• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » عوامل خشونت جوانان!/ خشونت در پسران بیشتر از دختران است!
  کد خبر : 1724995

  عوامل خشونت جوانان!/ خشونت در پسران بیشتر از دختران است!

  عوامل خشونت جوانان!/ خشونت در پسران بیشتر از دختران است!Reviewed by Aryan♥ on Feb 3Rating: رئیس مرکز مطالعات وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد: تحقیقات انجام شده در حوزه خشونت میان جوانان نشان می‌دهد پسران نسبت به دختران بیشتر دست به خشونت می زنند. به گزارش ایران ویج  محمد تقی حسن زاده در گفتگو با…

  عوامل خشونت جوانان!/ خشونت در پسران بیشتر از دختران است!Reviewed by Aryan♥ on Feb 3Rating:

  رئیس مرکز مطالعات وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد: تحقیقات انجام شده در حوزه خشونت میان جوانان نشان می‌دهد پسران نسبت به دختران بیشتر دست به خشونت می زنند.

  به گزارش ایران ویج  محمد تقی حسن زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: این تحقیق با هدف بررسی میزان شیوع و عوامل خشونت در میان جوانان از نظر نوع و محل اعمال خشونت و همچنین عوامل اعتقادی، نگرشی، روانی، محیطی و اجتماعی در میزان و نوع خشونتها انجام شده است.

  وی با بیان اینکه این تحقیق از میان 4500 نفر از جوانان 15 تا 29 سال انجام شده، که دو هزار و 341 نفر آنها مرد و و دو هزار و 145 نفر آنها زن هستند، افزود: نتایج نشان می دهد خشونت در میان پسران به مراتب بیشتر از دختران است. همچنین جوانان 15 تا 19 سال نسبت به جوانان 20 تا 24 سال بیشتر دست به خشونت می زنند.

  حسن زاده با اشاره به اینکه این تحقیق در میان جوانان استانهای تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان، قم، قزوین، زنجان، چهارمحال بختیاری، ایلام و بوشهر به همراه 18 شهر و 18 روستا انجام شده است، تصریح کرد: جوانانی که سطح تحصیلاتشان زیر دیپلم است نسبت به کسانی که تحصیلاتشان فوق دیپلم و بالاتر است، خشونت بیشتری از خود نشان می دهند.

  به گفته رئیس مرکز مطالعات وزارت جوانان، جوانان مقیم در استانهای کمتر توسعه یافته بیشترین میزان خشونت و جوانان مقیم در استانهای نیمه توسعه یافته کمترین میزان خشونت را دارند.

  حسن زاده درباره راهکارهای کاهش خشونت جوانان توضیح داد: با توجه به نتایج این تحقیق، ارتقای سطح فرهنگی خانواده ها از طریق ارائه آموزش های لازم در زمینه تعاملات مناسب درون خانوادگی و رشد مهارتهای زندگی، ایجاد امکانات رفاهی و توسعه ای در شهرها و مناطق کمتر توسعه یافته و کاستن از احساس تبعیض در بین آنها، ارائه آموزش های لازم از طریق رسانه های جمعی به جوانان جهت کنترل هیجانات و احساسات تنش آفرین، ایجاد مراکز حمایتی و مشاوره ای برای کاهش استرس ها و بحرانهای خاص جوانان از عوامل کاهش خشونت در میان جوانان است.

  وی ادامه داد: همچنین، ارائه آموزش های لازم به والدین در زمینه نحوه برخورد با فرزندان و نظارت سازنده بر اعمال آنها، ایجاد مراکز ورزشی مختلف و ارائه تسهیلات مناسب برای استفاده جوانان از امکانات ورزشی در مناطق مختلف شهری، نظارت بیشتر به مناطق مستعد آسیب های اجتماعی و ارائه برنامه های پیشگیرانه و ترمیمی در این مناطق، ایجاد برنامه های حمایتی برای حمایت از خانواده های نابسامان و نظارت بیشتر بر آنها و نظارت بیشتر بر برنامه های صدا و سیما و جلوگیری از پخش برنامه های مخرب و خشونت آفرین با نظر کارشناسان فن و جایگزینی برنامه های آموزشی و تفریحی سازنده تر به جای خشونت، از دیگر راهکارهای کاهش خشونت درمیان جوانان است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.