• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » خوددرمانی با استفاده از گیاهان , طب سنتی » ويزيت رايگان شما در كلينيك دكتر زردچوبه!
  کد خبر : 1718301

  ويزيت رايگان شما در كلينيك دكتر زردچوبه!

  ويزيت رايگان شما در كلينيك دكتر زردچوبه!Reviewed by Aryan♥ on Jan 27Rating: بي شك مصرف گياهان دارويي به صورت چاي و دمنوش در طول روز يا استفاده از اين گياهان براي تهيه غذا و ميان وعده هاي غذايي، ساده ترين راهكار براي بهره مندي از خواص بي شمار گياهان دارويي است كه به وفور به…

  ويزيت رايگان شما در كلينيك دكتر زردچوبه!Reviewed by Aryan♥ on Jan 27Rating:

  بي شك مصرف گياهان دارويي به صورت چاي و دمنوش در طول روز يا استفاده از اين گياهان براي تهيه غذا و ميان وعده هاي غذايي، ساده ترين راهكار براي بهره مندي از خواص بي شمار گياهان دارويي است كه به وفور به صورت خودرو و كشت شده در نقاط مختلف كشورمان ديده مي شود.

  به گزارش ایران ویج به نقل از سیب سبز،  گياهاني كه با انرژي شفابخشي كه در خود دارند راه حلي ساده براي درمان،‌ تسكين و پيشگيري از ابتلا به بسياري از بيماري هاي روحي و جسمي است. اصولاً به همين دليل است كه گنجه خانه مادربزرگ ها و مادرهاي ما هميشه مملو از عطر خوش سبزيجات و گياهان دارويي چون نعناع، آويشن و گل گاوزبان و… است. با ما همراه باشيد تا با هم خواص درماني برخي از سبزي ها و گياهان دارويي كه در آشپزخانه داريد، با هم مرور كنيم.

  بواسير داريد
  برگ انجير مرهم كنيد

  پماد تهيه شده از پوست و برگ انجير به دليل خاصيت ضد التهابي كه دارد مي تواند يكي از بهترين داروهاي طبيعي براي درمان بواسير باشد. امروزه بسياري از كارخانه هاي صنعتي داروسازي در جهان با عصاره پوست و برگ انجير پمادها و كرم هايي را توليد مي كنند كه به دليل قابض بودن مي توانند تاثير زيادي در بهبود بواسير داشته باشند. براي تهيه مرهم خانگي مي توانيد انجير را در آب بجوشانيد و با آغشته كردن پارچه اي تميز به اين جوشانده آن را در محل رويش بواسير كمپرس كنيد.

  كلسترول داريد
  بارهنگ بنوشيد

  تهيه دمنوش با تخم هاي رسيده و خشك شده بارهنگ مي تواند تاثير زيادي در كاهش كلسترول خون داشته باشد. به شرط آنكه هنگام نوشيدن اين شربت زياد آن را شيرين نكنيد تا شيريني آن موجب افزايش قند خونتان نشود. براي تهيه اين دمنوش كافي است يك تا ۲ قاشق چايخوري از تخم بارهنگ را در يك فنجان آب جوش به مدت يك ساعت بخيسانيد و هر روز قبل از خواب يك فنجان از آن را بنوشيد.

  دهان بدبو داريد
  جعفري بجويد

  افرادي كه دچار ضعف دستگاه گوارش هستند و هضم و جذب مواد غذايي در بدن آنها به خوبي انجام نمي شود معمولاً از بوي بد دهان رنج مي برند. اين افراد براي درمان اين اختلال مي توانند مصرف برگ ها و ساقه جعفري را در برنامه غذايي خود بگنجانند. به اين ترتيب اين افراد علاوه بر آنكه با خوردن جعفري استروژن هاي گياهي دريافت مي كنند از خواص اين سبزي براي بهبود ضعف معده و پيشگيري از ابتلا به اختلال هاي ناشي از يائسگي بهره مند شويد.

  درد قاعدگي داريد
  دم كرده بومادران بنوشيد

  اگر دوران قاعدگي دردناكي داريد و اين مسئله مشكلاتي را در طول روز كاري برايتان به همراه دارد مي توانيد با نوشيدن دم كرده بومادران ۲ فنجان در طول روز به كاهش دردها و اختلال هاي ناشي از قاعدگي كمك كنيد. علاوه بر اين با كمك اين دم كرده گياهي مي توانيد به كاهش تب و حرارت ناشي از سرماخوردگي، كاهش فشارخون و تسكين دردهاي بواسير نيز كمك كنيد.

  زود خسته مي شويد
  سوپ جو بخوريد

  بسياري از درمانگران و كارشناسان شيوه هاي طبيعي درماني مصرف آش يا سوپ جو را يكي از بهترين غذاهاي دارويي براي برطرف كردن خستگي عصبي، افسردگي و ضعف عمومي بدن مي دانند. براي تهيه سوپ جو كافي است ۲۰ گرم جو پرك شده را در نيم ليتر آب و نيم ليتر آب مرغ يا گوشت بريزيد و آن را به مدت ۳۰ دقيقه بجوشانيد تا آماده شود. در برخي از تحقيقات به اين موضوع نيز اشاره شده كه مصرف جوي دو سر احتمال مصرف سيگار را در افراد كاهش مي دهد.

