• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار سینما , تئاتر و سینما , مصاحبه » سحر قریشی :من مخالف جراحي زيبايي ام!
  کد خبر : 1717678

  سحر قریشی :من مخالف جراحي زيبايي ام!

  سحر قریشی :من مخالف جراحي زيبايي ام!Reviewed by Aryan♥ on Jan 26Rating: نمي دانم چرا خودم هم گمان مي كردم كه سحر قريشي، همان يلداي معروف دلنوازان بيني و گونه اش را عمل زيبايي كرده و با اينكه چند سال است او را از نزديك مي شناسم، حتي در گفتگوهاي قبلي كه با او داشتم…

  سحر قریشی :من مخالف جراحي زيبايي ام!Reviewed by Aryan♥ on Jan 26Rating:

  نمي دانم چرا خودم هم گمان مي كردم كه سحر قريشي، همان يلداي معروف دلنوازان بيني و گونه اش را عمل زيبايي كرده و با اينكه چند سال است او را از نزديك مي شناسم، حتي در گفتگوهاي قبلي كه با او داشتم فراموش كرده بودم سوال كنم «سحر! تو بيني ات را عمل كردي؟» ولي اين بار پرسيدم و همين نقطه شروع مصاحبه اي بود كه موضوعش رواج «جراحي زيبايي» مخصوصاً در ميان چهره هاي سينما و تلويزيون است.

  سحر در جواب من گفت: «من بيني ام را كه عمل نكردم، گونه ام تزريق نكردم، اما راستش را بگويم سال گذشته به لب هايم ژل تزريق كردم و آنقدر حالم بد شد كه ۱۰ روز بعد آن را تخليه كردم.» سحر معتقد است كه فرد در جهت رفع نقص ها اگر جراحي زيبايي انجام دهد، خوب است اما نه در جهت تغيير شكل و قيافه. او راست مي گويد: اين روزها همه يك شكل و قيافه شده اند و اين اصلاً زيبايي ندارد. سحر از مشكلاتي كه بعد از تزريق ژل لب برايش به وجود آمد گفت و كلي حرف هاي جالب و شنيدني در اين مورد داشت كه خواندن آن براي شما هم خالي از لطف نيست.

  اعتماد به نفسم خيلي بالاست!

  من عمل بيني انجام ندادم. يعني بهتر است بگويم من در كل عمل زيبايي نداشتم. نه تزريق گونه، نه عمل بيني و نه هيچ عمل ديگري روي صورتم انجام ندادم. اما حقيقتاً فقط يك بار تزريق ژل لب داشتم. سال گذشته مدتي با تلويزيون كار نمي كردم و زمان جشنواره بود.

  به پيشنهاد يكي از دوستانم كه مدام به من گفت خيلي تغيير مي كني اگر ژل بزني، وسوسه شدم و پيش دكتري كه كل خانواده ما مشتري او هستند رفتم، در كل من عاشق زيبايي هستم و اطرافيان را تشويق به حفظ زيبايي مي كنم اما نه براي خودم البته به هر كسي كه احتياج دارد توصيه مي كنم اما خودم حس مي كنم نياز به عمل ندارم.
  قديم ها عمل زيبايي مختص پيرها بود ولي امروزه مي بينيم كه جوان ها بيشتر گرايش به اين كارها دارند. افراد پير چون از زيبايي دور مي شوند دلشان مي خواهد دوباره زيبا شوند.

  كساني كه سن و سالي از آنها مي گذرد در گفته هايشان مي شنويم كه مي گويند من جوان تر كه بودم پوستم خيلي خوب بود، يا گونه هاي زيبايي داشتم يا… همين امر باعث مي شود كه افراد جوان به سمت جراحي و تزريق ژل و بوتاكس بروند اما همانطور كه گفتم اين روزها جوان ها مدام دلشان مي خواهد تغيير كنند. به ۲ علت؛ خود كم بيني و نداشتن اعتماد به نفس.
  من خودم هم دلم مي خواست تغييري در صورتم به وجود بياورم.

