• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » ممانعت از افتتاح پروژه گازرسانی به درودگاه!/نصب 13 علمک برای 900 خانوار!
  کد خبر : 1724967

  ممانعت از افتتاح پروژه گازرسانی به درودگاه!/نصب 13 علمک برای 900 خانوار!

  ممانعت از افتتاح پروژه گازرسانی به درودگاه!/نصب 13 علمک برای 900 خانوار!Reviewed by Aryan♥ on Feb 3Rating: با ممانعت مسئولان روستای درودگاه از افتتاح پروژه گازرسانی به این روستا، بهره برداری از این پروژه به زمانی پس از نصب علمک‌های گاز در نقاط مختلف این روستا موکول شد. به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر،…

  ممانعت از افتتاح پروژه گازرسانی به درودگاه!/نصب 13 علمک برای 900 خانوار!Reviewed by Aryan♥ on Feb 3Rating:

  با ممانعت مسئولان روستای درودگاه از افتتاح پروژه گازرسانی به این روستا، بهره برداری از این پروژه به زمانی پس از نصب علمک‌های گاز در نقاط مختلف این روستا موکول شد.

  به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، این روزها پروژه‌های بسیار مهمی در نقاط مختلف کشور در حال افتتاح است و عملیات اجرایی پروژه‌های بسیاری نیز آغاز می‌شود که در استان بوشهر نیز شاهد بهره‌برداری از طرح‌های بسیار مهمی هستیم که تاثیر بسیار زیادی در تامین نیازهای مردم و رفع مشکلات آنها دارند.

  از زمان پیروزی انقلاب اسلامی دستگاه‌های مختلف تلاش بسیار زیادی را برای رفع محرومیت از چهره شهرها و روستاهای نقاط مختلف کشور انجام داده‌اند و شاهد استقرار امکانات مطلوبی حتی در دورافتاده ترین روستاها هستیم که این روند توسعه‌ای همچنان با سرعت خوبی در دست اجرا است.

  شرکت گاز استان بوشهر نیز در سال‌های اخیر تلاش‌های بسیار زیادی را برای گازرسانی به شهرها و روستاهای استان بوشهر انجام داده است و در حال حاضر بخش عظیمی از مردم استان بوشهر از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

  گاها برخی طرح‌ها توسط بعضی از دستگاه‌های اجرایی به بهره‌برداری می‌رسد که متاسفانه به‌طور کامل اجرا نشده‌اند ولی با توجه به وعده‌های برخی مسئولان برای تکمیل و تحویل آن طرح‌ها، در مراسمی به بهره‌برداری می‌رسند.

  افتتاح شبکه گازرسانی روستای درودگاه دشتستان یکی از پروژه‌های افتتاحی ایام‌الله دهه فجر شهرستان دشتستان در این ایام است که به رغم حضور مسئولان و مدیران اجرایی دشتستان و بخش سعدآباد برای افتتاح پروژه، شاهد افتتاح آن نبودیم.

  اعتراضات چند باره مردم به کندبودن گازرسانی

  دهیار روستای درودگاه در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: افتتاح پروژه گازرسانی روستای دردوگاه با انتقاداتی از ناحیه مردم این روستا مواجه است و امروز در آئین افتتاحیه با ممانعت مردم روستا مواجه شد.

  سید مجتبی عسکری اظهار داشت: افتتاح این پروژه بدون اطلاع هیچ یک از مسئولان این روستا انجام شد و بنده که به‌عنوان دهیار به مردم خدمت می‌کنم نیز هیج‌گونه اطلاعی از افتتاح این پروژه نداشته‌ام.

  وی اضافه کرد: در آئین افتتاحیه حضور عمومی مردم روستا را شاهد نبودیم چون هیچ‌کس اطلاعی در این زمینه نداشت و بنده با حضور مسئولان در روستا از آن مطلع شدم و از افتتاح این پروژه نیمه‌تمام که افتتاح آنرا اجحاف در حق مردم روستای درودگاه می‌دانم، جلوگیری و ممانعت کردم.

  عسکری ابراز داشت: بنده به همراه آقای نقی‌پور از اعضای شورای روستا، برادر شهید کشفی، فرزند شهید تنگستانی و جمعی از مردم و خانواده‌ شهدا در آئین افتتاح این پروژه که با حضور مسئولان بود، حضور یافتیم و از افتتاح پروژه مذکور جلوگیری کردیم.

