• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , مطالب دینی » تشکر از حمایت های رهبر انقلاب از امت مسلمان!
  کد خبر : 1718733

  تشکر از حمایت های رهبر انقلاب از امت مسلمان!

  تشکر از حمایت های رهبر انقلاب از امت مسلمان!Reviewed by Farnaz on Jan 27Rating: شخصیت ها و مقامات حاضر در نشست وحدت اسلامی در تهران نسبت به توطئه غربیها و صهیونیست ها علیه کشورهای اسلامی از جمله سومالی، سوریه، تونس، عراق و ایران هشدار دادند و خواستار توجه به واقعیات در جهان شدند. به گزارش…

  تشکر از حمایت های رهبر انقلاب از امت مسلمان!Reviewed by Farnaz on Jan 27Rating:

  شخصیت ها و مقامات حاضر در نشست وحدت اسلامی در تهران نسبت به توطئه غربیها و صهیونیست ها علیه کشورهای اسلامی از جمله سومالی، سوریه، تونس، عراق و ایران هشدار دادند و خواستار توجه به واقعیات در جهان شدند.

  به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، مراسم گشایش بیشست و ششمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با عنوان “پیامبر اکرم(ص) نماد هویت امت واحده اسلامی” با حضور رئیس جمهور و جمعی از علما و شخصیت های سیاسی و دینی جهان اسلام روز یکشنبه 8 بهمن ماه در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد.

  در بخشی از این مراسم دکتر ابراهیم جعفری نخست وزیر سابق عراق با اشاره به وقایع اخیر در کشورهای اسلامی بر ضرورت تحقق وحدت اسلامی تاکید کرد و گفت: پیش بینی می کردیم که با رفتن دیکتاتورها از کشورهای اسلامی اشخاص و جریاناتی به روی کار بیایند که از طریق قرآن و انسانیت تحقق عملی اسلام را به عنوان یک هدف دنبال کنند، اما متاسفانه الان در این کشورها مشکلات زیادی وجود دارد.

  وی تصریح کرد: باید این وقایع که از آن به عنوان بهار عربی یاد می شود بهار واقعی باشد که منجر به وحدت میان مسلمانان می شود. ما باید از ثروت های جهان اسلام برای خود کشورهای اسلامی استفاده کنیم. بیش از 50 کشور اسلامی در این منطقه وجود دارد و ضرورت های معنوی و مادی زیادی در این مناطق وجود دارد که اگر ما به معاد اعتقاد داریم باید آنها را دنبال کنیم و نباید از هیچ چیزی هراس داشته باشیم.

  ابراهیم جعفری یادآور شد: اروپا زمانی متفرق بود و مذاهب و قوم های این منطقه با یکدیگر درگیر بودند. آنها پس از 100 سال درگیری و 30 سال که بین شمال و جنوب اروپا اختلاف و جنگ وجود داشت و نیز جنگ جهانی اول و دوم که از این منطقه شروع شد سرانجام به ضرورت اتحاد دست پیدا کردند. آنها برای ایجاد این اتحاد از اقتصاد شروع کردند و پس از آن ناتو را تاسیس کردند و در نهایت به اتحادیه اروپا رسیدند. این مسایل برای ما می تواند الگو باشد. علاوه بر آن که در قرآن بحث وحدت مسلمانان بسیار مورد تاکید قرار گرفته شده است.

  وی در ادامه خطاب به مردم عراق گفت: دولت و پارلمان و قوه قضائیه در خدمت ملت عراق است و من تاکید می کنم درخواست های مردم عراق مورد نظر ماست و ما آن را دنبال خواهیم کرد و من هشدار می دهم که برخی می خواهند فرهنگ صدامی و حزب بعث را بر گردانند. ما باید نسبت به این مساله هوشیار باشیم.

  وی در پایان تصریح کرد: این اجلاس نباید تنها به مباحث نظری بپردازد، بلکه باید موضع گیری های سیاسی و مسایل منطقه ای و جهانی از طریق این نظرات به عمل بیانجامد.

  دکتر “شیخ عثمان بطیخ” مفتی اعظم تونس نیز در بخشی از این مراسم وحدت اسلامی را تنها راه حل مشکلات جهان اسلام خواند و گفت: پیش از ظهور اسلام جهان اسلام در یک تاریکی و اختلاف سخت به سر می برد و اعراب نیز در جاهلیت کور بودند، اما پیامبر(ص) و قرآن به عنوان رحمتی برای همه مسلمانان آمدند تا ما را برای یک ایده که همان عبادت الهی است متحد کنند.

  وی ادامه داد: رسول اکرم(ص) نجات دهنده بشریت بود و بشریت را از رنج ها و دردها نجات داد. ما باید امروز به چنین الگویی باز گردیم و بیعت خود را با ایشان تجدید کنیم.

  وی تاکید کرد: اسلام علیه دین ها و ملت های دیگر نیست. اسلام رحمتی برای جهانیان است و آمد که هم مسیحیت و هم یهودیت را به رسمیت بشناسد و همچنین این ادیان را که دچار انحراف شده بودند را تصحیح کند. خداوند خواهان این است که مسلمانان پیروز باشند و امتی باشند که با اخلاق و رفتار خود بر جهان مسلط گردند.

  مفتی اعظمت تونس با اشاره به جنگ های مختلفی که در جامعه جهانی تا کنون اتفاق افتاده یادآور شد: هیچگاه مسلمانان آغازگر و آتش افروز نبودند و امروز نیز ما برای حل مشکلات خود باید به قرآن و سنت پیامبر (ص) متمسک شویم، چرا که این دو تنها راه نجات ما خواهند بود.

