• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » من کاری به دولت ندارم، اما تمام ملت ما در این شرایط از شما تنفر دارد
  کد خبر : 1721337

  من کاری به دولت ندارم، اما تمام ملت ما در این شرایط از شما تنفر دارد

  من کاری به دولت ندارم، اما تمام ملت ما در این شرایط از شما تنفر دارد Reviewed by Aryan♥ on Jan 30Rating: آیت الله مکارم شیرازی با هشدار به دولتمردان ترکیه، گفتند: من کاری به دولت ندارم، اما تمام ملت ما در این شرایط از دولتمردان ترکیه تنفر دارند. به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران،…

  من کاری به دولت ندارم، اما تمام ملت ما در این شرایط از شما تنفر دارد Reviewed by Aryan♥ on Jan 30Rating:
  آیت الله مکارم شیرازی با هشدار به دولتمردان ترکیه، گفتند: من کاری به دولت ندارم، اما تمام ملت ما در این شرایط از دولتمردان ترکیه تنفر دارند.

  768846_255

  به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران، آيت‌الله مکارم شيرازي امروز (چهارشنبه) 11بهمن ماه در ابتدای درس خارج خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با هشدار به سیاستمداران ترکیه اظهار داشت: دولتمردان ترکیه روزی در مسیر اسلام بودند و سنگ اسلام را به سینه می زدند، یک مرتبه 180درجه برگشتند و دست در دست دشمنان اسلام گذاشتند و مخفی هم نمی‌کنند.
   
  حضرت  آیت الله  مکارم شیرازی افزودند: تعجب می کنم یک عده دولتمردان در کشوری زندگی می کنند که با تمام همسایگان خود درافتاده اند، مرتب تروریست‌ها را آموزش داده و اسلحه می‌دهند و به سوریه می فرستند تا مسلمانان یکدیگر را بکشند، اخیرا نیز با عراق درافتاده اند، به معترضان دولت عراق خط می دهد و با روسیه نیز درافتاده؟ این چه دموکراسی است؟
   
  این مرجع تقلید خطاب به دولتمردان ترکیه ادامه دادند: من کاری به دولت ندارم، اما تمام ملت ما در این شرایط از شما تنفر دارد.
   
  ایشان تصریح کردند: دولتمردان ترکیه با همسایگان خود آشتی کنند، اگر اختلافی در سوریه و عراق است با مذاکره حل کنند، ملت ترکیه ملت مسلمان و با ایمان است، نماز جمعه های آنان خیلی با عظمت است، این چنین ملتی را با همه درگیر نکنند.
   
   
  * حسد، معارضه با اراده الهی است

   
  حضرت آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روایتی از امام هادی(ع) درمورد حسادت خاطرنشان کردند: ایشان می فرمایند، حسد باطنی به تو ضرر می‌زند و به دشمنت ضرر نمی زند، در حالیکه دشمن تو برنامه خودش را دارد، اما آثار ناراحت کننده و زجر دهنده حسد در تو نمایان می‌شود.
   
  ایشان با بیان این که حسد حداقل سه ضرر مهم دارد، افزودند: حسد روح انسان را می خورد و یک نوع بیماری روانی باید محسوب کرد، حسد نیروهای انسانی را به هدر می دهد، حسود باید فعالیت کند تا جلوی پیشرفت محسود را بگیرد، نیروهایی که می تواند برای خود به کار بگیرد و باعث ترقی خود شود این نیروها را به کار می گیرد تا طرف به جایی نرسد.
   
  حضرت آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشتند: سومین ضرر حسد یک نوع معارضه با قضا و اراده الهی است، که در روایت نیز به آن اشاره شده است.
   
  این مرجع تقلید تاکید کردند: انسان باید به خود بیاید که بکوشد مثل او یا بالاتر از او بشود، به جای اینکه مانع پیشرفت کسی بشود خودش نیز به پیشرفت برسد.
   
  ایشان خاطرنشان کردند: حسد در میان تمام قشرها وجود دارد، در میان سیاستمداران، صاحب منصبان، سرمایه داران و حتی در میان اهل علم هم پیدا می شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.