• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » از کنسرت سالار عقیلی تا دربی پایتخت!
  کد خبر : 1713517

  از کنسرت سالار عقیلی تا دربی پایتخت!

  از کنسرت سالار عقیلی تا دربی پایتخت!Reviewed by Farnaz on Jan 23Rating: ایران ویج – «تابناک» از این پس درصدد است، بسته ای برای آخر هفته خوانندگان گرد آورده و منتشر سازد. این بسته اگرچه عمدتاً به حوزه های فرهنگی مرتبط می شود اما سایر خواندنی ها، دیدنی ها، شنیدنی ها و حتی بوییدنی ها…

  از کنسرت سالار عقیلی تا دربی پایتخت!Reviewed by Farnaz on Jan 23Rating:

  ایران ویج – «تابناک» از این پس درصدد است، بسته ای برای آخر هفته خوانندگان گرد آورده و منتشر سازد. این بسته اگرچه عمدتاً به حوزه های فرهنگی مرتبط می شود اما سایر خواندنی ها، دیدنی ها، شنیدنی ها و حتی بوییدنی ها و چشیدنی هایی ایده آلی که هر هفته با هزینه ای نسبتاً اندک می توان تجربه کرد، معرفی خواهد شد و تلاش خواهد شد مخاطبان «تابناک» بدون جست و جوی فراوان گزینه های ایده آلی برای تکمیل برنامه های آخر هفته شان انتخاب کنند.

  بر اساس قواعد این بخش، اگرچه رویکرد کلی در معرفی کتب و فیلم روز است اما در عین حال این بخش ها رجوعی به گذشته نیز صورت خواهد پذیرفت و از کنار مباحث فرهنگی است. این بخش که عصر هر چهارشنبه تحت عنوان «پنجمعه» منتشر می شود و رویدادهای قابل پیگیری پنجشنبه و جمعه ها را در بر خواهد گرفت، از این هفته با شما همراه خواهد بود. از فرهیختگان دعوت می شود در تکمیل این بسته که هفته به هفته وسعت خواهد یافت، تابناک را همراهی کنند.

  به حنجره سالار عقیلی دل بدهید
  پنجشنبه این هفته مصادف با 5 بهمن ماه، می توانید قطعات زنده سالار عقیلی را از فاصله چند متری بشنوید. عقیلی این کنسرت را با همراهی گروه جدید «راز و نیاز» در مجموعه ورزشي سرپوشيده انقلاب کرج نواخته خواهد شد، احتمالاً در آینده دور نیز در قالب آلبوم های آتی قربانی منتشر خواهد شد اما آیا می توان تا آن زمان صبور بود؟

  پیشنهاد موسیقیاییِ هفته، دل دادن به حنجره عقیلی است که هرچند برای پایتخت نشینان اندکی دور از دسترس است اما اگر طالب موسیقی اصیل سنتی بود، سختی مسیر شاید چندان دشوار نباشد، به خصوص آنکه قطعات ماندگار بیست سال اخیر عقیلی اجرا می شود. کنسرت محمد معتمدی که قرار بود جمعه 6 بهمن در ایوان شمس برگزار شود نیز فرصتی بود که علی الظاهر به واسطه صدور دیرهنگام مجوز برگزاری، لغو شده و در عوض می توانید آلبوم «گاهی سه گاهی» معتمدی را مطالعه کنید.

  در انتها توصیه می کنیم، آلبوم هایی که این روزها به عنوان آلبوم «تازه» و «آخر» استاد همایون خرم منتشر می شود و ادعا شده آخرین ساخته های زنده یاد است را با احتیاط خریداری کنید؛ آلبوم هایی که تابناک به زودی درباره آنها نقد مفصلی خواهد داشت و پدیده انتشار آلبوم ها پس از مرگ اهالی موسیقی را خواهد شکافت.

  به تماشای یک زندگی خصوصی بنشینید
  «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» شاید جدی ترین فیلم در حال اکران این روزهای سینما باشد. روح الله حجازی توانسته ابراهیم حاتمی کیا را به مقابل دوربین بکشاند و حاتمی کیا نیز انصافاً نشان داده در جایگاه بازیگر نیز می تواند توانمند حاضر شود و نقش یک چهره جذاب که می تواند یک مرد را با بدل شدن شک به یقین پیش برد، خوب بازی کرده است.

