• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » زلزله خرم آباد 4.9 ریشتر بود!
  کد خبر : 1711968

  زلزله خرم آباد 4.9 ریشتر بود!

  زلزله خرم آباد 4.9 ریشتر بود!Reviewed by Farnaz on Jan 22Rating: ایران ویج : خرم آباد – خبرگزاری مهر: زلزله ای به شدت 4.9 ریشتر مرکز استان لرستان را تکان داد و موجب وحشت مردم شد. به گزارش ایران ویج مدیر کل مدیریت بحران استان لرستان در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: این زمین…

  زلزله خرم آباد 4.9 ریشتر بود!Reviewed by Farnaz on Jan 22Rating:

  ایران ویج : خرم آباد – خبرگزاری مهر: زلزله ای به شدت 4.9 ریشتر مرکز استان لرستان را تکان داد و موجب وحشت مردم شد.

  به گزارش ایران ویج مدیر کل مدیریت بحران استان لرستان در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: این زمین لرزه با شدت 4.9 ریشتر در جنوب شهر خرم آباد به وقوع پیوست.

  رضا آریایی زمان وقوع این زلزله را ساعت 14 و42 دقیقه و 16 ثانیه ظهر امروز سه شنبه ذکر کرد و بیان داشت: کانون این زمین لرزه در سپیددشت خرم آباد بوده و پیگیریهای برای بررسی خسارات ناشی از این زلزله در دست انجام است.

  وی عمق وقوع این زمین لرزه را هفت کیلومتر اعلام کرد و بیان داشت: مرکز این زمین لرزه بر اساس گزارش مرکز زلزله نگاری کشوری به طول و عرض جغرافیایی 48.50 و 33.17 بوده است.

  آریایی گفت: به علت عمق کم این زلزله عمده مردم مرکز استان این زمین لرزه را احساس کردند.

  بنابر این گزارش کشور ایران به علت قرار گرفتن در نوار کوهزایی آلپ – هیمالیا از مناطق زلزله خیز جهان بوده و پوسته سازنده آن از قطعات نامتجانس کنار هم تشکیل شده که گسلهای بزرگ و فعال، قطعات یاد شده را از هم جدا می سازد.

  این در حالیست که منطقه زاگرس به عنوان محل برخورد دو صفحه عربستان و ایران، یک منطقه پرتکاپوست و کمربند چین خورده فعال زاگرس، به ویژه بخش میانی آن یکی از لرزه خیزترین بخش های ایران و شاید خاورمیانه محسوب می شود.

  استان لرستان نیز به علت قرارگیری بر روی منطقه لرزه ای زمین ساخت زاگرس از نواحی زلزله خیز کشور است که وقوع زمین لرزه های مخرب در دره سیمره، سیلاخور و بروجرد در ادوار گذشته بهترین گواه لرزه خیزی استان لرستان است.

  مطابق نظر کارشناسان بخشهای شمالی استان لرستان در مجاورت راندگی اصلی زاگرس قرار دارند و شهرستان های دورود، بروجرد، مناطق مسکونی واقع در دشت سیلاخور و بخش های جنوبی الیگودرز و شول آباد در خطر بالای زلزله قرار دارند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.