  با يكي از دوستانم مطب دكتر رفتم كه ژل تزريق كنم اما نكته جالب اينكه او اين كار را انجام نداد و من مقدار خيلي زيادي ژل به لب بالايم تزريق كردم. چشم تان روز بد نبيند. دكتر من خيلي خوب بود و هميشه مي گفت تو با تزريق ژل شبيه فلان بازيگر سينماي تجاري مي شوي و من هم جدي گرفتم و اين كار را انجام دادم. در آن زمان كار تلويزيوني نداشتم و اين ريسك را كردم. اصلاً حال آن روزهايم خوب نبود و گمان مي كردم با اين تغيير حالم بهتر مي شود اما نه تنها بهتر نشد بلكه روز به روز بدتر هم شدم. به خصوص بعد از ديدن واكنش اطرافيانم.

  شايد زيباتر شده بودم اما چون همه مرا مي شناختند و از صورتم ذهنيت قبلي داشتند تا مرا مي ديدند مي گفتند: «واي! تو چرا اين كار را كردي؟ سحر با آن صورت بكر به سينما معرفي شده بود.» زماني كه براي نقش يلدا در كار آقاي سهيلي زاده انتخاب شدم، او بچه هايي را كه انتخاب كرد براي سريال «دلنوازان» دوست نداشت صورت عمل شده اي داشته باشند. من هم صورتم دستكاري نشده بود و همين باعث شد خيلي ديده شوم. صورتم بكر و دست نخورده بود با ابروهاي پهن.

  زماني كه ژل تزريق كردم در جشنواره، فيلم هاي من پخش مي شد و به همين دليل ناچار شدم در جمع حضور پيدا كنم. اين در حالي بود كه هنوز لب هايم ورم شديدي داشت و من ناچار بودم نشست مطبوعاتي داشته باشم. واي ي ي… عكس هايي كه از من انداختند و حرف ها و حاشيه ها كلي زياد شد. طرفدارانم ناراحت شده بودند و آنهايي كه طرفدارم نبودند همه جا نوشته بودند ما كه مي گفتيم صورتش عملي است باور نمي كردند حالا لب هايش او را لو داد…

  خيلي از سوپراستارهاي ما كلي صورتشان را تغيير دادند و دست كاري كردند اما تا اين حد دچار حاشيه نشدند كه من شدم. شايد آنها از ورودشان همين گونه آمدند و من نبايد اين كار را مي كردم. من چند روز بعد رفتم پيش دكتر و ژل را تخليه كردم. درد بسيار شديدي را تحمل كردم و فهميدم سحر به عنوان بازيگر اصلاً نبايد از اين ريسك ها انجام دهد.

  خداوند زيباست و زيبايي را دوست دارد

  براي بازيگري كه با تغييرات چهره وارد كار و تصوير شود شايد جراحي زيبايي مشكل نداشته باشد، يعني اگر من اول ژل تزريق مي كردم و بعد براي نقشي انتخاب مي شدم ايراد نداشت. در مصاحبه از من پرسيدند، معروفيت بهتر است يا محبوبيت؟ و من گفتم محبوبيت، شهرت مي آورد و مهمتر است. من باز هم مي گويم من اگر بازيگر شدم حق ندارم ديگر آنقدر به سر و صورتم دست بزنم كه ذهنيت مردم را به هم بريزم؛ آنها مرا با شكلي پذيرفتند كه وارد اين محيط شدم. هنوز سن من كم است و افتادگي پلك، چروك صورت و… ندارم.

  پس نبايد ديگر اين اشتباه را انجام دهم. من در مدتي انگار بيمار شده بودم و در آن روزها اعتماد به نفس نداشتم و بايد حال بدم را با سفر و استراحت خوب مي كردم نه با دستكاري صورتم. بدون بي حسي ژل زدم و كلي درد كشيدم و دوباره بدون بي حسي آن را تخليه كردم. چون داروهاي بي حسي روي صورتم اثر نداشت. اگر كسي نياز به جراحي داشته و پول هم داشته باشد و اين كار را انجام ندهد واقعاً آدم ناداني است. مي گويند خداوند زيباست و زيبايي ها را دوست دارد؛ پس بايد هركسي به زيباتر شدن فكر كند.

  خودم را همين جوري كه هستم دوست دارم

  اگر هر فردي حس كند كه خودش را دوست دارد حتي اگر نقصي دارد، اين كافي است ولي اگر نقصي وجود دارد كه اعتماد به نفس را كم مي كند بايد آن را رفع كند. مادرهايي كه اين مصاحبه را مي خوانند اين نكته را بدانند كه بدايد از كودكي به دختر و پسرتان اعتماد به نفس بدهيد و آنها را تاييد كنيد. مادر و مادربزرگم هميشه مي گفتند: ‌«قربون دختر خوشگلم برم…!» و اين ملكه ذهن من شد كه صورت زيبايي دارم… و آنقدر اين جمله را شنيدم كه ديگر باور كردم زيبا هستم و بيشتر بايد به درون و سيرت زيبا فكر كنم.

