• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » بعضی ها به دنبال امنیتی کردن فضای انتخابات هستند!
  کد خبر : 1714212

  بعضی ها به دنبال امنیتی کردن فضای انتخابات هستند!

  بعضی ها به دنبال امنیتی کردن فضای انتخابات هستند!Reviewed by Farnaz on Jan 24Rating: رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه کسانی که قصد دارند فضای انتخابات را امنیتی کنند به ضرر مردم قدم برمی‌دارند تصریح کرد: فضای انتخابات باید فضای سیاسی و فرهنگی باشد نباید فضای انتخابات را امنیتی کنیم….

  بعضی ها به دنبال امنیتی کردن فضای انتخابات هستند!Reviewed by Farnaz on Jan 24Rating:

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه کسانی که قصد دارند فضای انتخابات را امنیتی کنند به ضرر مردم قدم برمی‌دارند تصریح کرد: فضای انتخابات باید فضای سیاسی و فرهنگی باشد نباید فضای انتخابات را امنیتی کنیم. فضای امنیتی به نفع کسی نیست و به ضرر کشور و نظام است.

  به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، حسن روحانی در یازدهمین کنگره حزب مردم سالاری با اشاره به کلمه مردم سالاری اظهار داشت: یکی از نکات بسیار برجسته در نظام جمهوری اسلامی ویژگی مردم سالاری است.

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مردم سالاری به این معنا نیست که تنها حاکمان بر مبنای رای مردم انتخاب شوند. که البته باید به عنوان اولین اصل چنین باشد. مردم سالاری به این معناست که حاکمی که با رای مردم در قدرت قرار گیرد باید برای رفاه و حل مشکلات و سعادت تک تک افراد آن جامعه تلاش کند. وقتی انتخاب شد دیگر به عنوان منتخب کسانی که به او رای دادند نیست. آرای اکثریت بر وی حاکم می شود و رئیس جمهور باید همه مردم را به یک چشم ببیند چه اقلیت و چه اکثریت را.

  روحانی در وصف نظام مردم سالاری ایران، گفت: در نظام مردمسالاری ایران علاوه بر اینکه طبق اصل 6 قانون اساسی اداره کشور طبق آرای مردم خواهد بود تمام تصمیمات سلیقه ای و غیر جمعی در این نظام جایگاهی ندارد و تصمیمات باید بر اساس موازین اعتقادی مردم و بر مبنای کار کارشناسی باشد. اگر دستگاه کارشناسی غایب شد و تصمیمات سلیقه ای شد آنگاه دیگر نمی توان گفت که مردم سالاری حاکم است.

  وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در طول این 34 سال همواره به عنوان یک نظام مردمی و دینی در اذهان مردم داخل و خارج از کشور نقش بسته است، گفت: حتی آنهایی که با ما بیگانه هستند و از ما فاصله دارند بر این امر واقفند به طوریکه البرادعی مدیر کل سابق آژانس هسته ای در کتاب خاطرات خود که سال گذشته منتشر شد در بخشی از این کتاب در مورد ایران آورده است بر خلاف تصور گروهی سیاست در ایران هزار لایه است و بر خلاف بخش اعظم جهان عرب که یک فرد قدرتمند حاکم وجود دارد در ایران تصمیمات با اجماع اتخاذ می شود و من علاقه مندم که حکومت ایران را چنین بنامم “دموکراسی در داخل حکومت دینی”. پس بیگانگان نیز ایران را شناخته اند و مردم سالاری ایران را پذیرفته اند.

  روحانی انتخابات را مهمترین نماد مردم سالاری دانست و گفت: شاید در دنیای سیاست هیچ منظره ای زیباتر از صف طولانی مردم پای صندوق انتخابات نباشد. انتخابات نه تنها نماد مردم سالاری است بلکه نماد قدرت ملی نیز هست و هیچ فریادی بالاتر از قدرت مردم و هیچ سرمایه ای بالاتر از سرمایه اجتماعی نیست.

  وی افزود: در انتخابات مردم باید احساس مالکیت کنند که حکومت مال آنهاست و اصل 56 قانون اساسی نیز در مورد احساس حق حاکمیت مردم می گوید حاکمیت مطلق از آن خداست و همین انسان را بر سرنوشت اجتماعی خویش حاکم ساخته است و هیچ کس نمی تواند این حق الهی را از انسان سلب کند و در اختیار منافع گروهی خاص قرار دهد. بنابراین مردم باید احساس تکلیف کنند که اداره جامعه حق آنان است.

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه هیچ خیانتی بدتر از خیانت به مردم نیست، اذعان داشت: ما باید امین مردم باشیم و هر کس در هر سمتی که قرار دارد باید بداند او امانتدار مردم است. مردم باید احساس مالکیت در انتخابات داشته باشند.

