در مجلس !
  کد خبر : 1726461

  دعوای احمدی نژاد و لاریجانی در مجلس / باز هم بگم بگم های احمدی نژاد در مجلس !

  دعوای احمدی نژاد و لاریجانی در مجلس / باز هم بگم بگم های احمدی نژاد در مجلس !Reviewed by Aryan on Feb 4Rating: برای شنیدن صحبت های اقای لاریجانی و رئیس جمهور اینجا کلیک کنید به گفته بسیاری از سیاسیون  دوره بگم بگم ها گذشته و این روزها روز قانون است اما ظاهرا محمود احمدی…

  دعوای احمدی نژاد و لاریجانی در مجلس / باز هم بگم بگم های احمدی نژاد در مجلس !Reviewed by Aryan on Feb 4Rating:

  احمدی نژاد و مجلس

  برای شنیدن صحبت های اقای لاریجانی و رئیس جمهور اینجا کلیک کنید

  به گفته بسیاری از سیاسیون  دوره بگم بگم ها گذشته و این روزها روز قانون است اما ظاهرا محمود احمدی نژاد هنوز قصد دارد بعد از توصیه های مقام معظم رهبری فضای کشور را با اینگونه رفتارها که شیوه باب شده در دولت دهم است، به آشوب بکشاند. 

  جلسه جنجالی استیضاح وزیر کار نمونه بارز بر این امر است که در آن یک فایل صوتی بی ربط به استیضاح در اتهام به رئیس مجلس و نزدیکانش پخش شد. 

  بعد از آن که در ابتدای جلسه استیضاح یک فایل صوتی از مشروح مذاکرات پیشین مجلس هشتمی ها با سعید مرتضوی و قول وی برای استعفا پخش شد که در راستای تکذیب سعید مرتضوی در این خصوص بود، رئیس جمهور برای دفاع از وزیر کار پشت تریبون رفت و وعده پخش نواری را داد که رئیس مجلس نیز برای ایجاد نشدن شبهه با آن موافقت کرد.

   رئیس جمهور در جلسه علنی امروز از نواری سخن گفت که قصد پخشش را دارد اما برخی نمیگذارند که او بگوید. 

   رئیس مجلس هم از رئیس جمهور خواست که این کار را بکند. چون در فضای عمومی جامعه مطرح شده و ممکن است مردم حساس شوند که نوار چیست. 
   
  رئیس جمهور در ادامه سخنرانی خود در دفاع از وزیر کار و رفاه و تامین اجتماعی با اشاره به حکم دیوان عدالت اداری درباره مرتضوی، اظهار داشت: صرف نظر از گرایش سیاسی این دیوان، این جایگاه باید محل اطمینان و ثبات باشد. سال 78 هم عین همین شکایت مطرح شده که ریاست سازمان تامین اجتماعی صلاحیت ندارد. اما این دیوان میگوید که این سازمان یک نهاد غیردولتی است و ما صلاحیت بررسی چنین شکایتی را نداریم. چطور حالا این شکایت را بررسی می کنند؟ بگذرد که مورد قبلی دو سال کارش طول کشید اما این بار 4-5 ماهه اعلام نظر کردهاند! 
   
  وی با اشاره به اصل 170 قانون اساسی دال بر ابطال مصوبات دولت از سوی دیوان عدالت اداری، ادامه داد: این اختیار دیوان به عزل و نصبهای داخلی دولت ربطی ندارد و تنها در مورد مصوبات دولت است. اگر دیوان خارج از چهارچوب قانون عمل کند ما چطور کشور را اداره کنیم؟ 
  احمد توکلی خواستار ارائه تذکر در خلال سخنان رئیس جمهور شد اما لاریجانی به او فرصت نداد. 
   
  رئیس جمهور هم در ادامه گفت: مسائلی وجود دارد که به من احمدینژاد ربطی ندارد و باید رفع شود. مثلا دیوان محاسبات باید به کلیه حسابهای دولتی رسیدگی کند. دیوان نمیتواند به وزیر نامه بدهد که مجلس مصوبه عزل فردی را زیر سوال برده و اگر با او ادامه همکاری بدهی مجازات میشوی! این چه ربطی به وظایف دیوان محاسبات دارد؟ باید ببینیم که گیر کار کجاست؟ کجای قانون اساسی آمده که دیوان محاسبات میتواند دادگاه بگذارد و خودش متهم و مجرم را مشخص کند؟ همین دیوان یکباره رئیس کل بانک مرکزی را منفصل از خدمت کرد. دیدید که در بازار چه اتفاقی افتاد! بانک مرکزی باید جای با ثباتی باشد. 
   
