• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , فرهنگی و هنری » پیش‌فروش امسال بیشتر از کل فروش پارسال!
  کد خبر : 1717147

  پیش‌فروش امسال بیشتر از کل فروش پارسال!

  پیش‌فروش امسال بیشتر از کل فروش پارسال!Reviewed by Farnaz on Jan 25Rating: پردیس سینمایی ملت در این روزها میزبان علاقمندان به جشنواره فجر است که برای دریافت بلیت‌های خود آمده‌اند و در این میان فیلم “چه خوبه برگشتی” داریوش مهرجویی بیشترین متقاضی را دارد.   به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، این روزها پیش‌فروش…

  پیش‌فروش امسال بیشتر از کل فروش پارسال!Reviewed by Farnaz on Jan 25Rating:

  پردیس سینمایی ملت در این روزها میزبان علاقمندان به جشنواره فجر است که برای دریافت بلیت‌های خود آمده‌اند و در این میان فیلم “چه خوبه برگشتی” داریوش مهرجویی بیشترین متقاضی را دارد.

   

  به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، این روزها پیش‌فروش بلیت‌های سی ویکمین جشنواره فیلم فجر به پایان رسیده و متقاضیان و علاقمندان به سینما برای تحویل بلیت‌های خود به پردیس سینمایی ملت مراجعه می‌کنند. این سینما در روزهای نزدیک به برگزاری این رویداد مملو از علاقمندان جوان سینماست که می‌خواهند فیلم کاگردان و یا بازیگر مورد علاقه خود را ببینند.

  جشنواره فیلم فجر همیشه به همین شور و هیاهوی خرید بلیت از سوی مردم معروف بوده و یکی از معیارهای موفقیت یا ناموفق بودن آن را هم میزان استقبال مردم دانست.

  روزهای تحویل بلیت‌های جشنواره، فرصت خوبی است که در پردیس سینمایی ملت حاضر شده و شاهد حضور مردم از نزدیک باشیم. وارد پردیس سینمایی ملت که می‌شویم از کاغذهایی که روی دیوار نصب شده متوجه می‌شویم که محل دریافت بلیت در طبقه اول است. اینجا از صف‌های طولانی که سال ها علاقمندان به سینما جلوی سینمای فلسطین و یا سینماهای دیگر می‌بستند، خبری نیست؛ چراکه پردیس سینمایی ملت به دلیل داشتن فضای مناسب بهترین گزینه برای پیش‌خرید و تحویل بلیت‌هاست.

   

  یکی از متقاضیان تهیه بلیت که خبرنگار اجتماعی خبرگزاری ایرنا است درباره محل پیش‌فروش می‌گوید: سال گذشته نیز تحویل بلیت‌ها در این مکان انجام می شد. این یک انتخاب خوب است و وجود پارکینگ یکی از مزایای این سینما است. به دلیل گستردگی فضا دیگر قرار نیست کسی در محل بیرونی سالن در هوای سرد توی صف بماند. از طرف دیگر پردیس ملت داخل محدوده طرح ترافیک نیست و به راحتی می‌توان برای تهیه بلیت به اینجا مراجعه کرد.

  رضایت مردم از نبود صف‌های طولانی و بی‌نظمی

  متقاضیان در سالن طبقه اول روی صندلی‌های انتظار نشسته‌اند و هر کدام با دردست داشتن کدهای رهگیری پیش‌فروش و شماره تهیه بلیت به گیشه مورد نظر مراجعه می کنند و بدون هیچ معطلی بلیت‌های خود را دریافت می‌کنند. یک فارغ التحصیل حقوق بین الملل که گویا سال‌هاست بلیت‌های جشنواره فجر را پیش‌خرید می‌کند درباره شرایط امسال معتقد است: قبل از اینکه وارد پردیس ملت شوم به دوستم گفتم حتما باید ساعت‌ها در صف بمانیم اما خوشبختانه اینگونه نیست. البته سال گذشته هم وضعیت به همین شکل بود.