  وی همچنین با تاکید بر اینکه انتخابات در تمام مقطع نظام جمهوری اسلامی اهمیت فوق العاده ای داشته، گفت: حدود 30 انتخابات در کشور از فروردین سال 85 تا به امروز برگزار شده و در این انتخابات ها، انتخابات مظهر قدرت ملی و مظهر مردم سالاری نظام بوده است اما انتخابات سال 92، ویژگی دیگری دارد و ما باید بیش از گذشته تلاش کنیم که این قدرت ملی را به نمایش بگذاریم.

  روحانی ضمن انتقاد از کسانی که در پی القاء نا امیدی در جامعه در آستانه انتخابات هستند، گفت: آنهایی که این طرف و آن طرف به گونه ای سخن می گویند که مردم را از حضور در انتخابات ناامید کنند، خدمتی به مردم نکرده اند بلکه به منافع ملی صدمه زده اند.

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بعضی ها می خواهد در گذشته بمانند و به گذشته بپردازند. این کار درستی نیست. امروز باید نگاه ها به آینده باشد. دیروز این طرف و آن طرف حرف های خودشان را زده اند و امروز باید تنها به آینده فکر کرد تا فضایی بهتر داشته باشیم.

  وی با بیان اینکه کسانی که قصد دارند انتخابات را امنیتی کنند به ضرر مردم قدم برمیدارند تصریح داشت: فضای انتخابات باید فضای سیاسی و فرهنگی باشد نباید فضای انتخابات را امنیتی کنیم. فضای امنیتی به نفع کسی نیست و به ضرر کشور و نظام است.

  روحانی افزود: آنهایی که به گونه ای سخن می گویند و می خواهند مردم را از پای صندوق های رای مایوس کنند آنها هم به نفع مردم سخن نمی گویند.

  وی خاطر نشان کرد: در گذشته سرمایه اجتماعی ما لطمه دیده. اعتماد مردم لطمه دیده و افق آینده برای بسیاری از مردم غبارآلود است. بسیاری از مسائل با شفافیت مطرح نمی شود آمارها گویای واقعیت نیست و از واقعیت فاصله دارد. نقدینگی 7 برابر شده و به 430 هزار میلیارد تومان رسیده است. اما با ماندن در گذشته و بررسی آنچه که در گذشته اتفاق افتاده است هیچ مشکلی حل نمی شود.

  روحانی ضمن انتقاد از افزایش بیکاری در جامعه، گفت: صدها هزار جوانی که با سرمایه این مردم به دبستان، دبیرستان و دانشگاه رفته اند و مدرک گرفته اند و بیکار هستند این اسراف است و از آن بدتر آن بیکارهایی که در خیابان راه می روند که این نه تنها یک معضل بیکاری است بلکه یک معضل اجتماعی، فرهنگی و امنیتی است.

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز ارزش پول ملی ساعتی و دقیقه ای کاهش پیدا می کند و در کنار آن با کاهش سرمایه داری و تخریب بخش تولید و هزاران معضل دیگر مواجه هستیم. بنابراین باید شرایط حضور ما در صحنه انتخابات قوی تر از گذشته باشد و نباید ناامید باشیم.

  وی با تاکید بر اینکه باید مردم را برای حضور در صحنه انتخابات تشویق کنیم گفت: من با کلام، شما با قلم و دیگری با استدلال. اما مسئولان باید چه کاری انجام دهند تا حضور مردم افزایش یابد؟ مردم باید در انتخابات احساس نکنند باید هزینه بالایی را پرداخت کنند و باید کاری کنیم که مردم احساس کنند حضور در انتخابات پاداش دارد نه هزینه.

  روحانی ضمن انتقاد از کسانی که در ایام انتخابات صحبت از واژه هایی همچون انتخابات مدیریت شده و مهندسی شده به کار می برند، گفت: اینگونه صحبت کردن برداشت خوبی به مردم القا نمی کند و نباید طوری حرف زده شود که مردم احساس کنند که انتخابات تشریفاتی است. اگر می خواهیم مردم پای صندوق رای حاضر شوند باید بدانند که حضورشان تاثیرگذار است و این صحبت ها خیلی حرف خطرناکی است و کسی که اینگونه صحبت کند خیانت کرده است.

  وی تاکید کرد: مجری انتخابات نیز باید امانتدار مردم باشد و بداند که انتخابات مال مردم است و اگر به دنبال یک انتخابات پرشور هستیم باید همه سلایق در آن حضور یابند. بنابراین همه باید به سهم خودمان تلاش کنیم تا انشاءالله انتخابات 92، انتخاباتی پرشور، رقابتی و با نشاط باشد و کاندیداها نیز با واقعیت برنامه هایشان را به مردم بگویند تا مردم صالح را برگزینند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.