  وی با بیان اینکه در جلسه قبلی با مجلس بر دوستیها تاکید کرده اما پشت آن بحث استیضاح مطرح شده است، خطاب به نمایندگان گفت: من و شما سوگند خوردیم به قانون اساسی عمل کنیم. در قانون اساسی آمده که وزیران میتوانند امور را تفویض کنند و تصویب برخی از امور دولت به کمیسیونها واگذار شود. مصوبات دولت هم به مجلس میآید تا در صورت مغایرت با قانون اساسی، آن را با ذکر دلیل به دولت بفرستند. کجای این اصل اجازه داده که مصوبات دولت لغو شود؟ بحث ما حقوقی است که اگر حل نشود این اختلافات و مسائل هر روز و هر روز ادامه دارد. من آمدهام با شما درد دل کنم و بگویم کجای این اصل آمده که رئیس مجلس میتواند مصوبات دولت را لغو کند؟ از کجای آن چنین چیزی درآوردهاید؟ 
   
  رئیس مجلس سخنان رئیس قوه مجریه را قطع کرد و گفت: در چارچوب مساله استیضاح صحبت کنید. 
   
  در این زمان نمایندگان هم با فریادهایشان خواستار حفظ حرمت مجلس میشدند. 
   
  رئیس جمهور هم با بیان اینکه باید معیار قانون گرایی مشخص شود، ادامه داد: نگویید چون قانون است، دهنت را ببند! من میخواهم بگویم که چنین چیزی در قانون اساسی نیست. اگر بنا بود رئیس مجلس همه مصوبات دولت را لغو کند که دیگر … 

  سخنان وی با صدای اعتراضی نمایندگان همراه شد که رئیس جمهور هم با صدای بلند گفت: من چهار ساعت و نیم نشسته ام و حرف هایتان را گوش دادم. حالا شما گوش بدهید. اگر بنا بود رئیس مجلس بر دولت و مجلس حاکم شود، خب یکباره مردم مستقیم رئیس مجلس را انتخاب کنند نه رئیس جمهور را! اگر هم میخواهید قانون اساسی را عوض کنید، راهش در خود قانون آمده است. طرحش را تهیه کنید و پس از تایید رهبری به رفراندوم بگذارید. 
   
  احمدینژاد افزود: بروید فکر کنید ببینید که چطور هم مصوبات و هم انتصابات دولت را لغو میکنند؟ اگر حق عزل و نصبها از دولت گرفته شود، دیگر دولت چه چیزی برای اداره کشور در اختیارش می ماند؟ این یک بحث دردمندانه است. بنشینید یک راه حلی بیابید وگرنه این اتهام زنیهای پیاپی ادامه خواهد داشت. اگر دیوان عدالت نظری دارد، به چه کسی باید اعتراض کنم؟ میگویند به خودمان بگویید، این که نمی شود! 
   
  وی با بیان اینکه من نوکر همه شما هستم اما الان من رئیس جمهور هستم، ادامه داد: خب یکباره بگویید رئیس جمهوری که انتخاب میکنید تحت امر رئیس مجلس است! فردا رفتارهای ما را تحلیل میکنند. باید به اصل قانون برگردیم و مسائل را ریشهای حل کنیم. بحث من دفاع از مرتضوی نیست. من از یک روند که همان حقوق اساسی است حمایت می کنم. سه قوه مستقل داریم. استقلال قوه مجریه کجاست وقتی همه مصوباتش لغو میشود! نمیشود که هر روز بگویند چرا یک معاون یا یک استاندار را میگذارید! 
   
  رئیس جمهور خطاب با نمایندگان ادامه داد: آقای شیخ الاسلامی را همه شما میشناسید و فکر نمیکنم نیازی باشد در مورد وی بحث کنم. مرتضوی هم یک فرد همچون دیگر افراد جامعه است. چرا اینقدر حساسیت نسبت به او هست؟ 
   
  وی که می گفت قصد داشته نواری را پخش کند، اما ابوترابی و برخی دیگر نمایندگان گفته اند که نگو، افزود: ما میخواهیم بگوییم، میگویند نگو، بعد میگویند چرا نگفتی؟ 
   
  این اظهارات احمدی نژاد بار دیگر با فریادهای اعتراضی نمایندگان روبرو شد که می گفتند بگو! بگو! رئیس مجلس هم به رئیس جمهور گفت که چیزی را که لازم میدانید بگویید. نوار هم اگر دارید بگذارید. از صبح مدام می گویید یک چیزی هست! خب بگویید چیست؟! 

