• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , علمی » عرضه دستگاهی برای تولید دارو و واکسن!
  کد خبر : 1716498

  عرضه دستگاهی برای تولید دارو و واکسن!

  عرضه دستگاهی برای تولید دارو و واکسن!Reviewed by Farnaz on Jan 25Rating: ایران ویج : پژوهشگران مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی دانشگاه صنعتی سهند موفق شدند دستگاهی برای انتقال مواد سمی و یا استریل در صنایع داروسازی عرضه کنند که قادر است یک قطره در دقیقه مواد را به محل مورد نظر منتقل کند. احمد شیخ بگلو-…

  عرضه دستگاهی برای تولید دارو و واکسن!Reviewed by Farnaz on Jan 25Rating:

  ایران ویج : پژوهشگران مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی دانشگاه صنعتی سهند موفق شدند دستگاهی برای انتقال مواد سمی و یا استریل در صنایع داروسازی عرضه کنند که قادر است یک قطره در دقیقه مواد را به محل مورد نظر منتقل کند.

  احمد شیخ بگلو- کارشناس مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی دانشگاه صنعتی سهند با بیان اینکه این دستگاه با عنوان “دستگاه پمپ پریستالتیک دور متغیر کنترل دیجیتالی” طراحی و پیاده سازی شده است، گفت: این دستگاه برای انتقال حجم‌های بسیار دقیق از سیال‌ها، محلول و مایعات با کاربرد شیمیایی، پزشکی و دارویی به کار برده می‌شود.

  وی با اشاره به جزئیات این دستگاه توضیح داد: در صنایعی مانند صنعت پزشکی و یا دارویی نیاز است سیالاتی را در شرایط استریل و یا مواد شیمیایی خورنده و خطرناک و سمی را در یک مسیر بسته و بدون تماس با قطعه‌ای به مکانی منتقل شود.
   
  وی ادامه داد: این دستگاه قادر است کلیه مواد استریل، خورنده و یا اسیدی و بازی را به محل مورد نظر کاربر منتقل کند.
   
  شیخ بگلو تشخیص و کنترل میزان دز مواد انتقالی را از ویژگی‌های این دستگاه نام برد و یادآور شد:  این دستگاه قادر است از 0.06 میلی‌لیتر بر دقیقه (در حد یک قطره در دقیقه) تا 3.5 میلی‌لیتر بر دقیقه مواد مورد نظر را از خود عبور دهد.
   
  702175_orig
   
  مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی دانشگاه صنعتی سهند اضافه کرد: این دستگاه همچنین قادر است بدون تماس محلول با اتصالات پمپ ماموریت‌های مورد نظر را انجام دهد ضمن آنکه قابلیت استریل کردن مسیرهای عبور محلول را نیز دارد.
   
  وی با اشاره به کاربردهای این دستگاه خاطر نشان کرد: این دستگاه علاوه بر آنکه در کلیه واحدهای تحقیق و توسعه دانشگاه‌ها و دستگاه‌های، پژوهشگاه‌ها و مراکز آزمایشگاهی و تحقیقاتی کاربرد دارد از آن می‌توان در صنایع داروسازی برای تولید واکسن استفاده کرد.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.