   

  مهتاب کرامتی و حمید فرخ نژاد به عنوان بازیگران نقش های محوری نیز بازی خوبی ارائه داده اند تا اهمیت این فیلم که جزو تحریمی های حوزه نیز صورت پذیرفت، جدی تر شود. هومن بهمنش فیلمبردار جوان این فیلم نیز انصافاً شات های خوبی گرفته و بیننده را به خوبی با فیلم درگیر می کند. در آخرین روزهایی که سالن های سینما خود را برای جشنواره فیلم فجر مهیا می کنند، آخرین ساخته حجازی برای خانواده های جوان، انتخاب خوبی است.

  به تماشای این تئاتر بروید، اگر بلیتش را داشتید!
  اگر اهل تئاتر هستید، دیوار چهارم را پیشنهاد می کنیم. دیوار چهارم امیر کوهستانی که اجرای متفاوتی دارد تا 4 اسفندماه 1391 تمدید شده اما علی الظاهر بلیت هایش برای سانس های تا انتهای بهمن به فروش رفته است. دیوار چهارم با بازی نگار جواهریان و رامبد جوان در گالری موسسه اکو واقع در اقدسیه برگزار می شود. این تئاتر قرار است تمدید نشود اما اگر برنامه تیم برگزاری تئاتر و همچنین گالری اکو اجازه دهد، بعید نیست این تئاتر نیز تمدید شود.

  دیوار چهارم که به واقع دیواری فرضی است، روایتگر داستانی است که علی الظاهر توسط کوهستانی بومی شده و به واسطه محل متفاوت اجرای این نمایش، تقریباً فاصله بازیگران و تماشاچیان وجود ندارند؛ مسئله ای که در برخی اجراها بر روی تمرکز بازیگران نیز تاثیر گذاشته است. به هر حال اکو سالن استانداردی برای اجرای تئاتر نیست و با تماشای این تئاتر می توانید، تجربه تماشای یک تئاتر در یک گالری و نه یک سالن نمایش را نیز داشته باشید!

   

  سری به نیاوران بزنید
  فرهنگسراي نياوران میزبان نمايشگاه نقاشی شهرزاد دريازاده که از ساعت 10 الی 19 برگزار می شود. به گالری سيحون در خالد اسلامبولی نیز می توانید سری بزنید و از نمایشگاه انفرادی نقاشی بهرام دبيری که از ساعت 16 تا 20 برقرار است، بازدید کنید. گالري گلستان نیز نمایشگاه انفرادی نقاشی بهمن نيكو را برپا کرده و گالری سين نیز میزبان نمایشگاه انفرادی نقاشي نگار فدائی است. همچنین می توانید به گالری آتبين رفته و نمایشگاه گروهی نقاشی آبستره را مشاهده کنید. مجسمه‌های علیرضا معصومی و نقاشی‌های مصطفی چوبتراش نیز گالری اعتماد برپا است که می توانید در آخرین روزهای این نمایشگاه از آن بازدید داشته باشید.

  کلیدهای زندگی را بشناسید
  در دوره ای که کتب متعدد درباره سبک زندگی اسلامی منتشر می شد و بعضاً بسیاری از خرافات با تکیه بر احادیت نامعتبر به عنوان عقاید شیعه برای زندگی سالم نشر پیاده می کرد، آیت الله جوادی آملی در حرکتی هوشمندانه به گردآوری احادیث پیرامون سبک زندگی، تالیف و انتشار کتابی تحت عنوان «مفاتیح الحیات» پرداخت. کتابی که اگرچه تازه نشر نیافته اما در افتتاح این بخش طرح پیشنهاد خریدش یک اتفاق مبارک تلقی می شد؛ کتابی ارزشمند برای پاسخ به بسیاری از مسائل روزمره زندگی شیعی که مبتنی بر شیوه های صحیح زندگی است و برای جزئیاتی ساده از زندگی یک شیعه در طول روز بر سر اخذ تصمیم درباره آنها ممکن است دچار تردید شود، پاسخ های روشنی ارائه داده است.

  پرسپولیسی هستید یا استقلالی؟
  دربی هفتاد و ششم پایتخت هم برنامه ای است که می تواند آخر هفته تان را تحت الشعاع قرار داد. استقلال و پرسپولیس ساعت 15 روز جمعه در ورزشگاه آزادی به رقابت خواهند پرداخت و چه پرسپولیسی هستید یا چه استقلالی، بعید است برنامه های دیگر را به این برنامه ترجیح دهید. پرسپولیسی ها که در جدول جایگاه به مراتب پایین تری نسبت به آبی پوشان دارند، با برد در این بازی روحیه شان دو چندان خواهد شد اما آیا استقلال تا دندان مسلح چنین فرصتی را در اختیار رقیب سنتی اش خواهد گذاشت؟

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.