  افشاگری احمدی نژاد و رئیس مجلس
   
  احمدی نژاد با بیان اینکه من و شما باید حوصله داشته باشیم، ادامه داد: داریم با یکدیگر بحث می کنیم. 
   
  اما صدای اعتراض نمایندگان به سخنان رئیس جمهور همچنان ادامه داشت. رئیس مجلس از نمایندگان خواست تا نظم را رعایت کنند تا رئیس جمهور هر چه میخواهد بگوید. 
   
  احمدینژاد هم ادامه داد: یک صلوات بفرستید. من فکر می کنم مسائئلی پشت صحنه می گذرد که نه نمایندگان خبر دارند و نه ما می دانیم. این مسائل وقتی میاید در صحنه کشور، می گویند چرا با هم دعوا دارید؟ ما با هم دعوا نداریم و میخواهیم برای مردم کار کنیم. ملاقاتهایی اتفاق افتاده است که رئیس مجلس هم خوب است به آن توجه کنند! 
   
  نمایندگان همچنان با صدای بلند از رئیس جمهور می خواستند که این نوار را بگذارد ولی رئیس جمهور که به نظر میرسید قصد انصراف دارد، گفت: من یک نسخه از این نوار را به رئیس مجلس و روسای کمیسیونها میدهم تا … 

  اما رئیس مجلس بار دیگر خطاب به رئیس جمهور از او خواست تا نوارش را پخش کند و افزود: شما یک بحثی را در فضای عمومی جامعه مطرح کردهاید و الان برای مردم سوال شده است. پخش کنید تا معلوم شود چیست؟ شما نوارتان را پخش کنید و چیزی کم نگذارید. 
   
  نوار رئیس جمهور بی کیفیت و غیر قابل تشخیص بود و از این رو او که میگفت مشکل از پخش صوتی مجلس است تصمیم گرفت که مشروح مکالمات بین فاضل لاریجانی و مرتضوی را بخواند. 

   فردی به نام آقای «م» معاون مجتمع قضایی تهران می گوید می دانید که بنده با یکی از برادران آقای لاریجانی رفت و آمد خانوادگی دارم.
   
  مرتضوی: شما ارتباط دارید؟
   
  آقای «م»: بله، من می خواهم این را بگویم که بقیه برادران بگرد آقا فاضل نمی رسند. نمره اش پیش من صفر است آن یکی برادر به خدا قسم. یعنی اگر این آقا، برادر آقا فاضل نبود چهار تا فحش بهش می دادم، یعنی اصلا قبولش ندارم. بهش گفتم شما هر چه می خواهی به مرتضوی شفاف بگو.
   
  احمدی نژاد در اینجا گفت: این صحبت های واسطه است و بعد از این آقای فاضل لاریجانی پیش آقای مرتضوی می آید.
   
  ببین باید خودت روک به دکتر بگویی که آقای «ز» (همان آقایی که می خواهد با تامین اجتماعی قرارداد ببندد) باید از قـِبـَلِ من به شما وصل بشود.
   
  فاضل لاریجانی: آن کسی که می خواهد قرارداد ببندد باید هوشیار باشد یعنی خیلی روی ما تبلیغات نکند و این مساله را که من با فلانی هستم مطرح نکند. اصلا هر هفته یک جایی می بینمش صحبت و هماهنگی ها را می‌کنیم.
   
  در اینجا آقای مرتضوی به آقای «م» می گوید، شما بیرون برو و حس می کند که ممکن است مسائل دیگری مطرح شود.
   
  فاضل لاریجانی: من می خواهم با آن گروه «ز» کار کنم، ولی ابلاغ کتبی برای من نزند. تلقی اش این باشد که من می خواهم با او همکاری کنم. اخیر علی آقا را دیده اید؟
   
  مرتضوی: اخیرا ندیده ام.
   