  تصلب شرايين داريد
  زالزالك بخوريد

  مردان و زنان مبتلا به تصلب شرايين و زناني كه در ميانسالي با عوارض ناشي از ابتلا به يائسگي روبرو مي شوند با گنجاندن ميوه رسيده و خشك شده زالزالك به برنامه غذايي خود مي توانند تا حد زيادي به بهبود شرايط جسمي خود كمك كنند. از آنجا كه زالزالك خواص آنتي اكسيداني ويژه اي دارد مي تواند به بهبود عملكرد دستگاه گردش خون كمك كرده و در تنظيم فشار خون افراد مبتلا به اين بيماري موثر است.

  نفخ داريد
  تخم باديان بخوريد

  افرادي كه دچار نفخ هستند و با مصرف برخي از مواد غذايي به ويژه حبوبات دچار نفخ و دل درد مي شوند مي توانند با اضافه كردن تخم باديان به غذاها يا سالاد خود از ابتلا به نفخ بعد از مصرف خوراكي ها و مواد نفاخ پيشگيري كنند. ضمن آنكه مصرف تخم باديان به همراه سالاد يا نوشيدن يك فنجان از دم كرده آن مي تواند تاثير زيادي بر پيشگيري از ابتلا به سرماخوردگي و آنفولانزا در فصل هاي سرد سال دارد.

  آرتريت داريد
  زردچوبه بخوريد

  افراد مبتلا به آرتريت با گنجاندن زردچوبه به عنوان يكي از اصلي ترين ادويه ها براي خوش رنگ كردن و خوش طعم كردن غذاهايشان مي توانند از خواص درماني و تسكين دهنده اين گياه براي كاهش دردهاي ناشي از آرتريت بهره ببريد. علاوه بر اين پژوهش هاي محققان طب گياهي نشان مي دهد كه مرهم كردن زردچوبه در نواحي اي كه مفاصل يا استخوان درگير درد است مي تواند به بهبود درد و كاهش اختلال ها و دردهاي ناشي از بيماري هاي مفصلي كمك كند.

  به سوء هاضمه مبتلاييد
  خورش كنگر فرنگي بخوريد

  افراد مبتلا به سوء هاضمه و ضعف عملكرد دستگاه گوارش با گنجاندن كنگرفرنگي به برنامه غذايي خود مي توانند از خواص درماني اين گياه براي بهبود سوء هاضمه يا پيشگيري از ابتلا به اين بيماري استفاده كنند. علاوه بر اين متخصصان گياه درماني بر اين باورند كه كنگر فرنگي مي تواند دارويي ارزشمند براي درمان افرادي باشد كه به نارسايي و اختلال كبد مبتلا هستند يا از جمله افرادي هستند كه در گروه افراد مبتلا به كم خوني قرار دارند. شما مي توانيد براي بهره مندي از خواص كنگر فرنگي آن را به صورت تازه به همراه غذا ميل كنيد يا با تهيه خورش كنگر يا آبپز كردن آن از اين سبزي پر خاصيت در وعده ها و ميان وعده هاي غذايي خود بهره مند شويد.

  برفك دهان زديد
  با جوشانده ريحان دهانشويه كنيد

  يكي از مفيدترين داروهاي گياهي براي درمان و تسكين برفك دهان استفاده از دهانشويه تهيه شده از ريحان است. براي تهيه اين دهانشويه مي توانيد يك مشت ريحان خشك شده را درون ۲ ليوان آب جوش بريزيد و آن را روي حرارت قرار دهيد تا يك ليوان آن باقي بماند. سپس با يك ليوان باقي مانده دهانتان را روزي سه بار شستشو دهيد تا برفك برطرف شود. علاوه بر اين افرادي كه ريحان را به طور روزمره در برنامه غذايي خود دارند يا آن را به همراه سالاد ميل مي كنند مي توانند از ابتلا به خستگي مفرط، بي خوابي و سردردهاي ناشي از فصل هاي سرد پيشگيري كنند.

  كوليك داريد
  شويدپلو بپزيد

  اگر شما يا يكي از اعضاي خانواده تان با كوليك يا دردهاي شكمي ناشي از آن مواجه ايد مي توانيد به راحتي با افزودن سبزي شويد به وعده هاي غذايي خود يا افزودن گياه خشك شده شويد به سالاد يا سوپ هايي كه تهيه مي كنيد از خواص اين گياه دارويي براي بهبود كوليك، نفخ و دردهاي ناشي از آن استفاده كنيد. علاوه بر آنكه مي توانيد از شويد به عنوان گياهي براي تهيه غذا استفاده كنيد مي توانيد از دم كرده يك قاشق چايخوري تخم خرد شده شويد در ۲ ليوان آب استفاده كنيد و روزانه با نوشيدن ۲ تا ۳ فنجان از اين چاي به بهبود دردهاي ناشي از كوليك كمك كنيد.

  تهوع داريد
  چاي دارچين بنوشيد

  نوشيدن چاي دارچين يكي از بهترين داروهاي گياهي براي كاهش تهوع ناشي از سرماخوردگي و ضعف جسماني است. براي تهيه اين چاي مي توانيد يك تكه چوب دارچين را درون يك ليوان آب دم كنيد و آن را به مدت ۳ تا ۴ دقيقه روي حرارت كم بگذاريد. همچنين مي توانيد چاي معمولي يا چاي سبز را دم كنيد و پيش از مصرف يك عدد چوب دارچين درون فنجان بيندازيد. نوشيدن چاي دارچين علاوه بر درمان تهوع در كاهش دل دردهاي ناشي از نفخ و دردهاي قاعدگي نيز بسيار موثر است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.