  وقتي سيرت زيبا باشد آن مهرباني و صداقت و پاكي در چشم ها تبلور پيدا مي كند و منعكس مي شود. بعضي ها زيبايي ظاهري ندارند اما ۲ جلسه كه با آنها برخورد مي كنيم، مي بينيم چقدر اين آدم زيباتر از قبل ديده مي شود. پس داشتن زيبايي ظاهر، هيچ نيست… بعضي ها هم زيبا بوده اما در اصطلاح عوام، نچسب هستند. آنها آدم هايي هستند كه درونشان زيبا نيست و موج منفي دارند.

  هيچ لذتي بالاتر از غذا خوردن نيست!

  اهل رژيم غذايي هستم و از طرف پدر و مادر، ژن چاقي دارم. قدم ۱۷۰ سانتي متر و وزنم ۵۸ كيلوگرم است اما به شدت مراقب وزنم هستم. يك دوره بود كه خيلي ورزش مي كردم اما الان وقت نمي كنم و فقط رژيم مي گيرم و گريه مي كنم. بعد از اينكه يك عالمه غذا مي خورم كلي گريه مي كنم… انگار در دنيا هيچ لذتي بالاتر از غذا خوردن نيست.

  به شدت غذا دوست دارم؛ كاملاً سير كه شدم افسرده مي شوم و گريه مي كنم؛ طوري كه مجبور شدم مشاوره بگيرم. به دكتر گفتم نمي توانم جلوي اشتهايم را بگيرم… سر فيلمبرداري كه هستيم اصلاً غذا نمي خورم. دوره اي بود كه تا غذا مي ديدم، گريه مي كردم. كه چرا اين غذا را جلوي من گذاشتند؟ مرغ پخته را مي ديدم مي گفتم طفلكي را چرا پختيد…؟ دكتر آنقدر با من حرف زد و روش هايي به كار برد كه بهتر شدم. رژيم سخت گرفتم و مشاوره هايي كه رفتم باعث شد اين حالت كمتر شود. براي درمان اين حالت ها ظرف غذا را بزرگتر كردم و مقدار غذا را كمتر و اين را پذيرفتم كه من اشرف مخلوقات هستم؛ بايد همه چيز بخورم و دلم براي مرغ و گوسفند نسوزد.

  من هيچ وقت صورتم را جراحي نخواهم كرد

  دوستم بيني اش را ۳ بار عمل كرد و در آخر هم درست نشد. پره بيني دوستم ايراد داشت، سه بار عمل كرد و تنها نقصي كه دكتر نتوانست رفع كند، همان پره بيني بود. خب اين زيباتر شدن نيست. حتي يكي از دوستانم ژل تزريق كرد و بدنش حساسيت شديدي به اين تزريق نشان داد و لبش كج شد و دكتر گفت ديگر نمي توانم درستش كنم. حتي بعد از تخليه لبش مثل قبل نشد. با توجه به اين اتفاق ها آدم كمي ترسو مي شود، البته من ريسك پذير هستم اما روي صورتم ديگر كاري انجام نمي دهم.

  ورود به سينما آسان است اما…

  اولين بار من براي بازي در فيلم سينمايي «لج و لجبازي» تست دادم و حدود ۶۱ نفر در انتخاب نهايي بوديم و در نهايت كسي را خواستند كه شبيه سارا خوئيني ها يا امير جعفري باشد كه قرار بود نقش پدر و مادر من را داشته باشند. نظر نهايي را گريمور و كارگردان با هم مي دادند. گريمور گفت گونه هايش شبيه ساراست و با گريم مي تواند شبيه تر هم بشود و به اين ترتيب، من انتخاب شدم. خانم مهديه اعرابي، گريمور كسي بود كه باعث انتخاب من شد.