  فاضل لاریجانی: آقا ایشان نظرش نسبت به شما بسیار مساعد است و می تواند کمک کند حتی با قوه قضائیه تلطیف کند. خداییش من مساله صدا و سیما را یادآوری کردم اذعان داشت و اشاره کردم که این زمان بحرانی که ایشان مدیریت و حفظ نظام می کند، بعدش اینطوری. واقعا اذعان داشت با تمام وجود یعنی تظاهر نبود باید ارتباط با ایشان را مستحکم تر کنید. به نظرم الان زمینه اش کاملا مساعد است خصوصا این مورد هم که درباره «ز» پیش آمده، یک ملاقات جدی و خودمانی حالا در منزل ما یا اصلا بیرون از قوه و مجلس. قوه و مجلس نباشد منزل مادر باشد بدون سر و صدا. با تمام وجود خدا شاهد است به هر حال من قلق آنها، علی آقا و آقا صادق دستم است که چطور ورود کنم و چطور جا بیاندازم.
   
  مرتضوی تعجب می کند می گوید قلق آقا صادق و علی آقا دستتان است؟
   
  فاضل لاریجانی: هر دویشان، هر دویشان.
   
  ابتدا روی صداقت و پوست کنده می گویم هر طور که صلاح می دانید ما می خواهیم با گروه «ز» کار کنیم اینکه بخواهیم ورود پیدا کنیم یکی دو پروژه خوب را به آنها پیشنهاد کنیم برای سرمایه گذاری بیاید خودم نیز با او همکاری می کنم مثل پالایشگاه یا هر چیز دیگر از این پروژه ها هست. پروژه هایی که جاذبه داشته باشد و بعدش بتوانیم به هر شکلی کار کنیم. اینجا یا خارج از کشور. اگر صلاح می دانید بعدش هم یک کمک هایی می‌توان کرد. یک کسانی در این سطح و اینها مزاحمشان می شوند مشکل پیدا می کنند. در حال می توانیم مفید واقع بشویم حالا حدسم بر این است.
   
  مرتضوی: بفرمائید ما چکار کنیم من بدانم چکار باید بکنم.
   
  فاضل لاریجانی: یک زمینه آشنایی ایجاد بشود.
   
  مرتضوی: اصلا نمی شناسیدش؟
   
  فاضل لاریجانی: نه ندیدمش.
   
  مرتضوی: اصلا ندیدیش؟
   
  فاضل لاریجانی: نه دیگر یک زمینه آشنایی ایجاد بشود بعد هم توصیه بفرمایید که اصلا فلانی می خواهد با شما کار کند که اصلا احساس کند نمایندگی شما را دارم.
   
  مرتضوی: موردش را باید بدانم اصلا باید بدانم چکار باید بکنم.
   
  فاضل لاریجانی: ما در همین پروژه هایی که اکنون با شما قرارداد بسته ایم پروژه های جدیدی را تعریف می‌کنیم تا بتوانیم یک نظارتی داشته باشیم و کمک کنیم اینطوری باهاش در کارها قاطی بشویم. کارهای اقتصادی اگر صلاح می دانید و یا همین که خود شما توصیه می فرمایید خیلی موثر است بهش توصیه کنید همکاری فلانی برای آینده کاری در ایران خوب است.
   
  مرتضوی: آینده کاری او؟
   
  فاضل لاریجانی: بله، اینطوری بعدش هم مورد وصول جنابعالی است. (یعنی به او بگویید من مورد وصول شما هستم.)
   
  مرتضوی: گفتید که خارج از کشور هم می توانید کار کنید؟ چطوری؟ چه پیشنهادی دارید؟
   
  فاضل لاریجانی: من نمی دانم فعالیت های بین المللی چطور است.
   
  مرتضوی: چکار می توانید بکنید؟
   
  فاضل لاریجانی: اگر من را به عنوان مباشر خود تلقی کنند، در مدیریت های مختلف کمکش می کنیم.
   
  مرتضوی: اصلا شما به عنوان مشاور خودش که شأن شما اینطور نیست.
   
  فاضل لاریجانی: تلقی اش این باشد لازم نیست این موضوع را جایی مطرح کنند.
   
  مرتضوی: الان که مثلا من به او بگویم فاضل لاریجانی می خواهد بیاید با شما همکاری داشته باشد، شما با عنوان مشاور خودت قبولش کنی، این اصلا در ذهنش نمی آید چون شما برادر رئیس مجلس هستید.
   
  فاضل لاریجانی: من مکنونات قلبی خودم را می گویم. حرف شما کاملا درست است و این ناشی از درایت جنابعالی است. اینکه چطور ورود کنیم بهترین راهش همین است که جنابعالی توصیه کنید که حضور فلانی می‌تواند اطمینانی برای آینده کاری شما در اینجا باشد. توصیه شما طوری که ایشان مشتاق شود برای همکاری مفید است.
   
