• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » عرضه نسل جدید دست بیونیک!
  کد خبر : 1716632

  عرضه نسل جدید دست بیونیک!

  عرضه نسل جدید دست بیونیک!Reviewed by Farnaz on Jan 25Rating: “کریس تیلور” شهروند انگلیسی که دست خود را در یک حادثه از دست داده، نخستین فرد در این کشور است که به نسل جدید دست بیونیک مجهز شده و توانایی هر کاری را یافته است. به گزارش ایران ویج  از خبرگزاری مهر، او با این…

  عرضه نسل جدید دست بیونیک!Reviewed by Farnaz on Jan 25Rating:

  “کریس تیلور” شهروند انگلیسی که دست خود را در یک حادثه از دست داده، نخستین فرد در این کشور است که به نسل جدید دست بیونیک مجهز شده و توانایی هر کاری را یافته است.

  به گزارش ایران ویج  از خبرگزاری مهر، او با این دست بیونیک اکنون می‌تواند از نردبان بالا برود، طناب به دست بگیرد و حتی مطلب بنویسد.

  این دست بیونیک که ‘Michaelangelo Hand’نام دارد نوعی پروتز منحصر به فرد است که انگشتان و شست الکترونیکی دارد. این دست بیونیک، تیلور را قادر ساخته تا 5 انگشت خود را با عضلات بازوی دست راستش حرکت دهد.

  این دست بیونیک 47 هزار پوندی، الکترودهایی دارد که حرکت را در عضلات دست، حس می‌کند و سیگنال‌هایی را به دست می‌فرستد. این دست را می‌توان با فشار دادن یک دکمه در بالای آن، خاموش و روشن کرد.

  928107_orig

  تیلور اکنون می‌تواند با این دست جدید اشیائی را با اندازه های مختلف در دست بگیرد و برخی کارهای ساده خانگی مانند باز و بسته کردن یک دکمه یا برداشته دسته کلید را انجام دهد.

   928109_orig

   928103_orig

  تیلور طی یک حادثه دردناک بر اثر سقوط از جت اسکی در سال 2009 ، دست راست خود را از دست داد و از آن زمان از پروتزهای مختلف استفاد کرد.

  اما این دست بیونیک که یک پوشش سیلیکونی برای اتصال بهتر به بازو دارد، زندگی او را متحول ساخته است.

  928098_origاین دست بیونیک سیگنال های الکترونیکی را با یک نرم افزار که دست را کنترل می کند می خواند و موجب باز و بسته شدن مشت یا گرفتن چیزی می شود.

  این دست از گستره ای از مواد، آلیاژها و پلاستیک ساخته شده و کاربر آن برای استفاده درست از آن نیازمند یک سری آموزش هاست.

  این دست توسط شرکت آلمانی  Otto Bockساخته شده است.

  این دست می تواند هفت وضعیت مختلف دست را به لطف چهار پنج انگشت قابل حرکت خود انجام دهد. حرکت شست این دست می تواند به طور جداگانه با استفاده از سیگنال های عضلانی انجام شود.

  به کاربران توصیه شده هر روز عصر حدود چهار ساعت، این دست را شارژ کنند. با این میزان شارژ این دست می تواند 20 ساعت کار کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.