• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون » چه كسي چنين كاري با يك ميمون ميكند؟ + تصاویر
  کد خبر : 1721044

  چه كسي چنين كاري با يك ميمون ميكند؟ + تصاویر

  چه كسي چنين كاري با يك ميمون ميكند؟ + تصاویرReviewed by Aryan♥ on Jan 30Rating: پرتاب موفقيت آميز سفر فضايي كاوشگر “پيشگام” به همراه كپسول زيستي حامل يك ميمون كه به همين نام – پيشگام – نامگذاري شد، واكنش‌ها و بازتاب‌هاي جهاني بسياري را در پي داشت. شايد عجيب‌ترين اين واكنش‌ها مربوط به سخنگوي وزارت…

  چه كسي چنين كاري با يك ميمون ميكند؟ + تصاویرReviewed by Aryan♥ on Jan 30Rating:
  پرتاب موفقيت آميز سفر فضايي كاوشگر “پيشگام” به همراه كپسول زيستي حامل يك ميمون كه به همين نام – پيشگام – نامگذاري شد، واكنش‌ها و بازتاب‌هاي جهاني بسياري را در پي داشت. شايد عجيب‌ترين اين واكنش‌ها مربوط به سخنگوي وزارت خارجه آمريكا باشد كه گفته است: ايران با ارسال ميمون به فضا قوانين و قطعنامه‌هاي شوراي امنيت را زيرپا گذاشته است!

  به گزارش ایران ویج به نقل از مشرق، ويكتوريا نولاند سخنگوي وزارت امور خارجه آمريكا پس از اعلام مواضع متناقض در عدم تاييد موفقيت آميز بودن سفر كاوشگر پيشگام، سرانجام با پذيرفتن موفقيت ايران در ارسال موجود زنده به فضا، در اظهارنظري عجيب گفته است: “چه كسي چنين كاري با يك ميمون مي‌كند؟” ايران با ارسال ميمون به فضا قطعنامه‌هاي شوراي امنيت را زيرپا گذاشته است!

  1

  ويكتوريا نولاند سخنگوي وزارت خارجه آمريكا در واكنش به سفر “پيشگام” به ماه:
  “چه كسي چنين كاري با يك ميمون مي‌كند؟”

  شايد سن و سال كم خانم سخنگو (متولد ۱۹۶۱) باعث شده تا وي چنين سخني را در جايگاه يك مقام رسمي بر زبان بياورد، اما جهت اطلاع خانم نولاند، آمريكا اولين كشوري است كه در راستاي گسترش برنامه فضايي خود – بويژه در اوج دوران جنگ سرد – چندين ميمون به فضا ارسال كرد. به جز آمريكا، شوروي سابق و فرانسه نيز از ديگر كشورهايي هستند كه تا كنون گونه‌هاي مختلف ميمون را به فضا فرستاده‌اند. ارسال موجودات زنده به فضا از سوي آمريكا و شوروي سابق تنها محدود به ميمون نبوده و گونه‌هاي مختلف شامپانزه و سگ نيز سفر فضايي را تجربه كرده‌اند.

  2

  “پيشگام” ميمون فرستاده شده به فضا از ايران

  اين درحالي است كه ميمون فرستاده شده با كاوشگر پيشگام به سلامت به زمين بازگشت اما بسياري از ميمون‌هاي فرستاده شده از سوي اين كشورها در دهه‌هاي۴۰ تا ۶۰ ميلادي، از عمليات فضايي جان سالم به در نبردند. اين ميمون‌ها يا در حين پرواز به دليل انفجار كشته شده‌اند، يا در زمان بازگشت به زمين.

  لازم است به خانم سخنگو كه نگران حقوق حيوانات شده است يادآوري كنيم كه ميمون “پيشگام” به سلامت از سفر فضا بازگشت، اما بسياري از نظاميان شما كه به سفر عراق و افغانستان و ويتنام و … رفتند هيچگاه بازنگشتند. ميليون‌ها مادر و پدر عراقي و افغان و ويتنامي از خانه بيرون رفتند و ديگر چهره فرزندان خود را نديدند و صدهاهزار ژاپني بي‌گناه نيز در هيروشيما و ناكازاكي هرگز فردا را نديدند. البته سن خانم نولاند كم‌تر از اين‌هاست كه همه اين خاطرات را به ياد بياورد…!

  تصاوير برخي از ميمون‌هايي كه توسط سازمان ملي هوانوردي و فضايي آمريكا (ناسا) به فضا فرستاده شده‌اند در ادامه است.

  3

  اين ميمون كه “خانم بيكر” نام گرفته است جزو اولين ميمون‌هاي فضانورد جهان مي‌باشد كه در عمليات ژوپيتر در سال ۱۹۵۹ به همراه يك ميمون ديگر از نژاد رزوس به نام “ايبل” توسط آمريكا به فضا فرستاده شد. اين عمليات با موفقيت انجام شد و اين دو ميمون اولين حيواناتي بودند كه سفر فضايي را تجربه كردند.

  4
   

  ايبل، ديگر ميمون فرستاده شده به فضا در سال ۱۹۵۹

  5

  خانم بيكر اولين ميمون فضانورد، ۲۰ سال پس از سفرش به فضا زنده ماند.

  6

  “سام” ميمون رزوس ۲ ساله كه در سال ۱۹۵۹ از آمريكا به فضا فرستاده شد.

  7

  “سام” تا چند سال پس از سفر به فضا در پايگاه هوايي بروكس نگهداري شد و در نهايت بازنشسته و تحويل باغ وحش سن‌ آنتونيو شد.

  8

  يكي از دو ميمون سنجابي كه با فضاپيماي چلنجر در سال ۱۹۸۵ به فضا فرستاده شد.

  9

  آلن شپرد اولين فضانورد آمريكايي در كنار هام شامپانزه‌اي كه با سفر به فضا در ۳۱ ژانويه ۱۹۶۱، مقدمات سفر اولين فضانورد آمريكايي را فراهم كرد.

  10

  اما نخستين موجود فرستاده شده به فضا سگي به نام لايكا بود كه در سال ۱۹۵۷ ميلادي با فضاپيماي روسي اسپوتنيك به مدار زمين پرتاب شد. اين فضاپيما براي بازگشت به زمين طراحي نشده بود و لايكا پس از مدتي در مدار زمين جان داد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.