• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » رواج تظاهرگرایی در سیاست!
  کد خبر : 1718967

  رواج تظاهرگرایی در سیاست!

  رواج تظاهرگرایی در سیاست!Reviewed by Farnaz on Jan 27Rating: یک استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت هدف تظاهرگرایان سیاسی تحکیم و حفظ قدرت و جایگاه سیاسی خود و گروهشان در قدرت است. به گزارش ایرن ویج “صادق زیبا کلام” در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تعریف تظاهرگرایی در سیاست گفت: تظاهر گرایی در سیاست…

  رواج تظاهرگرایی در سیاست!Reviewed by Farnaz on Jan 27Rating:

  یک استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت هدف تظاهرگرایان سیاسی تحکیم و حفظ قدرت و جایگاه سیاسی خود و گروهشان در قدرت است.

  به گزارش ایرن ویج “صادق زیبا کلام” در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تعریف تظاهرگرایی در سیاست گفت: تظاهر گرایی در سیاست همانند تظاهرگرایی در اخلاق، در علم و در هرچیز دیگر است که معنایش روشن است؛ یعنی تظاهر کردن به چیزی که نیستیم. در سیاست هم بیشتر به فریب دادن و نیرنگ بازی در سیاست بر می‎گردد. یعنی شما می‎خواهید به مخاطب خود چیزی را تلقین کنید که در عالم واقعیت وجود ندارد و نیستید.

  وی در مورد اینکه چقدر این رذیله اخلاقی در سیاستمداران ما مشهود است هم گفت: این رذیله اخلاقی در جامعه ما خیلی باب است فقط در سیاست هم نیست در امور دیگر هم باب است. کسانی که خیلی به فکر مردم نیستند، ولی وانمود می‏کنند خیلی به فکر مردم هستند. کسانی که خیلی دنبال مساوات و اجرای عدالت و برابری نیستند، ولی اینجور وانمود می‎کنند که مرتب دنبال اجرای عدالت هستند. یا کسانی که خودشان را خدمتگزار مردم نشان می‎دهند و خود را خادم مردم معرفی می‏کنند در حالی که به مصالح و منافع خودشان بیش از هر چیز دیگری اهمیت می‏دهند.

  زیبا کلام در درمورد علل فردی و گروهی تظاهرگرایی در سیاست هم اظهار داشت: علت فردی و گروهی تظاهرگرایی در سیاست، توسعه نیافتگی و وجود سانسور است. به همین دلیل برخی سیاستمداران به راحتی با این ابزار افکار عمومی جامعه را به بازی می‎گیرند.

  وی درمورد این که تظاهرگرایان چه هدفی را از متوسل شدن به این شیوه دنبال می‏کنند هم اظهارداشت: هدف تظاهرگرایان  تحکیم و حفظ قدرت و جایگاه سیاسی خودشان و ماندن بر سر قدرت است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.