• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » تصمیم اختصاص کمک 100هزار تومانی به اقشار کم ‌درآمد نهایی نیست!
  کد خبر : 1713089

  تصمیم اختصاص کمک 100هزار تومانی به اقشار کم ‌درآمد نهایی نیست!

  تصمیم اختصاص کمک 100هزار تومانی به اقشار کم ‌درآمد نهایی نیست!Reviewed by Farnaz on Jan 23Rating: ایران ویج – عضو کمیته مشترک مجلس و دولت با انتقاد از انتشار اخبار تصمیمات نهایی نشده در این جلسات توسط برخی اعضاء اعلام کرد که خبر اختصاص 100 هزار تومان به اقشار کم درآمد از مباحثی است که…

  تصمیم اختصاص کمک 100هزار تومانی به اقشار کم ‌درآمد نهایی نیست!Reviewed by Farnaz on Jan 23Rating:

  ایران ویج – عضو کمیته مشترک مجلس و دولت با انتقاد از انتشار اخبار تصمیمات نهایی نشده در این جلسات توسط برخی اعضاء اعلام کرد که خبر اختصاص 100 هزار تومان به اقشار کم درآمد از مباحثی است که هنوز نهایی نشده است.

  علی اکبر آقایی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به سوالی مبنی بر تصمیم گیری مجلس و دولت برای اختصاص 100 هزار تومان کمک اعتباری به اقشار کم درآمد به صورت ماهانه و در آستانه سال جدید اظهار کرد: نمی دانم چه کسی این اخبار را از جلسات مشترک مجلس و دولت به بیرون ارائه می کند، قرار بر این است که تا موضوعی نهایی نشود، در مورد آن اطلاع رسانی صورت نگیرد.

  هیچ تصمیمی در کمیته مشترک نهایی نشده است

  وی با تاکید بر اینکه هیچ تصمیم‌گیری به صورت نهایی هنوز در جلسات مشترک مجلس و دولت اتخاذ نشده است، افزود: هرگونه تصمیم‌گیری در خصوص رسیدگی به وضعیت معیشت اقشار کم درآمد که اصلی‌ترین موضوع جلسات مشترک است، پس از جمع‌بندی نهایی ارائه خواهد شد.

  رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگرچه کمک به مردم در آستانه سال جدید موضوع اصلی جلسات دو قوه است، اما هنوز هیچ تصمیمی که نهایی شده باشد، وجود ندارد و تاکنون هیچ رقمی هم برای کمک به اقشار کم درآمد در جلسات مشترک نهایی نشده است.

  طرح های کمیته مشترک با تصمیم مجلس یا دولت اجرایی است

  آقایی در پاسخ به این سوال که طرح های مطرح در جلسات مشترک مجلس و دولت از چه زمانی ضمانت اجرایی خواهند داشت؟، گفت: طرح های مختلفی در جلسات مشترک مطرح شده است، اما در نهایت مجلس باید در خصوص این موضوعات تصمیم گیری کند؛ چراکه تصمیمات مشترک یا باید در قالب طرح و لایحه به مجلس ارائه شود و یا اگر در صلاحیت دولت باشد رئیس جمهور و وزیران موضوع را بررسی کرده و در خصوص آن تصمیم گیری کنند.

  وی ادامه داد: اگر تصمیمات کمیته مشترک مجلس و دولت قرار باشد بر مبنای ضوابط به صورت طرح و لایحه به مجلس ارائه شود، باید ابتدا کمیسیون های تخصصی در مورد آن اظهارنظر کند و سپس در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد تا پیشنهادات به اتفاق نظر برسد.

  3 محور اصلی جلسات مشترک مجلس و دولت

  عضو کمیته مشترک مجلس و دولت با بیان اینکه تمامی موضوعات مطرح شده در کمیته مشترک مجلس و دولت صرفا در حد حرف است، عنوان کرد: کمک به اقشار کم درآمد، تصمیم گیری درباره چگونگی ادامه یافتن هدفمندی یارانه ها و مسائل کلان اقتصادی کشور سه محور مهم در جلسات مشترک است.

  کمک ها برای بیش از 2 دهک است

  وی در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر که برای کمک به اقشار کم درآمد چند دهک مورد نظر کمیته مشترک مجلس و دولت است؟، اظهار کرد: اگرچه این موضوع هم جزو مسائلی است که تصمیم‌گیری نهایی در خصوص آن صورت نگرفته و موضوعات مقدماتی در این باره عنوان شده است، اما آنچه در صحبت ها مطرح شده کمک به بیش از دو دهک است.

  آقایی تاکید کرد: هرگاه دولت و مجلس به جمع بندی نهایی در خصوص موضوعات مطرح در جلسات برسند، قطعا به اطلاع مردم محترم خواهد رسید و آنچه اکنون در رسانه ها مطرح می شود بیشتر در حد گمانه‌زنی و تصمیمات نهایی نشده است.

  وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی نتیجه نهایی از جلسات مشترک بیرون می آید، خاطر نشان کرد: فعلا که جلسات ادامه دارد و بحث های کارشناسی در خصوص چگونگی کمک به اقشار کم درآمد مطرح است. جلسه مشترک مجلس و دولت طی هفته آینده ادامه خواهد داشت و فکر می کنم با حضور رؤسای دو قوه نتایج بهتری حاصل شود.

  جلسه بعدی مجلس و دولت؛ شنبه در نهاد ریاست جمهوری

  رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که جلسه بعدی چه زمانی و کجا برگزار خواهد شد؟، گفت: جلسه بعدی کمیته مشترک مجلس و دولت شنبه هفته آینده در نهاد ریاست جمهوری و با حضور رؤسای دو قوه برگزار خواهد شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.