  البته زيبايي صورت هم شرط است و بازيگر بايد قابليت ديده شدن را داشته باشد اما بازي من باعث شد كه بمانم و دوباره انتخاب شوم. من بازي بيلبورد نيستم اما مطمئناً زيبايي صورت و بازي، هر دو براي ماندن مهم است. ورود به سينما آسان است و ماندن در آن دشوار. تهيه كننده و كارگردان با پول مي توانند خيلي ها را وارد كنند ولي آيا آن فرد براي دفعه دوم و سوم هما انتخاب مي شود؟ من در مورد خودم مي گويم كه صورتم بكر و دست نخورده بود يا آن مدل ابروهاي يلدا، آن نقش كلي روي ابروي بازيگرها در كارهاي بعدي تاثير گذاشت. يادش بخير؛ سال ۸۸ من ۲۱ ساله بودم كه آن نقش را بازي كردم.

  زيبايي مصنوعي ارزش ندارد

  من به گونه ام ژل تزريق نكرده ام. دروغ گفتن توهين به شعور مخاطب است و عكس بچگي ام را به شما نشان مي دهم تا ثابت كنم عمل نكرده ام. به نظر من در دوره ما صورت ها همه يك شكل شده و اين اصلاً خوب نيست. لب ها، بيني ها و ابروها همه يك شكل است. خدا آدم ها را متفاوت آفريده و اين زيباست؛ نه اينكه در يك مهماني لباس ها كه بر اساس مد همه يك شكل است، بيني ها همه كوچك و سربالا، لب ها هم كه هم ژل زده، ابروها هم تتو شده و… آيا اين زيبايي مصنوعي ارزش دارد؟ دختري كه در ۲۰ سالگي اين كارها را انجام مي دهد ديگر لطافتي ندارد و وقتي ۴۰ ساله شد ديگر مي خواهد چه بكند؟ از لطافت جواني بايد لذت ببريم و اين جراحي ها را بگذاريم براي زماني كه زيبايي ما كم مي شود و شايد اعتماد به نفس ما را تحت الشعاع قرار دهد.

  سحر دختري لوس و اطواري است؟

  زماني كه فيلم سينمايي «دردسر بزرگ» را بازي كردم، خودم هم در خيابان حس كردم كه همه نسبت به من اين برداشت را دارند كه فردي لوس و نازپرورده هستم. در آن فيلم نقش همسر حامد كميلي را داشتم. پريسا دختر پولدار و لوسي بود كه خيلي ادا داشت و با انگشت اشاره با همه سلام و خداحافظي مي كرد. همه در خيابان با من با همان حركت سلام مي كردند و در حالي كه هر گونه نقش بازي مي كنم اما هنوز هم در ذهن مخاطب همان يلدا باقي مانده ام. من خيلي هم شيطون و پرسروصدا هستم. به شدت مسئوليت پذيرم. با اينكه تك فرزند هستم اما اهل قهر نيستم. بايد اعتراف كنم كه نق نقو و خواب آلود هستم. از سروصدا فراري ام و در خانه وقتي تنها باشم، هيچ صدايي شنيده نمي شود؛ نه تلويزيون و نه موزيك. در كل آدم شلوغي هستم اما در تنهايي از سروصدا و شلوغي فاصله مي گيرم.

  توصيه آخر من به خانم ها

  يك زن كامل، زني است كه سالم باشد. به غذا خوردنش، به پوست و مو و لباس پوشيدن و… اهميت بدهد. توصيه ام اين است كه تا ازدواج مي كنيد زيبايي خود را كنار نگذاريد و حس كنيد به هدفي كه مي خواستيد رسيديد. من بازيگر هستم و بيشتر به اين نكات اهميت مي دهم و حس مي كنم من هستم و يك قاب صورت.

  بايد زيبا و سالم باشم تا حسم را به مخاطب برسانم اما همه خانم ها بايد به اين نكات اهميت بدهند و اين اول احترام به خودمان است و در نهايت احترام به بيننده و كساني كه در كنار ما زندگي مي كنند. آدمي كه سلامت روح داشته باشد مي تواند به هم كمك كند. يك زن ايده آل بايد به ظاهرش توجه كند. اغلب زن ها مي گويند من ديگر مادر شدم و از من گذشته. اگر اين زن به خود و سلامت روحش اهميت ندهد چطور مي خواهد آرامش و سلامت را به خانواده و فرزندش منتقل كند؟ پس در هر كاراكتري كه هستيم (مادر، همسر، دختر و…) به زيبايي و سلامت روح و جسم بايد اهميت دهيم و نقص هايمان را رفع كنيم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.