• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » مشکل امروز ما مسائل اقتصادی و اخلاقی است!
  کد خبر : 1717122

  مشکل امروز ما مسائل اقتصادی و اخلاقی است!

  مشکل امروز ما مسائل اقتصادی و اخلاقی است!Reviewed by Farnaz on Jan 25Rating: خطیب این هفته نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه مشکلاتی که امروز گریبانگیر آن هستیم در حوزه اقتصاد و اخلاق است، گفت: راه برطرف کردن این مشکلات به دست خودمان است. به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، آیت الله محمد…

  مشکل امروز ما مسائل اقتصادی و اخلاقی است!Reviewed by Farnaz on Jan 25Rating:

  خطیب این هفته نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه مشکلاتی که امروز گریبانگیر آن هستیم در حوزه اقتصاد و اخلاق است، گفت: راه برطرف کردن این مشکلات به دست خودمان است.

  به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) با ذکر حدیثی از حضرت محمد (ص) اظهار داشت: پیامبر اسلام فرموده اند: “تکبیره الاحرام از جلال نماز است و وقتی که نماز به جماعت باشد و پشت سر امام جماعت الله اکبر بگویید موجب عظمت و جلال نماز می شود.”

  وی افزود: در سال 57 نیز مردم مومن ایران پشت سر امام خود یعنی امام خمینی الله اکبر گفتند و نظام جمهوری اسلامی را برپا کردند.

  وی با بیان اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی افتخار دنیای امروز است، گفت: دنیایی متمدن با آنچه که ادعا می کند اگر قانون اساسی جمهوری اسلامی را با دیگر قوانین دنیا مقایسه کند متوجه می شوند که کدامیک برترند و من این حرف را حساب شده می گویم و بارها این مقایسه بین قانون ایران و سایر قوانین اساسی دنیا شده است و برتری قانون ایران به اثبات رسیده است.

  آیت الله امامی کاشانی با بیان اینکه از این الله اکبر عظمت های زیادی برای ایران بوجود آورده است، گفت: از انقلاب اسلامی تاکنون شاهد عظمت های زیادی بودیم که یکی از این عظمت ها شریک نبودن در ظلم رژیم صهیونیستی و  شریک نبودن در خونریزی آمریکا و استکبار جهانی است چرا که در گذشته رژیم طاغوت شریک اعمال پلید دنیای استکبار بوده است و اگر این انقلاب نمی شد معلوم نبود ما چه ملتی بودیم و امروز چقدر پیش خدا و رسولش سرافکنده بودیم.

  خطیب جمعه تهران با اشاره به دیگر عظمت و اقتدارهایی که ایران اسلامی به آن دست یافته است، گفت: پیشرفت ایران در تکنولوژی و قدرت و حرکت جوانها به سوی علم از دیگر عظمت های غیر قابل احصاء جمهوری اسلامی ایران است که غیر قابل انکار است و اینها به خاطر این است که یک انسان گفت الله اکبر و مردم ایران هم به دنبال آن گفتند الله اکبر.

  وی خاطر نشان کرد: از خداوند و نایب برحقش امام زمان (عج) با کمال تضرع و ذلت می خواهیم که این کشور را در این عزت و اقتدار حفظ کند و عظمتش را تکمیل کند.

  وی با تاکید بر اینکه ما امروز با مشکل اقتصادی و اخلاقی مواجه هستیم، گفت: مشکلاتی که امروز گریبانگیر آن هستیم در حوزه اقتصاد و اخلاق است و برطرف کردن این مشکلات نیز به دست خودمان است. امام و جوانان کارهایشان را کردند و رفتند و امروز هم رهبری همان الله اکبر امام را می گوید و ملت عزیز ما با همان وفا و صفا تکبیره الاحرام را به دنبال الله اکبر رهبری بگویند که این تکبیره الاحرام همان مقابله با دشمن و ادامه عزت و اقتدار است.

  امامی کاشانی افزود: ما باید خلق و خو، اخلاق و اقتصاد خودمان را درست کنیم و حل این مشکلات در دست خودمان است.

  وی همچنین ضمن تقدیر از سپاه به خاطر برگزاری مسابقات قرآنی و دعوت از قاریان قرآن از سراسر کشورهای اسلامی، گفت: این کار یک ابتکار عالی بود. جهان اسلام باید این کتاب زندگی یعنی قرآن را به دنیا نشان دهند انجیل و تورات کتاب زندگی نیست و جهانیان هم به این امر واقفند و گفته اند که در انجیل هیچ چیز نیست هر چه هست در قرآن و اسلام است.

  خطیب جمعه تهران تاکید کرد: این قرآن را باید در دست گرفت، قرائت کرد، حفظ کرد و مهمتر از آن باید به آن عمل کرد و خلق و خوی ما نیز قرآنی شود و من نیز مقدم همه عزیزان و قاریان محترم را گرامی می دارم.

  امامی کاشانی همچنین در ادامه خطبه این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به انتخابات سال 92، گفت: تمام مردم و تمام مومنین به همراه وصیت نامه امام و رهبر عزیزمان تکبیره الاحرام بگویند و پای صندوق های رای حاضر شوند.

  وی افزود: برگزاری این انتخابات با شور و هیجان و خنثی کردن تبلیغات دشمن و رسوا کردن آنان وظیفه ماست و انشاءالله این وظیفه را به نحو احسن عمل خواهیم کرد.

  خطیب جمعه تهران همچنین با اشاره به یوم الله 22 بهمن، یادآور شد: 22 بهمن روزی است که باز صفوف به هم فشرده ملت ایران در خیابان ها، عظمت ایران اسلامی را نشان خواهد داد و مردم ایران به دنیای استکبار می فهمانند که ملت ایران ایستاده و از شما خوف و بیمی ندارد و تمام توجهش به خداوند است و این مسائلی که برای ما بوجود آورده اید همچون تحریم ها نمی تواند ملت ایران را از ایستاده بودن به زمین بنشاند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.