• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » برادران و خواهران همجنس باز اوباما + تصاویر
  کد خبر : 1712515

  برادران و خواهران همجنس باز اوباما + تصاویر

  برادران و خواهران همجنس باز اوباما + تصاویرReviewed by Aryan♥ on Jan 23Rating: پرزیدنت باراک اوباما که در نوامبر سال 2012 پیروزی دوم خود در انتخابات ریاست جمهوری امریکا را جشن گرفته بود دیروز مراسم تحلیف خود را برگزار کرد. نکته قابل تاملی که این سخنان را از تمام مراسمات تحلیف دوره های پیشین متمایز…

  برادران و خواهران همجنس باز اوباما + تصاویرReviewed by Aryan♥ on Jan 23Rating:

  پرزیدنت باراک اوباما که در نوامبر سال 2012 پیروزی دوم خود در انتخابات ریاست جمهوری امریکا را جشن گرفته بود دیروز مراسم تحلیف خود را برگزار کرد. نکته قابل تاملی که این سخنان را از تمام مراسمات تحلیف دوره های پیشین متمایز می کند، موضع گیری جدید اوباما در قبال برخی مسائل اخلاقی و درواقع مسائل غیر اخلاقی است که حتی تعجب مردم امریکا را نیز در پی داشته است.

  وی در آغاز سخنرانی خود مردم امریکا را با این ویژگی از دیگر ملت ها متمایز دانست که به ”برابری همه انسان ها” معتقدند! این برابری از نقطه نظر باراک اوباما حتی همجنس بازان مرد و زن امریکایی را نیز در برمی گرفت. وی در سخنانی در رابطه با آنان اظهار داشت: ”مسیری که ما ملت امریکا در پیش داریم به انتها نمیرسد مگر زمانی که رفتار قانون برای برادران و خواهران همجنس باز ما نیز مانند هر شخص دیگری باشد، برابر و مساوی!” (نقل به مضمون)

  1 ان بی سی نیوز در این باره نوشت: ”وقتی پرزیدنت اوباما از برادران و خواهران همجنس باز و درخواستشان برای حقوق مدنی صحبت می کرد درواقع نقطه عطفی در تاریخ را پدید آورد: اوباما اولین رئیس جمهوری است که در ضمن سخنرانی خود در مراسم تحلیف، همجنس بازان را نیز خطاب قرار می دهد.”

  این خطاب که در واقع به منزله ی به رسمیت شناختن آنان است عمق انحطاط اخلاقیات در جامعه امریکایی را به روشنی ترسیم می کند. اینت سخنان در حالی است که اکثریت مردم امریکا به ممنوعیت ازدواج همجنس بازان رای داده اند و سیاست های کلی سازمان ملی ازدواج در امریکا به گونه ای دیگر رقم خورده است.

  برایان برون، رئیس این سازمان در واکنش به سخنان اوباما به تندی اظهار داشت: ”ازدواج با همجنس به هیچ وجه جزو حقوق مدنی محسوب نمی شود. چیزی که رئیس جمهور فراموش کرده است، حقوق گروه دیگری است که اینگونه پایمال می وشد: کودکانی که حق دارند هم مادر داشته باشند و هم پدر!”

  سابقه حمایت اوباما از همجنس بازان به ماه مه گذشته برمی گردد که این گروه، به حمایت از وی برخاسته بودند. اوباما ناچار است برای حفظ آرای آنان هر تعداد که باشند به دفاع از حقوق آنان ادامه دهد.

  2این در حالی است که بحرانی بودن وضعیت اخلاق در جامعه امریکا بر کسی پوشیده نیست. به عنوان نمونه، لس آنجلس تایمز دیروز در مقاله ای فاش کرد رهبران کلیسای لس آنجلس برای در امان ماندن از تعقیب قضایی و برای حفظ وجهه خود نزد مردم، از دهه 1980 تا کنون اسناد و شواهد سوء استفاده جنسی کشیشان از کودکان را از دسترس پلیس دور و مخفی نگه داشته اند.

   اسقف اعظم این ایالت اعتراف کرده بود که با حدود 90 قربانی این جریانات صحبت کرده است اما از وجود آنان حرفی به میان نیاورده و فقط برای آنان دعا کرده تا ادامه روند زندگیشان عادی و به دور از حوادث اینچنینی باشد. در چنین جامعه ای به هیچ وجه بعید نیست که مقام ریاست جمهوری آن، از در حمایت از همجنس بازان در آید.

  وی در گوشه ای دیگر از سخنان خود گفت: ”ما مردم امریکا هنوز هم معتقدیم که امنیت و صلح پایدار نیازمند جنگ دائمی نیست… شهروندان امریکایی به خوبی از بهایی که برای آزادی پرداخته اند آگاهی دارند… ما با زور بازو و حکومت قانون از مردم خود دفاع خواهیم کرد!” ایراد این سخنان در حالی است که هنوز هم هرجا آتش فتنه و جنگی برپا می شود ردپای امریکا –مستقیم و یا غیرمستقیم- در آن مشهود است.

   وی در ادامه می گوید ”ما از دموکراسی در آسیا و افریقا حمایت خواهیم کرد… از امریکا گرفته تا خاورمیانه… چرا که منافع ما و وجدان ما، ما را وادار می سازد به نمایندگی از کسانی که آرزوی آزادی را دارند عمل کنیم.”

  حال باید دید در قاموس واژگان امریکایی، دموکراسی و آزادی چه معنایی دارند! حمایت از قاتلین ملت سوریه و مخالفین دولت قانونی بشار اسد، کمک به سرکوب آزادی خواهان عرب در عربستان و بحرین و …، حمایت همه جانبه از مخالفین نظام مقدس اسلامی و اپوزوسیون داخلی و خارجی، حمایت از تهدیدکنندگان صلح و آرامش در عراق و افغانستان… همه و همه همان دموکراسی و آزادی امریکایی است که اوباما از آن دم می زند!

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.