  وی تصریح کرد: اداره گاز شهرستان دشتستان شبانه و بدون اطلاع مردم اقدام به نصب علمک در مسجد امام حسین (ع) روستای درودگاه کرد و در آئینی بدون تشریفات معمول افتتاح پروژه‌ها با حضور نماینده مجلس، فرماندار، بخشدار و جمعی از مسئولان برای افتتاح این پروژه در روستای درودگاه حضور یافتند.

  عسکری گفت: مردم روستای درودگاه نیز قبلا اعتراض خود به روند کند اجرای پروژه گاز در روستا را اعلام کرده‌اند و در صورت اطلاع از افتتاح این پروژه شاهد حضور جمع بیشتری از مردم در مسجد روستا برای ممانعت و اعتراض به افتتاح این پروژه می‌بودیم.

  وی افزود: حدود 9 ماه است که به‌علت اجرای پروژه گاز در روستای درودگاه وضعیتی نامطلوب در خیابان‌ها و کوجه‌های این روستا ایجاد شده و مردم روستا هم همواره معترض این مساله بوده‌اند.

  دهیار روستای درودگاه تصریح کرد: دهیاری روستای درودگاه در فقر کامل مالی به‌سر می‌برد و بیش از یک سال است که حقوق پرسنل دهیاری و حتی کارگران خدماتی که به نظافت معابر و خیابان‌های روستا و جمع‌آوری زباله‌های سطح روستا می‌پردازند را هم پرداخت نکرده‌ایم.

  عسکری بیان داشت: از مسئولان انتظار داریم توجهی جدی به مشکل مالی دهیاری روستای درودگاه داشته باشند تا بتوانیم با پتانسیل و توان بیشتری به خدمت به مردم روستای درودگاه بپردازیم.

   تکمیل نشدن پروژه گاز عامل عدم افتتاح بود

  رئیس شورای اسلامی روستای دردوگاه در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: تکمیل نشدن پروژه گاز در روستای درودگاه از عواملی است که سبب شد پروژه گاز روستای درودگاه افتتاح نشود.

  ابوالقاسم شریفی اظهار داشت: در ساعات پایانی روز گذشته از طرف بخشدار سعدآباد تماسی با اعضای شورای روستا گرفته شد که فردا با حضور مسئولان شهرستان شاهد افتتاح پروژه گاز روستای درودگاه خواهیم بود.

  وی افزود: همان‌ موقع به بخشدار اعلام کردیم که پروژه گاز روستا هنوز تمام نشده و مردم اجازه افتتاح این پروژه را نمی‌دهند و این مساله با ممانعت مردم همراه خواهد شد.

  شریفی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها در مسجد روستای درودگاه و خیابان دانش‌آموز که شاهد اجرای طرح هادی روستایی و آسفالت این خیابان بوده‌ایم علمک نصب شده و سایر نقاط روستا از علمک گاز محروم هستند.

  نصب تنها 13 علمک برای 900 خانوار

  وی ادامه داد: در روستای درودگاه 900 خانوار زندگی می‌کنند و تا کنون تنها 13 علمک نصب شده که یکی از علمک‌ها مربوط به یکی از مساجد روستا و 12 علمک مربوط به خانه‌های خیابان دانش‌آموز است.

  رئیس شورای اسلامی روستای درودگاه بیان داشت: ماه گذشته شاهد نشست بررسی مشکلات روستای درودگاه با حضور نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین شهرستان بودیم که در آن جلسه مقرر شد علمک‌های گاز روستای درودگاه تا 22 بهمن نصب شود.

  شریفی تصریح کرد: پیمانکار شرکت گاز در این خصوص کم‌کاری کرده و به تعهدات خود عمل نکرده و طی نامه‌ای مشکل گاز روستای درودگاه را به نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز اعلام کرده‌ایم.

  وی گفت: به‌خاطر حمایت از مردم و اصرار بر خواسته‌های ایشان در برنامه افتتاح امروز شرکت نکردیم و دهیار روستا که در برنامه حاضر بوده به دلیل اینکه این پروژه پیشرفت مطلوب را نداشته، از افتتاح آن جلوگیری کرده است.

  شریفی عنوان کرد: شورای اسلامی روستای درودگاه همواره همراه و همگام با مردم برای تحقق حقوق ایشان تلاش کرده و از هیچ تلاشی در این راستا کوتاهی نمی‌کنیم.

