• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » مبادله موافقت نامه 10طرح عمرانی/ایران سومین سهامدار بانک توسعه اسلامی است!
  کد خبر : 1718713

  مبادله موافقت نامه 10طرح عمرانی/ایران سومین سهامدار بانک توسعه اسلامی است!

  مبادله موافقت نامه 10طرح عمرانی/ایران سومین سهامدار بانک توسعه اسلامی است!Reviewed by Farnaz on Jan 27Rating: مبادله موافقت نامه، عملیات اجرائی و افتتاح 10پروژه با حجم مالی هزار و 140 میلیون یورو با حضور وزیر اقتصاد در مشهد کلید خورد. به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، وزیر اقتصاد و دارایی شمس الدین حسینی، ظهر…

  مبادله موافقت نامه 10طرح عمرانی/ایران سومین سهامدار بانک توسعه اسلامی است!Reviewed by Farnaz on Jan 27Rating:

  مبادله موافقت نامه، عملیات اجرائی و افتتاح 10پروژه با حجم مالی هزار و 140 میلیون یورو با حضور وزیر اقتصاد در مشهد کلید خورد.

  به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، وزیر اقتصاد و دارایی شمس الدین حسینی، ظهر یکشنبه در همایش افتتاح آغاز عملیات اجرایی، مبادله موافقت نامه و ضمانت نامه 10 طرح بهره مند از تسهیلات تجاری سه بانک اظهار کرد: 10 پروژه با حجم مالی هزار و 140 میلیون یورو با مشارکت بانک توسعه اسلامی، بانک تجارت اکو و دولت ایران در پهنای این کشور افتتاح، عملیات اجرایی آن آغاز و یا موافقت نامه آن مبادله خواهد شد.

  وی تصریح کرد: این 10 پرو‍ژه در 10 استان کشور گسترده شده است و امیدواریم حاصل این تلاش آبادانی کشور باشد.

  ایران سومین سهامدار بزرگ بانک توسعه اسلامی است

  وی عنوان کرد: یکی از وظایف قانون وزارت اقتصاد و یکی از تلاش های پیگیر و مستمر ما در این وزارتخانه جذب و جلب منابع مالی خارجی برای اجرای پروژه های زیربنایی و فعالیت های اقتصادی، صنعتی و تجاری است.

  وی با بیان اینکه حدود 25 سال از عضویت ایران در بانک توسعه اسلامی می گذرد افزود: اگرچه نظام اسلامی به این بانک دیر پیوست اما به سبب نگاه و اشتیاق به توسعه بسیار زود توانست به سومین سهام دار این بانک تبدیل شود.

  وی گفت: ایران از جمله کشورهایی است که بیشترین همکاری را در جذب منابع مالی برای اجرای پروژه های زیربنایی داشته است و در این راستا نظام اسلامی رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

  وی با اشاره به دلایل اینکه ایران توانسته است رتبه اول را در اجرای پروژه های زیربنایی به خود اختصاص دهد گفت: ایران با ظرفیتهایی که  دارد توانسته در حوزه های مختلف جذب منابع مالی داشته باشد و با دارا بودن نهادهای دانش بنیان و انسان های بلند پایه در این زمینه موفق باشد.

  ایران از بانک توسعه بدون هر گونه محدودیت مالی حمایت خواهد کرد

  وی با اشاره به رئیس بانک توسعه اسلامی بیان کرد: دکتر محمد احمد علی به عنوان رئیس بانک توسعه اسلامی هم به لحاظ حجم توسعه و هم به لحاظ کیفیت اقداماتی که انجام داده سبب شده فقهای برجسته ای همچون “تسخیری” با این بانک کار کنند و بر عملیات آن به لحاظ شرعی صحه بگذارند.

  وی تاکید کرد: دکتر محمد احمد علی در سال های متمادی وضعیت بانک را به لحاظ اعتباری در موقعیت عالی حفظ کرده است.

  وی با اشاره به بانک توسعه و تجارت اکو گفت: این بانک تازه تاسیس و جوان است و ایران در کنار دو عضو موسس دیگر نظیر پاکستان و ترکیه تلاش های فراوانی کرده تا این بانک عملیات خود را آغاز کند.

  وی تصریح کرد: بانک توسعه و تجارت اکو به عنوان یک سرمایه برای کشورهای منطقه ایفای نقش می کند و ایران به عنوان سهام دار مهم این دو موسسه مالی از هرگونه توسعه و ارزش سرمایه بدون هر گونه محدودیت مالی حمایت خواهد کرد و بر همکاری منطقه ای در این زمینه اصرار دارد.

  وی تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد برنامه همکاری نظام اسلامی در سال جاری برای تعداد جدیدی از پروژه ها با بانک توسعه اسلامی و تجارت اکو به امضا برسد.

  وی یادآور شد: همکاری ایران با این دو بانک در زمینه اجرای پروژه های مشترک با کشورهای همسایه ادامه نیز خواهد داشت.

  وی بیان کرد: پروژه راه آهن ترکمنستان هم اکنون در دست اجراست و با حمایت بانک توسعه اسلامی عملیاتی خواهد شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.