• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » هدف استکبار جهانی ترویج تروریسم و فشار بر منطقه است!
  کد خبر : 1716762

  هدف استکبار جهانی ترویج تروریسم و فشار بر منطقه است!

  هدف استکبار جهانی ترویج تروریسم و فشار بر منطقه است!Reviewed by Farnaz on Jan 25Rating: یک کارشناس مسائل بین المللی گفت: استکبار جهانی با ترویج تروریسم و حمایت از گروه های تروریست به دنبال این است که بر کشورهای منطقه فشار آورده و سیاست های خود را با تضعیف کشور ها و دولت ها پیاده…

  هدف استکبار جهانی ترویج تروریسم و فشار بر منطقه است!Reviewed by Farnaz on Jan 25Rating:

  یک کارشناس مسائل بین المللی گفت: استکبار جهانی با ترویج تروریسم و حمایت از گروه های تروریست به دنبال این است که بر کشورهای منطقه فشار آورده و سیاست های خود را با تضعیف کشور ها و دولت ها پیاده کند.

  به گزارش ایران ویج جواد محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به گزارش منتشر شده با عنوان : “روندهای جهانی در سال 2030 ” از سوی شورای اطلاعات ملی امریکا اظهار داشت: اولین گزارش از این دست گزارشی بود که در سالهای 97-96 چاپ شد و هدف آن معرفی چارچوبی برای رخدادهای آتی جهان است.

  وی افزود: در این گزارش به وضعیت کلی دنیا و آنچه که در آینده پیش خواهد آمد اشاره شده است از جمله آن قدرتمندتر شدن افراد به دلیل کاهش فقر و رشد طبقه متوسط در جهان و دسترسی به فناوری های نوین است.

  محمدی خاطر نشان کرد: همچنین در این گزارش اعلام شده قدرت برتر در آینده وجود ندارد و قدرت بین افراد تقسیم شده است و به نوعی پراکندگی قدرت را شاهد خواهیم بود.

  این کارشناس مسائل بین الملل خاطر نشان کرد: موضوع دیگر این گزارش تاکید بر جهان بدون حضور دولتهاست و اعلام شده که در آینده بیشترین نقش را بازیگران غیر دولتی برعهده دارند.

  وی تصریح کرد: با توجه به این گزارش می توان به این نتیجه رسید که هم اکنون مدل پیاده شده در سوریه طبق همین الگو پیش رفته است. یعنی قدرت گرفتن گروه های تروریستی، که البته با حمایت آمریکا انجام می شود سناریویی که در برخی از کشورهای دیگر هم دنبال می شود. به عنوان مثال شورش ها در عراق هم از همین مدل پیروی می کند.

  محمدی ادامه داد: استکبار جهانی با ترویج تروریست و حمایت از گروه های تروریست به دنبال این است که بر کشورهای منطقه فشار آورده و سیاست های خود را با تضعیف کشور ها و دولت ها پیاده کند. دقیقا همین سناریو را می خواهند در سوریه پیاده کنند اما با استقامت ملت و دولت سوریه و حمایت برخی کشورهای دوست این نقشه استکبار جهانی محقق نشده است.

  سوریه با حمایت کشورهای دوست به خوبی تاکنون مقاومت کرده و امیدواریم با اتکا به قدرت اسلام و مردم بتوانند بر تروریست ها فائق آیند.

  وی گفت: دشمنان اسلام همه توانشان را به کار بسته اند که از تمام دنیا افرادی ناآگاه را به سوریه آورند و به جان مردم بیندازند چرا که سوریه خط مقدم مبارزه با اسرائیل است.

  محمدی ادامه داد: سئوال این است که چرا این جوانان که در سوریه برعلیه یک دولت اسلامی به کار گرفته می شوند در برابر اسرائیل جنگ نمی کنند؟ البته این موضوع مربوط به یک عقبه فکری غلط در میان گروه های تروریست در سوریه است، به گونه ای که  باید برابر دولت سوریه جنگید و کاری با دنیای کفرو دشمن اصلی اسلام یعنی اسرائیل ندارند. لذا باید با استفاده از تمام ظرفیت ها ازجمله عرصه فضای مجازی و رسانه ای ملل مسلمان را آگاه کنیم و توطئه بودن  این فکر انحرافی را که در میان مسلمانان جای دوست و دشمن را عوض کرده را تبیین نماییم و آنها بدانند تضعیف سوریه تقویت دشمن اصلی مسلمانان یعنی اسرائیل است.

  وی گفت: از سوی دیگر درگیری بین سوریه و اسرائیل سبب خواهد شد که ملت های مسلمان و افکار عمومی دنیا به سمت سوریه بروند و از سوریه دفاع کنند و این خود به خود دولت بشار اسد را تقویت می کند. البته باید تاکید کرد روند کلی در دنیا هم روند تضعیف اسرائیل وآمریکا است.

  این کارشناس بین المللی تاکید کرد: هم اکنون آمریکا و اسرائیل جایگاه و اعتبار  دوران گذشته را ندارند و افکار عمومی دنیا نیز همراه آنها نبوده و در سیاست های جنگ طلبانه بخصوص مخالف آنهاست. امروز افکار عمومی آمریکا به این سمت رفته که این کشور نباید عامل اسرائیل و سیاست های آن باشد به طوری که وزیر دفاع  پیشنهادی اوباما- چاک هیگل-  در سخنانی گفته بود من سناتور آمریکا هستم نه اسرائیل. همچنین برژینسکی هم در انتقاداتی گفته بود آمریکا نباید مانند یک احمق از اسرائیل پیروی کند. این مواضع نشان می دهد که قدرت اسرائیل حتی در امریکا رو به افول است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.