  جدول بلیت‌های مردمی تقریبا آماده است اما هنوز در اختیار مردم قرار نگرفته است. یک پرینت از جدولی که در سایت جشنواره قرار دارد، آماده شده و روی میز قرار گرفته است. در این جدول آثار مسابقه سینمای ایران 1، 2، 3 ، نگاه نو، بین‌الملل، سه بعدی و جشنواره جشنواره‌ها طراحی شده است.

  در بخش مسابقه سینمای ایران1، فیلم هایی از داریوش مهرجویی، ابراهیم شیبانی، وحید موسائیان، مازیار میری، بهرام توکلی و… به نمایش درمی‌آید. در مسابقه سینمای ایران 2، “برلین منفی هفت”، “به خاطر پونه”، “خسته نباشید”، “کلاس هنرپیشگی” و…، در بخش سوم “روز روشن”، “ترنج”، “عقاب صحرا”، “قاعده تصادف”، “دربند”، “رسوایی” و… به نمایش در می‌آیند.

  یکی از متقاضیان تهیه بلیت که علاقمند به سینمای سه بعدی و دانشجو گرافیک است، درباره انتخاب‌های خود از این جدول عنوان می‌کند: من فقط بلیت‌های بخش سه بعدی را خریداری کردم که قرارست در سینما آزادی به نمایش درآید. نمایش “هری پاتر7” اتفاق خوبی در این دوره از جشنواره است که می تواند خیلی جذاب باشد. این فرصت خوبی بود که فیلم را با تکنیک سه بعدی ببینیم. به همین دلیل فقط بلیت‌های این بخش را خریداری کردم.

  وی درباره خرید بلیت‌های بخش مسابقه سینمای ایران معتقد است: فیلم های ایرانی در هر صورت اکران می شوند و من می توانم آنها را طی سال روی پرده ببینم. اما این امکان برای نمایش سه بعدی ممکن است دیگر پیش نیاید.

   

  مردم فیلم‌هایی که شانس سیمرغ دارند، می‌بینند

  مسابقه سینمای ایران1 که شامل فیلم‌هایی از داریوش مهرجویی، بهرام توکلی و مازیار میری است بیشترین متقاضی را در میان مخاطبان امروز پردیس سینمایی ملت دارد. یکی از علاقمندان به سینما که شغل آزاد دارد و با همسر خود برای تهیه بلیت به سینما ملت مراجعه کرده است درباره خرید بیلت بخش مسابق ایران شماره 1 می گوید: فکر می‌کنم فیلم‌های این بخش شانس بیشتری برای دریافت سیمرغ داشته باشند. حضور فیلم هایی از بهرام توکلی، ابراهیم شیبانی و مهرجویی باعث شد که بلیت فیلم‌های این بخش را تهیه کنم. در مسابقه سینمای ایران 3، فیلمی “رسوایی” ده نمکی حضور دارد و من هیچ علاقه ای به دیدن این فیلم ندارم و بلیتی برای دیدن این فیلم تهیه نخواهم کرد. به همین دلیل ترجیح دادم فقط مخاطب یک بخش باشم.

  مهرجویی همچنان پرطرفدار

  هنوز هم نام کارگردان قدیمی و پیشکسوت برای مخاطبان سینما اعم از دانشجو و عام مردم جذابیت دارد. با اینکه شاید فیلم های اخیر این کارگردان منتقدانی هم داشته است، اما هنوز مخاطبین ترجیح می دهند آثار نام های بزرگ را دنیال کنند. البته در این میان کارگردانانی مانند میری و توکلی نیز به دلیل داشتن آثار متفاوت در کارنامه خود میان مخاطبان جایگاه خوبی دارند. اما در این میان فیلم‌های اول از این موضوع بی بهره‌اند و کمتر مورد توجه قرار می گیرند.

  یک دانشجوی رشته معدن که بخش مسابقه سینمای ایران 2 را خریداری کرده است، در این‌باره عنوان می‌کند: فیلم “هیس!دخترها فریاد نمی زنند” پوران درخشنده از جمله آثاری است که دوست داشتم در این جشنواره ببینم. البته چون در فیلم “به خاطر پونه” هانیه توسلی و فرهاد اصلانی بازی می‌کنند، نیز بلیت‌های این بخش را تهیه کردم.

