• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » عزل و نصب مرتضوی در 24 ساعت!
  کد خبر : 1714057

  عزل و نصب مرتضوی در 24 ساعت!

  عزل و نصب مرتضوی در 24 ساعت!Reviewed by Farnaz on Jan 24Rating: عزل و نصب مرتضوی در یک روز، توزیع بن میان نیازمندان و معلولان تا پایان سال، قانونی بودن فعالیت بهزیستی در مشاوره ژنتیک، ارائه لایحه حمایت از معلولان به دولت، تسهیل در واگذاری فرزند به خانواده ها و…از مهمترین اخبار این هفته حوزه…

  عزل و نصب مرتضوی در 24 ساعت!Reviewed by Farnaz on Jan 24Rating:

  عزل و نصب مرتضوی در یک روز، توزیع بن میان نیازمندان و معلولان تا پایان سال، قانونی بودن فعالیت بهزیستی در مشاوره ژنتیک، ارائه لایحه حمایت از معلولان به دولت، تسهیل در واگذاری فرزند به خانواده ها و…از مهمترین اخبار این هفته حوزه بهزیستی و تامین اجتماعی بود.

  به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، در این هفته شاهد اخبار و رویدادهای مهمی در حوزه بهزیستی و تامین اجتماعی رخ داد که به مهمترین آنان اشاره می کنیم.

  مرتضوی مرد خبر ساز هفته 

  مهمترین خبری که در هفته جاری اتفاق افتاد و حواشی های زیادی به همراه داشت عزل مرتضوی از سمت مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی بود که در همان روز پس از صدور حکم عزل ، مجددا با حکم معاون اول رئیس جمهور به عنوان سرپرست سازمان تامین اجتماعی منصوب شد.

  و اینگونه بود که ماجرای سعید مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی با اعلام حکم سرپرستی وی به پایان رسید و او مجددا با عنوان سرپرست در این سازمان ماندگار شد.

  پس از اینکه دیوان عدالت اداری حکم مدیرعاملی مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی را لغو کرد قرار شد که وزیر تعاون فردی را به عنوان سرپرست این سازمان معرفی کند که با توجه به پافشاری دولت مبنی بر ماندگاری مرتضوی در تامین اجتماعی، مرتضوی جانشین خودش در این سازمان شد و اینگونه حکم دیوان عدالت اداری نیز اجرایی شده است.

  تجمع تعدادی از بازنشستگان مقابل مجلس

  در همین هفته همچنین تعدادی از بازنشستگان با اعتراض و تجمع مقابل مجلس خواستار این شدند که سازمان تامین اجتماعی به صندوق تغییر نام ندهد.
   
  در همین رابطه رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد جمعی از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در اعتراض به طرح بازگشت مجدد سازمان تامین اجتماعی به صندوق تجمع کرده و خواستار سازمان ماندن این نهاد شدند.
   
  عزیزی تاکید کرد این معترضان نامه اعتراض آمیز خود را به کمیسیون اجتماعی مجلس ارائه دادند و در همین خصوص نیز جلسه ای با حضور نایب رئیس مجلس برگزار شد. در این جلسه قرار شد نظرات کارگران و نمایندگان بازنشستگان را بررسی و به هیئت رئیسه ارائه دهیم.
   
  توزیع بن میان نیازمندان و معلولان تا پایان سال

  معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی در هفته جاری ازتوزیع بن میان نیازمندان و معلولان تحت پوشش در ماههای پایانی سال خبر داد و اعلام کرد براساس برنامه ریزیهای انجام شده و به منظور رفع مشکلات معیشتی مددجویان تحت پوشش قرار است تا پایان سال این بن ها میان مددجویان توزیع شود.

  یحیی سخنگویی عنوان کرد توزیع بن میان نیازمندان و معلولان جدای از مستمری و عیدی پایان سال آنان پرداخت می شود که امیدواریم طی دو ماه باقی مانده بتوانیم این بن ها را به دست آنان برسانیم.

  به گفته وی البته به معلولان دو مرحله بن تعلق می گیرد که با تخصیص اعتبارات لازم این اقدام آغاز می شود.
   
  قانونی بودن فعالیت بهزیستی در مشاوره ژنتیک
  همچنین در این هفته رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی از فعالیت قانونی بهزیستی در بخش پیشگیری از معلولیتها و مشاوره ژنتیک خبر داد و گفت 3 قانون مصوب مجلس بهزیستی را مکلف به فعالیت در این بخش کرده است.
  کاظم نظم ده افزود: سه قانون مصوب مجلس بهزیستی را مکلف به فعالیت در بخش پیشگیری از معلولیتها و مشاوره ژنتیک کرده است واقدامات ما کاملا قانونی است.
   
  وی با انتقاد از اظهار نظر رئیس اداره ژنتیک وزارت بهداشت در مورد موازیکاری بهزیستی در امر پیشگیری از معلولیتها و مشاوره ژنتیک گفت: در ارتباط با موارد عنوان شده آنقدر فضا در کشور باز است که جا برای فعالیت همه وجود دارد و حد و حدود کاری ما را قانون تعیین می کند به همین دلیل کارشناسی که در این خصوص صحبت کرده از قانون بی اطلاع است و نمی تواند حوزه کاری بهزیستی را مشخص کند.
   
  لایحه حمایت از معلولان به دولت ارائه شد
  معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی در این هفته از ارائه لایحه حمایت از حقوق معلولان در روز اول بهمن ماه به هیئت دولت خبر داد و تاکید کرد لایحه حمایت از حقوق معلولان پس از چند ماه بررسی و کار کارشناسی از سوی کمیته های مختلف در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معلولان، به هیئت دولت ارسال شد.
  یحیی سخنگویی با اشاره به اینکه عملیات بررسی و رفع مشکلات قانون حمایت از حقوق معلولان به اتمام رسیده است، تاکید کرد این لایحه توسط کمیته حقوق وزارت رفاه برای بررسی و تصویب به دولت می رود.
   
  معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی گفت که پس از تایید کمیسیونهای دولت، این لایحه برای تصویب نهایی باید به مجلس ارسال شود و در این صورت اجرایی خواهد شد. 
   
  تصویب نهایی لایحه فرزند خواندگی بزودی
   
  معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی نیز در هفته جاری از تصویب نهایی لایحه فرزند خواندگی در آینده ای نزدیک در مجلس خبر داد و اعلام کرد  مدتی است که کمیسیون اجتماعی مجلس در حال رفع اشکالات لایحه فرزند خواندگی است و تا کنون نیز درصد زیادی از ایرادات برطرف شده است  که امیدواریم در آینده ای نزدیک این لایحه به تصویب نهایی برسد.
  محمد نفریه با اشاره به اینکه تصویب لایحه جدید فرزند خواندگی باعث ایجاد تسهیل در روند واگذاری فرزند به خانواده ها می شود، گفت که در حال حاضر مراحل واگذاری فرزند به خانواده ها حداکثر 6 ماه زمان نیاز دارد که این مدت در صورت تصویب نهایی لایحه جدید بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.