• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » کاهش زندانیان مهریه!
  کد خبر : 1716631

  کاهش زندانیان مهریه!

  کاهش زندانیان مهریه!Reviewed by Farnaz on Jan 25Rating: رئیس ستاد دیه کشور گفت: پس از اجرای بخشنامه اخیر رئیس قوه قضائیه تعداد زندانیان مهریه از سه هزار و پانصد به هزار و پانصد نفر کاهش یافته است. به گزارش ایران ویج اسدالله جولایی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اینکه آیا تصویب ماده…

  کاهش زندانیان مهریه!Reviewed by Farnaz on Jan 25Rating:

  رئیس ستاد دیه کشور گفت: پس از اجرای بخشنامه اخیر رئیس قوه قضائیه تعداد زندانیان مهریه از سه هزار و پانصد به هزار و پانصد نفر کاهش یافته است.

  به گزارش ایران ویج اسدالله جولایی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اینکه آیا تصویب ماده ای از لایحه حمایت از خانواده مبنی بر اینکه مهریه های بیش از 110 سکه تحمل حبس ندارد تاثیر گذار بوده است گفت: قطعا این قانون بسیار در کاهش زندانیان تاثیر داشته است ولی پیشنهاد من این است که حتی دفتر خانه‌ها هم بیشتر از این تعداد سکه را ثبت نکنند. البته این یک پیشنهاد شفاهی است که به نمایندگان مجلس گفتم.

  ستاد دیه از بیمه مهریه استقبال می کند

  از رئیس ستاد دیه در مورد طرح پیشنهادی مرکز امور زنان ریاست جمهوری مبنی بر بیمه مهریه سوال شد که گفت: این طرح بسیار عالی است و اگر اجرایی شود برخی از مشکلات برطرف خواهد شد.

  تشکر از قضات

  وی به بخشنامه اخیر رئیس قوه قضائیه برای حبس زدایی و احراز اعسار متهمان مهریه گفت: این اقدام رئیس قوه قضائیه موجب شد آمار زندانیان مهریه که بیش از 3500 نفر بود کاهش یابد. باید از قضات تشکر کرد چرا که به درستی به این بخشنامه عمل کردند.

  1500 زندانی مهریه در زندانهای کشور

  اسدالله جولایی در مورد آمار زندانیان مهریه در حال حاضر گفت: آمار نهایی را به زودی در نشست خبری اعلام می کنم ولی حدودا یکهزار و 500 نفر به دلیل مباحث مربوط به مهریه در زندان به سر می برند. همچنین 500 نفر به واسطه نفقه و پنج هزار و 500 نفر نیز به دلیل جرایم مالی زندانی هستند.

  افزایش قیمت سکه بر تعداد زندانیان مهریه تاثیر دارد

  از رئیس ستاد دیه کشور در مورد تاثیر افزایش قیمه سکه بر افزایش طلاق و زندانیان مهریه سوال شد که گفت: قطعا تاثیر داشته است چرا که برخی از جنس بشر طماع هستند و وقتی می بینند قیمت سکه افزایش می یابد اقدام به اجرای مهریه می کنند. البته آموزش و تربیت خانواده هم تاثیر گذاشت است. وی در مورد مهریه های متعارف هم گفت: انسان معتقد و معقول و واقع بین هیچگاه مهریه نامتعارف برای همسرش تعریف نمی کند و همین مهریه ها هم مشکل ساز شده است.

  وقف کمک به زندانیان دیه نداریم!

  جولایی در پاسخ به اینکه جای بحث کمک به زندانیان جرائم غیرعمد در هفته وقف خالی بود گفت: ما به مسئولان اوقاف این مضوع را مطرح کردیم تا واقفان خود را برای ثبت موقوفات به نیت کمک به زندانیان دیه و مهریه تشویق کنند ولی این اتفاق هنوز انجام نشده است. و وقف برای کمک به زندانیان دیه نداریم.

  روزانه 2 نفر زندانی دیه وارد زندانها می شوند

  رئیس ستاد دیه کشور با بیان اینکه تا قبل از سال 78 روزانه حدود 60 راننده وارد زندان می شدند گفت: بعد از 10 سال تلاش ستاد و دستگاههای مسئول و تصویب قانون شخص ثالث امروز تنها روزانه تنها 2 نفر وارد زندان می شوند.

  جولایی در پاسخ به اینکه آیا افزایش قیمت بیمه موجب شده تا 30 درصد خودروها بیمه نامه شخص ثالث نداشته باشند گفت: بنده اصلا چنین اعتقادی ندارم چرا که با توجه به هزینه های جاری برای خودرو و زندگی این هزینه بیمه نامه مقدار قابل توجهی نیست و باید سازمانهای مسئول اطلاع رسانی خوبی داشته باشند.

  ستاد دیه پولی برای فرهنگ سازی ندارد/ مردم پول برای آزادی زندانیان می دهد

  از رئیس ستاد دیه سوال شد آیا اطلاع رسانی در مورد بیمه شخص ثالث و جلوگیری از زندانی شدن رانندگان از وظایف ستاد دیه نیست؟ که پاسخ داد: این از وظایف ستاد نیست. مگر ستاد دیه کشور بودجه خاصی از دولت می گیرد که بخواهد کارهای تبلیغاتی و فرهنگ سازی انجام دهد. مردم پولی که برای ستاد دیه می دهند برای آزادی زندانیان می دهند چرا که ستاد مردمی است.

  بانکها از خانواده زندانیان وثیقه ملکی و ضامن معتبر می خواهند

  اسد الله جولایی در پاسخ به این سوال که آیا بر اساس برنامه بودجه سال 90 مبلغ 2 هزار میلیارد ریال برای تسهیلات آزادی زندانیان دیه تامین و در اختیار زندانیان قرار داده شد؟ که پاسخ داد: این مبلغ به صورت وام و بدون بهره است ولی بانکها طبق قانون خودشان از خانواده زندانیان وثیقه ملکی و ضامن معتبر می خواهند در حالی که در قانون آمده دولت باید ضامن باشد.

  ——————-

  گفتگو از سید هادی کسایی زاده

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.