• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » تفویض تعیین مدیریت سازمان تامین اجتماعی به معاون اول رئیس جمهور!
  کد خبر : 1712120

  تفویض تعیین مدیریت سازمان تامین اجتماعی به معاون اول رئیس جمهور!

  تفویض تعیین مدیریت سازمان تامین اجتماعی به معاون اول رئیس جمهور!Reviewed by Farnaz on Jan 22Rating: با تصویب هیئت وزیران وظایف واختیارات وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی در نصب وعزل مدیرعامل یا سرپرست سازمان تامین اجتماعی به معاون اول رئیس جمهور تفویض شد. به گزارش ایران ویج  از خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع…

  تفویض تعیین مدیریت سازمان تامین اجتماعی به معاون اول رئیس جمهور!Reviewed by Farnaz on Jan 22Rating:

  با تصویب هیئت وزیران وظایف واختیارات وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی در نصب وعزل مدیرعامل یا سرپرست سازمان تامین اجتماعی به معاون اول رئیس جمهور تفویض شد.

  به گزارش ایران ویج  از خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،با تصویب هیئت وزیران وظایف واختیارات وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی در نصب وعزل مدیرعامل یا سرپرست سازمان تامین اجتماعی به معاون اول رئیس جمهور تفویض شد.

  هیات وزیران در جلسه اول بهمن 1391 بنا به پیشنهاد وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی و به استناد بند 112 قانون بودجه سال 1391 کل کشور ، وظایف واختیارات و مسئولیتهای وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی در نصب وعزل مدیرعامل یا سرپرست سازمان تامین اجتماعی موضوع قانون اصلاح ماده 113 قانون مدیریت خدمات کشوری و چگونگی تعیین مدیریت سازمان تامین اجتماعی وصندوقهای بازنشستگی وبیمه های درمانی و ماده 14 اساسنامه صندوق تامین اجتماعی وتبصره آن را به معاون اول رئیس جمهور تفویض کرد.

  این مصوبه با امضاء محمدرضارحیمی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است .

  متعاقب این حکم نیز اعضای هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور به خاطر حمایت‌های مستمر از سازمان تأمین اجتماعی و مدیریت آن تقدیر و تشکر کردند.

  در این نامه خطاب به رئیس‌جمهور آمده است: همان‌طور که استحضار دارید سازمان تأمین اجتماعی از جمله سازمان های عمومی کشور است که جمعیتی قریب به نیمی از مردم شریف ایران اسلامی را تحت پوشش خود قرار داده است.بخشی از آنان مخاطبان اصلی و بخش دیگر تبعی هستند. از آن‌جا که بیش از 2 میلیون و 200 هزار نفر مستمری‌بگیر این سازمان بوده و قریب 12 میلیون نفر کارگر شریف، بیمه سازمان تأمین اجتماعی هستند و از سویی خدمات لحظه‌ای و حیاتی این سازمان (علی‌الخصوص در بخش درمان ) ایجاب می‌کند مسئولان مربوطه همواره با فراخ بال و آرامش خاطر نسبت به انجام وظایف محوله و پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام کنند.که در غیر این صورت آثار سوء آن متوجه اقشار آسیب پذیر جامعه خواهد شد.

  در بخش دیگری از این نامه آمده است: از شروع سال جاری، سازمان با یک روش و قاعده نوینی برای برنامه‌ریزی در حین اجرا مواجه بوده و ماحصل آن در ابعاد مختلف به عینه قابل شهود است. نگهداشت وضع موجود، بهبود اضطراری و بهبود اساسی سه کارکرد این پدیده منحصر به فرد بوده و آثار آن در جای جای خدمات ارائه شده ملموس است. احیا و پیگیری مطالبات سازمان، کاهش فاصله طبقاتی مستمری‌بگیران، تثبیت و تحکیم و پایداری منابع سازمان، جایگزینی فرآیندهای اجرایی جدید و به روز الکترونیکی، تکریم جامعه هدف و ده‌ها اقدام موثر در افزایش توانایی و اثر بخشی سیستم تامین اجتماعی و… بخشی از نتایج عملکرد در خور تحسین 10 ماهه اخیر است.

  این نامه می‌افزاید: و اما اگر بخواهیم در توضیح بیشتر عملکرد اخیر به عدد و رقم روی آوریم در بخش وصولی های حق بیمه برای اولین بار در طول سال های گذشته 23 هزار میلیارد ریال اضافه بر بودجه مصوب تا پایان سال محقق می شود، در بخش درمان غیر مستقیم پرداخت بدهی های سال گذشته بالغ بر 15 هزار میلیارد ریال، برنامه ریزی برای بروز کردن پرداخت های سال جاری و از همه مهمتر تامین مقدمات لازم جهت ذخیره احتیاطی برای پرداخت یک ساله حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سراسر کشور خواهد بود.

  در بخش دیگر این نامه آمده است: ما اعضای هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی از حضرتعالی و هئیت محترم دولت خاصه معاون اول محترم و وزیر محترم تعاون،کار و رفاه اجتماعی به جهت تدابیر متخذه و حمایت های مستمر از جناب آقای دکتر مرتضوی نهایت تقدیر و تشکر را به عمل آورده و امیدواریم با تدوام این امر جامعه هدف (که غالباً قشر آسیب پذیرمی باشند) بتوانند از درایت، هوشمندی و فعالیت های دلسوزانه شبانه روزی این برادر بسیجی تلاشگر و ولایت مدار بهره مند گردیده و قطعا در آینده نزدیک نیز شاهد به بار نشستن بخش مهم دیگری از خدمات ارزنده ایشان باشند.

  این نامه در پایان خاطر نشان می‌سازد: هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی از مصوبه اخیر هیات وزیران که به موجب بند 112 قانون بودجه 1391 کشور وظایف و اختیارات و مسئولیت‌های وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی را پیرامون سازمان تامین اجتماعی و تعیین مدیر عامل سازمان به معاون اول رئیس جمهور تفویض نموده‌اند جهت پایان دادن به مناقشات سیاسی تشکر نموده و از اینکه معاون اول رئیس جمهور نیز به خاطر این ابلاغ که با توجه به توانمندی و تجربیات جناب آقای دکتر سعید مرتضوی، ایشان را برای ایفا مسئولیت‌های سازمان تامین اجتماعی برگزیده اند تقدیر و تشکر نموده و توفیقات روز افزون جناب آقای دکتر مرتضوی را در انجام وظایف محوله و مدیریت سازمان تامین اجتماعی از درگاه ایزد منان مسئلت می‌نمائیم.

  این در حالی است که علی مطهری نماینده تهران به عنوان یکی از طراحان استیضاح وزیر کار با اشاره به اینکه تعیین مرتضوی به عنوان سرپرست تامین اجتماعی بازی کردن با قانون است از ارائه طرح استیضاح به هیئت رئیسه مجلس در روز چهارشنبه خبر داده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.