  دکتر “محمد صالح عثمان” رئیس هیات علمای سودان نیز طی سخنانی بر توازن خواسته های دنیوی و اخروی در اسلام تاکید کرد و وحدت علمی، دینی، اقتصادی و … را از ثمرات وحدت اسلامی برشمرد.

  در ادامه این مراسم دکتر “احمد بدرالدین حسون” مفتی اعظم سوریه نیز سخنان خود را با درود و سلام بر پیامبر(ص) و امام جعفر صادق(ع) آغاز کرد و گفت: امام جعفر صادق(ع) شیخ علمای اهل سنت و اهل تشیع بود و سلام ما بر ایشان که سالروز ولادتش با سالروز ولادت پیامبر (ص) در یک روز واقع شده است.

  وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم نسبت به عدم وحدت امت اسلامی هشدار داد و گفت: ما الان در شدیدترین و خطرناک ترین مراحل تاریخی به سر می بریم. الان کشورهای اسلامی یکی پس از دیگری از دست می روند. باید یادآوری کنم آیا شما کشوری به نام سومالی به یادتان هست؟ کشوری که 99 درصد از مردم آن مسلمان هستند و غذای منطقه خلیج فارس و عربستان و … را تامین می کرد الان کجاست؟

  وی افزود: آیا سودان را یادتان است؟ کشوری که ثروت زیادی داشت و آن را به دو کشور تقسیم کردند و الان سودان سوم نیز در راه است. افغانستان، تونس و مصر را یادتان هست؟ آنها خواستند دیکتاتورها بروند اما الان در این کشورها چه می گذرد. عراق که پشتیبان کشورهای عربی بود چگونه 100 کشور به آن حمله کرد و این کشور را به چند منطقه مورد اختلاف تبدیل کردند. آیا این نتایج دموکراسی و بهار عربی است.

  مفتی اعظم سوریه در ادامه با اشاره به فشارهای آمریکا و غرب و لابی صهیونیستی علیه ایران تصریح کرد: آیا جمهوری اسلامی ایران را یادتان است؟ گناه این کشور چیست که کل جهان آن را محاصره کرده؟ آیا مساله فقط هسته ای است؟ خیر قسم به خدا که آنها دروغ می گویند. اگر جمهوری اسلامی ایران و مقاومت و فلسطین را از دست بدهیم همین دشمنان خودشان کارخانه های هسته ای را به دست خود برای شما می سازند. جمهوری اسلامی ایران به خاطر اینکه سفارت اسرائیل را به سفارت فلسطین تبدیل کرد مورد حمله قرار گرفت. ایران در صنعت پیشرفت کرد اما آنها گفتند که ایران می خواهد شیعه را گسترش دهد. من به شما می گویم یک میلیارد مسلمان در جهان پیرو اهل بیت(ع) هستند و کجای این مساله در تعارض با اعتقادات مسلمانان است؟

  وی تاکید کرد: آنها خواستند عراق را از صدام نجات دهند اما آنها با عراق چه کردند؟ بشار اسد گفته است که اگر ملت سوریه بخواهد من کنار بروم من این کار را انجام می دهم، اما او می داند که دشمنان به این اکتفا نمی کنند و هدف آنها کشور سوریه می باشد. سوریه هیچ کشوری را تهدید نکرده بلکه از مقاومت حمایت کرده است. آیا آنها می خواهند بشار اسد را به بهای سنگین آوارگی و قتل مردم سوریه ساقط کنند؟

  شیخ حسون تصریح کرد: وزیر امور خارجه ایران به سوریه آمد و معارضان را برای برگزاری اجلاس در تهران سه بار دعوت کرد. حتی به آنها گفت که برای هدف برکناری بشار اسد هم که شده می توانند به ایران بیایند، اما آنها قبول نکردند و به لندن و پاریس رفتند. تصمیم گیری و قانونی که در سوریه توسط بشار اسد اعلام شد این است که رئیس جمهور آماده است اگر مردم سوریه بخواهند او حاضر است از طریق کشورهای اسلامی و عربی کنار برود و نه از طریق ارگان های غربی. بیدار شوید آقایان. امروز منابر و مساجد ما آیا نماد وحدت شده یا تفرقه؟ ما مساجد بزرگ و زیبایی تاسیس کردیم اما در آن انسان و اسلام و مسجد فراموش شده است. باید امتی را که پیامبر می خواهد بسازیم که در محبت مانند یک پیکر واحد هستند که اگر یکی از اعضای این پیکر به درد آید دیگر اعضا نیز آرام نخواهند بود.

  وی در پایان از رهبر معظم انقلاب اسلامی و دولت و ملت ایران به خاطر پشتیبانی از کشورهای اسلامی و حفظ امت اسلامی تشکر کرد و پیشنهاد تاسیس اتحادیه علمای اسلامی را جهت اصلاح میان مسلمانان ارایه کرد.

  در بخشی از این مراسم که با حضور بسیاری از شخصیت های سیاسی و دینی جهان اسلام برگزار شد دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور نشان درجه یک خدمت را به آیت الله تسخیری مشاور عالی مقام معظم رهبری در جهان اسلام اعطا کرد.

  همچنین رئیس دانشگاه بین المللی تمدن اسلامی که مقر آن در لبنان است دکترای افتخاری و نشان طلایی این دانشگاه را به دکتر احمدی نژاد اعطا نمود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.