  مرتضوی: در قوه و مجلس و اینها هم می توانید کاری بکنید؟
   
  فاضل لاریجانی: بله یک همچین حالتی وجود داشته کسانیکه در این سطح فعالیت می کنند همیشه در مذان دخالت ها و موانع هستند، می توانیم برایش رفع موانع کنیم، حالا این موانع چیست بستگی به کیسش دارد دیگر. ما آمادگی داریم مشکلاتی که آقای «ع.ب» (احمدی نژاد: فرد مشهوری که شما می شناسید) دارد را در چند جهت برطرف کنیم. اولا ایشان آدم بسیار خوبی است، متدین و زحمت کش است و حدود 15 پروژه پتروشیمی دارد، بنده خدا احتیاج به کمک دارد.
   
  مرتضوی: شما برایش چکار کرده اید؟
   
  فاضل لاریجانی: چند تا مشکل داشت یکسری مشکلات با بانک ها داشت که همین فردا دوشنبه با آقای «ع» قرار دارم، آقای «ع.ب» می آید، آقای «م» هم می آید. جلسه ای گذاشتیم که این مشکل را حل کند. مشکلاتی هم با قوه قضائیه داشت چند حکم اجرایی برایش آمده بود و مفاسد اقتصادی که چرا پول بانک را پرداخت نمی کنی، برایش مهلت گرفتم. دیگر کاری بهش نداشتند. رفتم پیش اخوی و دستورش را گرفتم.
   
  مرتضوی: شما این اعتبار را دارید که از اخوی دستور بگیرید؟
   
  فاضل لاریجانی: بله، اینها را کمک کردیم و حتی در یک جلسه نیز اخوی این شخص را دید البته از این زاویه که گفتم من با ایشان کار می کنم می دانم زحمت می کشد و 10 یا 15 طرح دارد بیچاره، خب اخوی دستور دادند مشکلاتش حل شود. خیلی از موارد دیگر مربوط به معوقات بانکی بوده، بانک تجارت و بانک صنعت و معدن بنده خودم معاون بانک صنعت و معدن بودم. در آنجا اتاق داشتم تقسیط کردند و این مشکل 5 ساله حل می‌شود خودم نظارت می کنم. پرونده زیاد داشت. فرض کنید که آقای الف آنجا بود و رئیس دادگستری فلان استان هم. یک عده نیز از او بر سر زمین شکایت کرده بودند که رفتیم و صحبت کردیم و مساله حل شد.
   
  مرتضوی: یعنی با سفارش به آقای الف حل کردید؟
   
  فاضل لاریجانی: بله، بله.
   
  مرتضوی: مثلا بحث های کارگری بوده؟ چیزی حل کردید؟
   
  فاضل لاریجانی: کارگری هم داشته ایم. مسائل مالیاتی و حسابی داشته است. من تا بحال کار دانشگاهی کرده ام و حالا هم دوزاریم افتاده است. اکنون نوه دارم و اموراتم با ماهی دو میلیون نمی گذرد، یک فرصت ویژه پیش آمده و ما چند سالی است که به کار اقتصادی ورود داشته ایم و خداییش کمتر از دیگران نیستیم. الان که وارد شده ایم قلق ها دستمان آمده و هم به لحاظ ارتباطی و هم مدیریتی کار را پیش می بریم، واقعیت این است. یک مسکن مختصری، چیزی فراهم کند به نام یکی از بستگان من برای شروع کار بعد به تدریج جلو می رویم. دیگر سعی می کنم حقوق ریالی هم نگیرم که به چشم نیاید بیشتر نگاهش این باشد که طرفش را حفظ کند آدم را مقطعی نگاه نکند مثلا بگوید استفاده گذرا کنیم. یک آپارتمان 600- 700 متری بگیرد.
   
  مرتضوی: شما ویلایی می خواهید یا آپارتمان؟
   
  فاضل لاریجانی: آپارتمان بهتر است به چشم نمی آید.
   
  مرتضوی: خودتان جایی را دارید که معرفی کنید:
   
  فاضل لاریجانی: بله بنام یکی از بستگان من بخرد. پدرش فوت کرده است.
   
