• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون » دماي خانه اسكيمويي چقدر است؟
  کد خبر : 1720444

  دماي خانه اسكيمويي چقدر است؟

  دماي خانه اسكيمويي چقدر است؟Reviewed by Aryan♥ on Jan 29Rating: اسكيموها گروهي از مردمان ساكن قطب شمال هستند كه با برف خانه درست مي‌كنند و به خانه‌هاي برفي‌شان يفلو مي‌گويند. به گزارش ایران ویج به نقل از ورلد ‌نيوز مردمان بومي ساكن ناحيه قطبي كانادا اين خانه‌ها را درست مي‌كنند، بعضي ديگر از اينوها نيز…

  دماي خانه اسكيمويي چقدر است؟Reviewed by Aryan♥ on Jan 29Rating:

  اسكيموها گروهي از مردمان ساكن قطب شمال هستند كه با برف خانه درست مي‌كنند و به خانه‌هاي برفي‌شان يفلو مي‌گويند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از ورلد ‌نيوز مردمان بومي ساكن ناحيه قطبي كانادا اين خانه‌ها را درست مي‌كنند، بعضي ديگر از اينوها نيز خانه‌هايشان را با استخوان‌هاي نهنگ مي‌سازند اما باز هم از برف براي عايق‌بندي استفاده مي‌كنند.

  گفتني است: برف به خاطر حباب‌هاي وجود هوا عايق خوبي براي گرماست و دما در خانه اسكيمويي ها از 7- تا 16+ درجه سانتي‌گراد متغيير است .

  برف براي ساخت اينلو بايد به اندازه‌ي كافي مستحكم باشد تا بتوان آن را قطعه قطعه بريد و روي هم سوار كرد و بهترين برف براي اين منظور برفي است كه به مدت كافي زير باد بوده است.

  ايفلو بايد بتواند وزن يك انسان را روي سقف خود تحمل كند و فرو نريزد.

  محل خوابيدن درون ايفلو حتما بايد بلندتر از زمين باشد زيرا هواي گرم بالاتر مي‌ايستد و بعضي اينوها درون ايفلوها را با پوست جانوران مي‌پوشانند و به اين ترتيب دماي ايفلو چيزي بين 2 تا 20 درجه سانتي گراد است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.