  افتتاح پروژه به پس از نصب علمک‌ها موکول شد

  معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار دشتستان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص بیان داشت: پروژه‌ای که امروز در دستور کار مسئولان شهرستان برای افتتاح قرار داشت، شبکه انتقال گاز روستای درودگاه از مسیر برازجان – گناوه بود که به‌صورت کامل صورت پذیرفته است.

  بخشعلی گفت: علمک‌گذاری پروژه گازرسانی روستای درودگاه انجام نشده و وقتی مشاهده کردیم پروژه نیمه‌تمام است، بنا بر صحبت‌ها و مذاکراتی که صورت پذیرفت افتتاح پروژه را به زمان آینده که علمک‌های گاز در روستا نصب شده باشد موکول کردیم.

  دهقائدی با بیان اینکه در افتتاح این پروژه هیچ ممانعت مردمی وجود نداشته، تصریح کرد: مردم روستای درودگاه هیچ‌گونه ممانعتی در زمینه افتتاح این پروژه نداشتند و تنها مسئولین این روستا خواستار افتتاح این پروژه پس از نصب علمک‌های گاز در روستا بودند.

  خواسته مردم روستا نصب علمک گاز در نقاط مختلف است

  نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز در همین راستا به خبرنگار مهر گفت: کار بنده اجرایی نیست و هیچ قولی به مردم در رابطه با اجرای پروژه‌ها نداده‌ام و در رابطه با پروژه‌های اجرایی تنها دستگاه‌های اجرایی می‌توانند به مردم قول و تعهد دهند.

  حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد بیان داشت: گازرسانی به نقاط شهری و روستایی شامل سه مرحله است و مرحله دوم مربوط به ایجاد شبکه گاز است و برنامه‌ افتتاحی مسئولان افتتاح خط شبکه گاز در روستای درودگاه بوده که به‌صورت کامل در این روستا انجام شده است.

  وی عنوان کرد: مسئولان و مردم روستای درودگاه‌ هم به این مساله اقرار دارند که شبکه انتقال گاز وارد روستای درودگاه شده و خواسته ایشان نصب علمک گاز در نقاط مختلف این روستا است.

  موسوی‌نژاد تصریح کرد: بر خلاف آنچه نقل شده مردم هیچ اعتراضی نداشته‌اند و تنها انتقاداتی از ناحیه دهیار و عضو شورای اسلامی روستا که در محل حاضر بودند مطرح شد.

  وی گفت: اعتقاد دارم تمامی مراحل پروژه‌ها باید انجام شود و پس از انجام تمامی مراحل پروژه‌ها باید افتتاح شوند، چون مردم از مراحل چندگانه پروژه‌ها ممکن است اطلاع کامل نداشته باشند و این مسائل موجب انتقاد مردم را فراهم می‌کند.

  نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: در سفری که به روستای درودگاه داشتم همراه با تعدادی از مدیران دشتستان برای اطلاع از مشکلات مردم در مسجد روستا حضور یافتیم و به بررسی مشکلات مطروحه توسط مردم پرداختیم.

  موسوی‌نژاد اذعان داشت: در این دیدار بنده هیچ مساله‌ای را متعهد نشدم و تنها جمعی از مسئولان اجرایی که در جلسه حضور داشتند، قول‌ها و تعهداتی در زمینه اجرا به مردم و مسئولان این روستا دادند.

  وی افزود: بعد از آن دیدار هیچ یک از اعضای شورای اسلامی روستای درودگاه و دهیار این روستا مراجعت یا تماسی با بنده یا دفتر بنده مبنی بر اینکه زمان اجرای برخی پروژه‌ها گذشته و پروژه‌ها انجام نشده یا پیشرفت مطلوبی نداشته‌اند، انجام نشده است.

  نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در بازدید از مناطق مختلف به همراه مدیران اجرایی حضور می‌یابم و با آشنایی از مشکلات، مرتفع کردن آن را از طریق مدیران و مسئولان اجرایی پیگیری می‌کنیم.

  موسوی‌نژاد گفت: به‌طور مثال در بازدید از روستای دردوگاه انتقاداتی در ارتباط با عملکرد دهیاری این روستا از ناحیه مردم حاضر در جلسه دیدار عمومی مطرح شد که این مسائل را شورای اسلامی روستای درودگاه که در جلسه مذکور نیز حضور داشته‌اند، باید این مساله را پیگیری کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.