  مرتضوی: اسمش چیست؟
   
  ** فردی خطاب به احمدی‌نژاد: لطفا بس است.
   
  ** احمدی نژاد: چشم. من می‌گویم نیازی به حل مسائل از این طریق نیست. صوت و تصویر موجود است و نوار مشخص است و چندین ساعت است که اگر رئیس مجلس صلاح دیدید، همه را در اختیارتان می‌گذاریم.
   
  ** مسائل جای دیگری است. چرا امروز شیخ الاسلام باید اینجا محاکمه شود؟
   
  ** من به نظر مجلس اخترام می گذارم. استیضاح و نظر، حق شماست و به نظر شما و قانون احترام می‌گذاریم. والسلام

  بعد از از پخش ویدئو تعداد بسیار زیادی از نمایندکگان نسبت به این موضوع انتقاد داشتند که علی لاریجانی در واکنش به شلوغی صحن علنی گفت: امروز روز مهمی است اجازه بدهید حرفشان را بزند اگر موضوعی راجع به بستگان ما بوده بگذارید در این باره حرفی بزنند. 
   
  وی پس از پایان سخنان رئیس جمهور به بخش‌ةای مختلف سخنان احمدی‌نگاد پاسخ داد همچنین اعضای هیئت ئریسه با آقای فاضل لاریجانی که مواردی علیه وی از سوی رئیس جمهور در صحن علنی مجلس مطرح شده بود تماس گرفتند که بنا به گفته فرهنگی عضو هیئت رئیسه فاضل لاریجانی درباره این نوار اظهار داشت: آقای مرتضوی مدت‌ها پیگیر این ملاقات بود و در این ملاقات نیز عمده صحبت‌ها را آقای مرتضوی انجام داد و ضمن ابراز ارادت مفصل به خاناده لاریجانی در خواست کرد من واسطه شوم تا ایشان با رئیس قوه قضائیه دیداری داشته باشند. 
   
  همچنین بنا به گفته فرهنگی فاضل لاریجانی در جریان فیلمبرداری از این ملاقات نبوده است. 
   
  لاریجانی که می گفت جلسه خوبی است و خوب است که این مسائل حل شود تا در جامعه بحثی پیش نیاید، از نمایندگان به خاطر تحملشان تشکر کرد و گفت: ایشان چند بارگفتند که من نواری دارم که خود این حرف هم ژستی است! ما هم گفتیم که بگویند. 

  رئیس مجلس با لحنی آرامو ملایم ادامه داد: من چند نکته را بگویم. اینکه می گویند تنظیم قوا به هم خورد، اینگونه نیست. این نظر رئیس جمهور است که جایی نظر شورای نگهبان را قبول ندارند. 
   
  احمدی نژاد به سخنان رئیس مجلس واکنش نشان داد که لاریجانی از تریبون خطاب به وی گفت: شما در این جلسه اتهاماتی به من وارد کردید. شما حقی ندارید که دیگر چیزی بگویید و بیش از حد باز حرف زدید. تمام حرفتان به رئیس مجلس و رئیس قوه قضاییه زدید. رئیس قوه قضاییه اینجا نیست که پاسخ شما را بدهد اما من هستم و به دلیل تهمت هایی که به من زدید مطابق آیین نامه دو برابر وقت پاسخگویی دارم. 
   
  رئیس مجلس با تاکید بر اینکه تنظیم روابط قوا به هم نخورده است، خطاب به رئیس جمهور گفت: این سلیقه شما است که میگویید باید تشخیص بدهید چه مواردی را اجرا کنید! قانونی که تصویب میشود، لازم الاجرا است و باید اجرایی شود. 

  وی ادامه داد: شما افرادی را به عنوان یاران خودتان عنوان کردهاید که پروندههایی دارند ولی شما نمی گذارید که به آنها رسیدگی شود. شما که از موضوع این نوار سخن گفتید، این پرونده را بدهید به قوه قضاییه تا رسیدگی شود. باید به تخلفات همه حتی نزدیکترین افراد به ما رسیدگی شود. حتی اعضای خانواده ما. 
   
  لاریجانی با بیان اینکه در کشوری که ولایت فقیه هست بن بست نیست، افزود: شما اگر شکایتی داشتید باید به رهبری ارجاع میدادید. کما اینکه قبلا هم این کار را کردید و ایشان موضوع را به هیات حل اختلاف ارجاع دادند. پس بن بستی نیست. 
   
