• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , فرهنگی و هنری » کمیته انضباطی سینما پابرجاست!
  کد خبر : 1717082

  کمیته انضباطی سینما پابرجاست!

  کمیته انضباطی سینما پابرجاست!Reviewed by Farnaz on Jan 25Rating: اوایل هفته از تشکیل کمیته نظارت و بازرسی سینما توسط سه صنف سینمایی خبر رسید که معاون فعالیت‌های سینمایی این امر را غیرقانونی خواند ولی این کمیته همچنان به قوت خود باقی است و پرونده‌هایی را نیز در دست بررسی دارد. به گزارش ایران ویج  از…

  کمیته انضباطی سینما پابرجاست!Reviewed by Farnaz on Jan 25Rating:

  اوایل هفته از تشکیل کمیته نظارت و بازرسی سینما توسط سه صنف سینمایی خبر رسید که معاون فعالیت‌های سینمایی این امر را غیرقانونی خواند ولی این کمیته همچنان به قوت خود باقی است و پرونده‌هایی را نیز در دست بررسی دارد.

  به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، اوایل هفته جاری سخنگوی شورای صنفی نمایش از تشکیل کمیته‌ نظارت و بازرسی سینما خبر داد که نخستین پرونده آن هم علیه یک مقام ارشاد و چند سینماگر که باعث نمایش فیلم در سینما آزادی شده‌اند، گشوده شده است.

  این مقام سینمایی که کسی نبود جز مهدی عظیمی میرآبادی معاون فعالیت‌های سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی که جرم او نیز صدور حواله اکران نمایش فیلم “دوباره با هم” در سینما آزادی تعریف شده بود.

  تشکیل این کمیته انضباطی و تشکیل پرونده برای سینماگران و مقامات ارشاد، با واکنش عظیمی رو به رو شد و او نیز در نامه‌ای خطاب به سیدضیا هاشمی رئیس شورای صنفی نمایش این اتفاق را غیرقانونی و فراتر از وظایف شورا دانست.

  کمیته انضباطی به قوت خود باقی است

  در همین زمینه حبیب کاوش سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره نامه‌ای که مهدی عظیمی میرآبادی معاون امور سینمایی سازمان سینمایی خطاب به رئیس شورای صنفی نمایش نوشته است به خبرنگار مهر گفت: با وجود احترامی که برای عظیمی میرآبادی معاون فعالیت‌های سینمایی سازمان سینمایی قائل هستم باید متذکر شوم که کمیته انضباطی بر قوت خود باقی است.

  کمیته انضباطی از طریق سه صنف تشکیل شده نه شورای نمایش

  وی در ادامه افزود: از همین رو به زودی بار دیگر تشکیل جلسه خواهد داد و به اتهام‌هایی که به این مدیر سینمایی وارد است رسیدگی خواهد کرد و در نهایت نتیجه جلسه اعلام عمومی خواهد شد.

  سخنگوی شورای صنفی نمایش در ادامه با اشاره به نامه عظیمی به این شورا گفت: مهدی عظیمی میرآبادی از جهت ذکر ماده قانون‌هایی که در آیین نامه شورای صنفی وجود دارد به نکات درستی را اشاره کرده است اما نکته‌ای که وجود دارد این مطلب است که کمیته انضباطی از طریق شورای صنفی نمایش تشکیل نشده است بلکه از طریق سه صنف جامعه صنفی تهیه‌کنندگان فیلم، سینماداران و پخش کنندگان تشکیل شده است.

  این پرونده‌سازی‌ها غیرقانونی است

  در ادامه صحبت های حبیب کاوش، معاون فعالیت‌های سینمایی سازمان سینمایی نیز به خبرنگار مهر، گفت: اگر این کمیته در جامعه صنفی تهیه‌کنندگان تشکیل شده باشد و با درنظر گرفتن حدود اختیاراتی که دارند، فعالیت در درون صنف مانعی ندارد ولی اجازه فعالیت فراتر از آن را ندارند.

  مهدی عظیمی میرآبادی در پایان افزود: اما آنچه مسلم است شورای صنفی نمایش اجازه دخالت در مسایل و کم و کیف برخورد با موضوعات مختلف سینمایی را ندارد و به هیچ عنوان این مسایل تحت نظر و یا اختیار شورای صنفی نمایش نیست.

  به گزارش مهر در تذکر قانونی عظیمی به شورای صنفی نمایش آمده است:  با توجه به بند 8 از ماده 62 ابلاغیه مذکور (که به تنظیم آئین نامه رسیدگی به تخلفات احتمالی در قلمرو پخش و نمایش اشاره می‌کند) و نیز بند 15 همین ماده (که به تکمیل تفسیر و یا اصلاح آئین نامه اجرائی شورای صنفی نمایش در هر مقطع لازم از زمان اشاره دارد)اعلام می نماید با استناد به مواد فصل پنجم آیین نامه فوق الذکر، تشکیل کمیته موصوف از اختیارات اعضای شورای صنفی نمی باشد و در صورت لزوم ( شورای عالی برنامه ریزی نمایش فیلم ) به ریاست مدیر کل ارزشیابی و نظارت سینمای حرفه ای (که با توجه به تغییرات ساختاری در سازمان سینمایی این وظیفه به معاونت فعالیت‌های سازمان واگذار شده) در خصوص آن تصمیم خواهد گرفت.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.