  چند دانشجوی دیگر که در رشته MBA و آی تی تحصیل می کنند نیز متقاضی تهیه بلیت سینمای ایران یک هستند. آنها نیز در این‌باره معتقد هستند فیلم‌هایی از بهرام توکلی و مازیار میری در این بخش باعث شده که تصمیم بگیرند فقط بلیت‌های مسابقه سینمای ایران 1 را بخرند.

  خبرنگار اجتماعی ایرنا نیز درباره تهیه بلیت بخش مسابقه 2 می‌گوید: فیلم داوود نژاد و “برلین منفی هفت” از جمله آثاری است که در این بخش حضور دارند و علاقمندم آثار این بخش را ببینم.

   

  سیمون سیمونیان مدیر دبیرخانه و مسئول پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره فجر که سرش شلوغ است، درباره استقبال از پیش‌فروش‌های این دوره از جشنواره می‌گوید: ظرفیت اولیه در همان روزهای اول به اتمام رسید. به همین دلیل طی برنامه‌ریزی‌ای ظرفیت را اضافه کردیم تا مخاطبان بتوانند بیشتر از این امکان استفاده کنند. پیش‌فروش امسال، بیشتر از کل فروش سال گذشته بود.

  وی درباره استقبال از بخش های مختلف جشنواره فجر عنوان می‌کند: مسابقه سینمای ایران به طور طبیعی همیشه با استقبال بیشتری نسبت به بخش‌های دیگر روبرو می شود و بخش سه بعدی در مرحله دوم، جشنواره جشنواره‌ها و بین الملل در مراحل بعدی قرار دارند. بخش سه بعدی از سال گذشته در این جشنواره طراحی شده است و به تازگی و به دلیل جذابیتی که دارد مورد استقبال قرار گرفته است. امسال هم در دو سینما آزادی و ایوان شمس این آثار به نمایش درمی‌آیند.

  سیمونیان می‌افزاید: در بخش جشنواره جشنواره‌ها فیلم‌های مطرحی به نمایش درمی‌آید. در بخش بین‌الملل نیز آثار مهمی حضور دارند اما باید رسانه‌ها در معرفی آثار این بخش‌ها بیشتر تلاش کنند تا مخاطبان نیز بیشتر با این آثار آشنا شوند.

  بعد از صحبت با مسئول پیش‌فروش بلیت‌ها، بار دیگر به سالن برگشته و نظاره‌گر شرایط تحویل بلیت‌ها می‌شویم. تعداد متقاضیان نسبت به صبح بیشتر ‌شده اما همچنان نظم و ترتیب خوبی در روند تحویل و دریافت بلیت‌ها وجود دارد.

  در میان راه بازگشت از سالن اصلی پیش‌فروش‌ها، خانمی همراه پدرش با ما از سینما خارج می‌شود. او تعداد زیادی بلیت در اختیار دارد. وی در این‌باره می‌گوید: من بلیت تمام بخش‌های سینمای ایران را هر سال تهیه می‌کنم. زیرا دوست دارم در جریان تولید سینمای ایران در یک سال گذشته قرار بگیرم. فیلم مهرجویی، توکلی، پرویز شهبازی و بهنام بهزادی باعث شد که بلیت‌های تمام بخش‌ها را خریداری کنم.

  وقتی از سینما خارج می‌شویم بنر فیلم‌های “بی خود و بی جهت”، “من مادر هستم”، “گیرنده”، “یه عاشقانه ساده” و “پذیرایی ساده” در محوطه نصب شده است. فیلم هایی که سال گذشته در جشنواره فجر به نمایش درآمدند. حال باید منتظر بود و دید سال آینده در همین زمان بنر چه فیلم‌هایی نصب شده و چه آثاری موفق شده‌اند به اکران عمومی برسند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.