  رئیس مجلس سپس به اعتراض رئیس جمهور نسبت به اختیارات خودش، اظهار داشت: در مورد اصل 138 قانون اساسی، مجلس قانون عادی تصویب کرده است که البته شما به آن تمکین نکردهاید. شورای نگهبان هم مصوبه مجلس را تایید کرده است که اگر هیات وزیران مصوبه ای خلاف قانون داشت، باید آن را لغو کرد. اگر شما اعتراضی به مصوبات مجلس دارید، شورای نگهبان باید آن را بررسی کند. اما شما تمکین نمی کنید. نامه هم به رهبری نوشتید چرا پاسخ ایشان را نمی گویید؟ رهبری این موضوع را به شما ابلاغ کردند. اگر از ولایت فقیه تمکین میکنید، پس بپذیرید. ایشان فصل الخطاب هستند، چرا این کار ار نمی کنید؟ 
   
  وی در واکنش به اینکه رئیس جمهور به قیاس دو رویکرد دیوان عدالت اداری در سال 87 و امسال پرداخته است، گفت: اگر قبل از سال 88 اتفاقی افتاده، دیوان عدالت حق داشته {که بگوید سازمان تامین اجتماعی یک نهاد خصوصی است و بررسی شکایت از ان در صلاحیت ما نیست}. 

  سال 88 مجلس قانونی تصویب کرد که سازمان تامین اجتماعی زیر ممجموعه وزارت رفاه باشد و وزیر باید در قبال عملکرد آن پاسخگو باشد. اما شما قانون را زیر پا گذاشته اید. چرا می گویید قانون دست و پای مار را می بندد؟ یا قانون را نمی دانید که باید بپرسید و بعد هم باید به قانون عمل کنید. 
   
   بعد از اینکه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی پاسخ مسائل مطرح شده از سوی رئیس جمهور را مطرح کرد، محمود احمدی‌نژاد از لاریجانی خواست تا به او هم اجازه صحبت دهد اما لاریجانی در پاسخ احمدی‌نژاد گفت که شما یک سری اتهامات را مطرح کردید و بنده هم جواب شما را دادم. 
   
  بعد از آن بود که احمدی‌نژاد به حالت اعتراض جلسه علنی مجلس را ترک کرد و رای گیری استیضاح انجام شد و رای به عدم کفایت وزیر کارداد. 

  نکته اما اینجاست که فضای تهمت و افترا باز هم ادامه دار شد و بگم بگم هایی که از سال 88 تا کنون دامن کشور را گرفته باز هم فضا بین مجلس و دولت را به تشنج کشانید و معلوم نیست اینگونه رفتارها تا کی ادامه خواهد داشت؟

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱۳)  • بسیجی

   آقا رضا شخصیت مخالفین رییس جمهور از قبل روشن بوده.بیش از این خودتون به رخ مردم نکشید.

  • فرید

   این خاندان لاریجانی کشور به دستشون گرفته اند.احمدی نژاد حق داره.

  • قثظش

   شاید با این حرکت و بازی سیاسی لاریجانی مهره ی بعدی ریاست جمهوری باشه

  • عرفان از شیراز

   باسلام.درحال حاضر مملکت شیر تو شیره و این دعوای داش محمود با لاریجانی و این گرانی های اخیر در کشور از جمله پراید که شده 22میلیون تومان وغیر… زمانی به اتمام خواهد رسید که حکومت احمدی نژاد به اتمام برسد

  • monje

   من نمیدونم این حرفا چیست ، این رفتارهای بچه گانه برای چیست …
   آیا افشای حقایقی که درستی یا نادرسی آنها مجهول است به منفعت این ملت است ؟؟؟؟
   آقای احمدی نژاد آیا واقعا لازم بود در صحن علنی مجلس این حرفها زده شود ؟ ؟؟؟
   آقای لاریجانی آیا شما هم در کنار تمام نمایندگان با انتخاب این ملت به آن مقام نرسیده اید ، آیا مهر تایید مقام معظم رهبری بر پیشانی رئیس قوه قضایه نیست؟
   من به عنوان کوچکترین از این ملت ، شما ، رئیس جمهور و تمام نمایندگان حاضر در جلسی آن روز را از سمت خود خلق میکنم !
   من دیگر پشتیبانی بر شما نخواهم بود ، زیرا تمام وحدت و بصیرت خود را از دست دادیه اید !
   حال چرا خود را باخته ایم ؟ چرا وحدت از بین رفته ؟؟…

