• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » نحوه تخصیص درآمد فاز 2 هدفمندی/تهاتر ارز برای خودروسازان و فولادی‌ها!
  کد خبر : 1714950

  نحوه تخصیص درآمد فاز 2 هدفمندی/تهاتر ارز برای خودروسازان و فولادی‌ها!

  نحوه تخصیص درآمد فاز 2 هدفمندی/تهاتر ارز برای خودروسازان و فولادی‌ها!Reviewed by Farnaz on Jan 24Rating: وزیر صنعت، معدن و تجارت از تعیین وضعیت تخصیص درآمد فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها خبرداد و گفت: همچنین برای واردکنندگانی که نیاز به ارز بیشتری نسبت به ارز تخصیصی در مرکز مبادلات ارزی دارند، تدابیر ویژه‌ای در نظر گرفته…

  نحوه تخصیص درآمد فاز 2 هدفمندی/تهاتر ارز برای خودروسازان و فولادی‌ها!Reviewed by Farnaz on Jan 24Rating:

  وزیر صنعت، معدن و تجارت از تعیین وضعیت تخصیص درآمد فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها خبرداد و گفت: همچنین برای واردکنندگانی که نیاز به ارز بیشتری نسبت به ارز تخصیصی در مرکز مبادلات ارزی دارند، تدابیر ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

  به گزارش  خبرگزاری مهر، مهدی غضنفری در همایش روز جهانی گمرک با اشاره به جلسات مشترک دولت و مجلس برای اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: بر اساس تصمیمات قرار است، 50 درصد از درآمدهای ناشی از اجرای فاز دوم در اختیار مردم، 30 درصد به حوزه تولید و 20 درصد در اختیار دولت قرار گیرد.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده قرار است در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، توجه وی‍ژه‌ای به بخش تولید شود؛ به نحوی که هر میزان آورده به صندوق هدفمندی یارانه‌ها توسط بخش‌های نیرو، کشاورزی، راه و صنعت و معدن به صورت متناسب میان آنها بازتوزیع خواهد شد.

  وی تصریح کرد: سهم آورده این بخش‌ها، به میزان افزایش قبوض به صندوق هدفمندی یارانه‌ها خواهد بود؛ بر اساس بند 8 قانون هدفمندی یارانه‌ها باید 30 درصد از درآمدهای قانون به بخش تولید باز شود.

  به گفته غضنفری، وزارت صنعت، معدن و تجارت از مشتریان اصلی گمرک و خدمات آن است و گمرک نقش زیادی در تولید و تجارت دارد. ضمن اینکه گمرک در بسیاری از شاخص‌ها از جمله کسب و کار، فضای رقابتی، توسعه فضای لجستیکی و ترانزیت کشور اثرگذار است.

  وی اظهار داشت: هیچ مسئولی انتظار ندارد که خطای گمرک در حد صفر باشد، اما توقع اصلی این است که سرعت در گمرکات افزایش یافته و هزینه‌ها کاهش یابد، از سوی دیگر، باید احتیاجات را در این حوزه افزایش دهیم.
   
  وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از اعمال تحریم‌ها، واردات کالا را به ده گروه کالایی تقسیم بندی کرده که از این ده گروه، اولویت یک و دو ارز مرجع می‌گیرند و اولویت 3 تا 9 نیز مشمول ارز مبادله‌ای می‌شوند.
   
  وی افزود: فضای کنونی ارز در کشور به گونه‌ای است که باید تخصیص ارز را مدیریت کرد.
   
  غضنفری گفت: در 8 ماهه ابتدای سال گذشته، واردات کالاهای اساسی گروه یک و دو به 4.5 میلیارد دلار رسید که این رقم در 8 ماهه سال جاری به 8 میلیارد دلار ارتقاء یافته است، ضمن اینکه واردات کالاهای اولویت ده که در سال گذشته صورت گرفته، امسال به دلیل ممنوعیت، بسیار کاهش یافته است.
   
  وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تدابیر ویژه‌ای برای تولیدکنندگانی که ارزی بیش از ارز تخصیصی مرکز مبادلات نیاز دارند، در نظر گرفته شده است که باید بر اساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت به این وزارتخانه مراجعه کنند؛ به این معنا که خودروسازان و فولادی‌ها، به شکل تهاتر می‌توانند ارز بیشتری دریافت کنند.
   
  به گفته غضنفری، صادرات میعانات گازی در هشت ماهه سال گذشته 8 میلیارد دلار بوده که این رقم امسال به 7.6 میلیارد دلار کاهش یافته است؛ ضمن اینکه صادرات کالای غیرنفتی اعم از صنعتی و کشاورزی در سال گذشته 12.4 و در سال جاری16.3 میلیارد دلار بوده است که از این رقم، 11 میلیارد دلار مربوط به صادرات کالاهای صنعتی بوده است.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.