• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » تدارک عراق برای صادرات 3 میلیون بشکه نفت در روز!
  کد خبر : 1714509

  تدارک عراق برای صادرات 3 میلیون بشکه نفت در روز!

  تدارک عراق برای صادرات 3 میلیون بشکه نفت در روز!Reviewed by Farnaz on Jan 24Rating: عراق قصد دارد برای افزایش صادرات نفت، خط لوله جدیدی در جنوب این کشور بسازد. به گزارش ایران ویج  به نقل از رویترز، دولت عراق اعلام کرد قصد دارد خط لوله جدیدی برای تقویت صادرات نفت از میدان های جنوبی…

  تدارک عراق برای صادرات 3 میلیون بشکه نفت در روز!Reviewed by Farnaz on Jan 24Rating:

  عراق قصد دارد برای افزایش صادرات نفت، خط لوله جدیدی در جنوب این کشور بسازد.

  به گزارش ایران ویج  به نقل از رویترز، دولت عراق اعلام کرد قصد دارد خط لوله جدیدی برای تقویت صادرات نفت از میدان های جنوبی عراق از طریق بندر بصره راه اندازی کند.

  این خط لوله، میدان های نفتی استان میسان در جنوب عراق را به انبارهای نفتی در بندر بصره متصل خواهد کرد. این انبارها، نفت صادراتی به بازارهای جهانی را عرضه می کند.

  صادرات نفت عراق هم اکنون به بالاترین میزان در 30 سال گذشته رسیده است. این موضوع باعث شده این کشور بیشترین نقش را در جایگزینی صادرات نفت ایران داشته باشد.

  صادرات نفت ایران نیز به دنبال تحریم ها هم اکنون به کمترین رقم در 30 سال گذشته رسیده است.

  شرکت خطوط لوله نفت چین نیز به احتمال زیاد قرارداد ساخت این خط لوله را به ارزش 650 میلیون دلار را کسب خواهد کرد.

  راه اندازی این خط لوله به طول 300 کیلومتر و قطر 42 اینچ باعث بهبود صادرات نفت عراق از مسیر بصره خواهد شد. عراق هم اکنون بخش اعظم نفت صادراتی اش را از طریق بندر بصره در جنوب و بخش کمتر را از طریق خط لوله کرکوک به بندر جیهان ترکیه می فرستد تا از آنجا برای مشتریان بارگیری شود.

  هم اکنون در میدان های استان میسان عراق نزدیک به 230 هزار بشکه در روز نفت تولید می شود.

  این خط لوله در اوایل 2014 راه اندازی می شود. در این زمان، تولید میدان های نفتی میسان عراق به 400 هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.
  رویترز در گزارش دیگری اعلام کرد: عراق با ارائه شرایط مناسب برای فروش نفت تلاش می کند خریداران بیشتری برای نفت خود در سال 2013 بیاید.

  رویترز همچنین عراق را دارنده بالاترین میانگین رشد صادرات نفت در جهان توصیف کرد. عراق همچنین تلاش کرد نگرانی های مشتریان را در زمینه قیمت نفت و کیفیت آن رفع کند.

  عراق برنامه ریزی کرده است صادرات نفت خود را از 2.4 میلیون بشکه در روز در سال 2012 به 2.9 میلیون بشکه در روز در سال جاری میلادی (2013) برساند.
  عبدالکریم اللعیبی قبل از این هم در وین با مشتریان نفت این کشور دیدار و تلاش کرد تا شکایت های آنها را درباره نفت عراق را گوش دهد.

  تاخیر در بارگیری نفت عراق در بندر بصره که هزینه های زیادی برای خریداران نفت به دنبال دارد یکی از موارد اعتراض بود که وزیر نفت عراق قول پیگیری و رفع آن را مطرح کرد.

  عراق همچنین به زودی 2 بندر شناور را در ساحل خلیج فارس افتتاح خواهد کرد تا ظرفیت صادرات نفت خام عراق از بصره از 2.3 میلیون بشکه در روز فعلی به 2.6 میلیون افزایش یابد.

  عراق در میان کشورهای ساحلی خلیج فارس کمتر از 50 کیلومتر ساحل دارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.