   ای ملت ، ای اهل ایران زمین ، این همه فشار رو از اول انقلاب تا به این لحظه تاب آورده اید حالا که وقت به ثمر رسدن میوه است همه میدان خالی میکنید ؟؟
   واقعا ننگ بر شما ، شما همچنون اهل کوفه بر علی (ع) و پسرش دردانه اش حسین (ع) هستید .
   کسی میتواند بگوید دیروز دولت یا مجلس ، بخشنامه ای داشت آن را عملی کردم ؟؟؟

   آقای مغازه دار! ، چرا برنج وسایر مواد غذایی را احتکار میکنید تا بتوانید فردا به همین برادر دینی خود با قیمت چند برابر بفروشی ؟؟؟
   آقای مدیر عامل ایران خودرو ، آقای مدیر عامل سایپا ، این خودرو ملی شما کجایت که 100 درصد تولید داخل بود ؟؟؟
   ای کسانی که زمان ارزانی ماشین توان خرید نداشتید و حالا فیلتان یاد هندوستان کرده و اتومبیل میخواهید ؟؟؟ آیا نمیتوانید نفس سر کش خود را رام کنید ؟؟؟
   دلار گران شد ، کالا هم تحریم ، پس این همه نیاز اضافه به این ارز برای کجاست ؟؟؟
   آیا واردتان ما افزایش یافته در طول این همه تحریم ها ؟؟؟؟!!!!!
   آیا مرغ گران شد ، کسی همت کرد از خرید صرف نظر کن ؟
   آیا گوشت گران شد ، کسی توانست از خرید صرف نر کند ؟
   آیا روغن گران شد کسی توانست چند حلبی اضافی ، در خانه اش احتکار نکند ؟
   کاش از خواب بیدار شوید ، آن هنگام خواهید دانست دیگر مسلمان نیستید !
   خواهید دانست به رهبر خود پشت کرده اید !
   خواهید دانست بصیرتی در جامعه وجود ندارد؟
   خواهید دانست پشت این قضایا چه فتنه هایی خوابیده اند !!
   رهبرا ، کاری کن ، اکنون زمان ورود شماست بعد این همه تحمل ، روزهایی سختی پش رو داریم ….

  • رضا

   این احمدی نژاد خر بی سواد محله است
   وای بر ما
   بد بخت شدیم با مدیریت بی سواد این خر

   • چمران

    من خودم مخالف سیاست های دولتم ولی با این وجود به این نتیجه رسیده ام کهمن و شما به این دلیل از احمدی نژاد بدمون میاد چون که ایشون خواست جلوی خوردن های بعضی از آقایون رو بگیره که این کار به تن بعضی ها خوش نمی اومد….

  • فاطمه

   این رهبر عزیز دلش خون شد ازشما
   حتما دوباره گفت که عمارمن کجاست…؟
   اللهم عجل لولیک الفرج

  • محمد

   کاش کمی به حرف های رهبر عزیزمون گوش کنن کاش کمی بصیرت داشته باشن کاش دعواهاشون رو به خانه ملت راه ندند کاش فتنه را در نطفه از بین ببرند

  • سهیلی فر

   با سلام و خسته نباشید،
   در پاراگراف آخر نوشته اید “بگم بگم هایی که از سال ۸۸ تا کنون دامن کشور را گرفته” این یعنی که شما هم مثل علی مطهری میگویید سال 88 فتنه ای وجود نداشت و همه این اتفاقات بخاطر حرفهای احمدی نزاد بود،ببینید من نمی خواهم از احمدی نژاد طرفداری کنم با توجه به سخنان رهبری درباره حفظ وحدت ولی این جمله ای که نوشته اید همین معنی را میدهد.

   • محمد

    موافقم
    اتفاقات به خاطر فتنه بود

  • hodhod

   خداییش شما بگید اینا همه وا3 اینه مث اون سال 88 که مردم جو زده شدند بریم به فلانی رای بدیم تا حال فلانی گرفته شود الانم میخان این اتفاقات بیافتد تا مردم جو زدگی پیدا کنند و توانتخابات حداکثر مشارکت باشه!!!!
   البته منظورم این نیس که کسی شرکت نکنه بلکه بدون جو زدگی شرکت کنه

   • محمد

    منم با بدون جوزدگی شرکت کردن موافقم
    ولی این رو هم دوست دارم که مشارکت زیاد باشه !
    خدا آخر عاقبت ایران رو با این مسئولین باند باز به خیر کنه …
    احمدی نژاذ خوب کاری می کنه پتشون رو می ریزه رو آب :دی

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.