• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » وزیر اقتصاد ژاپن: پیرها زودتر بمیرند!
  کد خبر : 1713188

  وزیر اقتصاد ژاپن: پیرها زودتر بمیرند!

  وزیر اقتصاد ژاپن: پیرها زودتر بمیرند!Reviewed by Aryan on Jan 23Rating: تارو آسو معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد ژاپن در اظهاراتی جنجالی گفت که پیرها برای اینکه باری بر دوش دولت و مالیات دهندگان ژاپنی نباشند‌، زودتر بمیرند. به گزارش عصر ایران اظهارات معاون نخست وزیر با جنجال کسترده ای در رسانه های ژاپن روبرو بوده…

  وزیر اقتصاد ژاپن: پیرها زودتر بمیرند!Reviewed by Aryan on Jan 23Rating:

  وزیر اقتصاد ژاپن

  تارو آسو معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد ژاپن در اظهاراتی جنجالی گفت که پیرها برای اینکه باری بر دوش دولت و مالیات دهندگان ژاپنی نباشند‌، زودتر بمیرند.

  به گزارش عصر ایران اظهارات معاون نخست وزیر با جنجال کسترده ای در رسانه های ژاپن روبرو بوده است به ویژه آنکه ژاپن کشوری است که در آن سنت احترام به بزرگان و افراد مسن یک سنت تاریخی و بسیار رایج در میان مردم این کشور 128 میلیونی است.

  هر چند ظاهرا این مقام ژاپنی در موضوع نحوه مقابله با بحران پیری جمعیت با مزاح چنین سخنانی را بر زبان رانده است، اما رسانه های ژاپنی بازخورد این اظهارات را در جامعه ای که بیش از 20 درصد جمعیت آن بالای 65 سال سن دارندبسیار منفی ارزیابی کردند.

  آسو در این باره گفت:این که یک فرد احساس کند باری بر دوش دولت است مساله ای قابل تحمل نیست .

  کارشناسان ژالپنی پیش بینی کرده اند در صورت ادامه روند کنونی پیری جمعیت این کشور تا نیم قرن آینده بیش از 40 درصد از افراد این کشور بالای 65 سال خواهند بود.

  متوسط طول عمر در ژاپن نزدیک به 90 سال است و بسیاری از متخصصان بر این باورند که رواج مصرف غذاهای دریایی یکی از عوامل اصلی طول عمر ژاپنی ها است.

  دولت ژاپن هم اکنون با مشکل پیری جمعیت این کشور دست و پنجه نرم می کند چرا که دولت مجبور است به افراد بازنشسته که گاه ممکن است سه دهه پس از بازنشستگی زندگی کنند ، حقوق بازنشستگی پرداخت کند.

  ژاپن پیرترین جمعیت را در میان کشورهای جهان داراست و یکی از عوامل این مساله متوسط طول عمر بالا و نیز زاد و ولد کم در این کشور صنعتی و مدرن است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.