• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » تیم ملی برای رفتن به جام جهانی به «اینتراخت برانشویک» می‌اندیشد!
  کد خبر : 1711739

  تیم ملی برای رفتن به جام جهانی به «اینتراخت برانشویک» می‌اندیشد!

  تیم ملی برای رفتن به جام جهانی به «اینتراخت برانشویک» می‌اندیشد!Reviewed by Farnaz on Jan 22Rating: بهمن ماه امسال برای محمود بهمنی، روزگار پر هیاهویی را به همراه داشت؛ از استعفای او در نخستین روز بهمن ماه تا ماجرای تحقیق و تفحص از بانک مرکزی و بعد هم خبر روز گذشته انفصال از خدمت او…

  تیم ملی برای رفتن به جام جهانی به «اینتراخت برانشویک» می‌اندیشد!Reviewed by Farnaz on Jan 22Rating:

  بهمن ماه امسال برای محمود بهمنی، روزگار پر هیاهویی را به همراه داشت؛ از استعفای او در نخستین روز بهمن ماه تا ماجرای تحقیق و تفحص از بانک مرکزی و بعد هم خبر روز گذشته انفصال از خدمت او با حکمی از سوی دیوان محاسبات کشور، چنین شده که محمود بهمنی، امروز به چهره نخست روزنامه‌های صبح امروز تبدیل شده است.

  به گزارش ایران ویج از «تابناک»، مردان کلیدی دولت و عزل و نصب‌هایش، امروز سوژه مهم روزنامه‌های صبح کشور بود. ماجرای عزل سعید مرتضوی، برکناری نیکزاد از سرپرستی وزارت ارتباطات و حکم انفصال از خدمت محمود بهمنی، آن‌ها را به سوژه داغ روزنامه‌های صبح امروز کشور تبدیل کرده است؛ تنها محمود بهمنی امروز تصویر نخست ده روزنامه صبح کشور بود.

  روزنامه دنیای اقتصاد در گزارش خود به قلم ملیحه ابراهیمی می‌نویسد: «با “صدور حکم انفصال از خدمت رییس کل بانک مرکزی” از سوی دیوان محاسبات کشور به نظر می‌رسد بهمن ماه برای «محمود بهمنی» آبستن حوادثی ناخوشایند باشد؛ چرا که در نخستین روز بهمن خبر «تقاضای بازنشستگی وی» همزمان با «تصویب تحقیق و تفحص مجلس از بانک مرکزی» مطرح شد و حالا هم «صدور» حکم انفصالی که «ابلاغ» هم شده است.»

  در ادامه این گزارش می‌خوانیم «در همین حال، خبرگزاری مهر روز گذشته «برداشت غیرقانونی شبانه از حساب بانک‌ها بابت مابه‌التفاوت ارز دریافتی در اسفندماه سال گذشته» را دلیل صدور چنین حکمی برای رییس کل بانک مرکزی خواند. برداشت بانک مرکزی از حساب بانک‌ها در آخرین روزهای اسفند ماه سال گذشته رخ داد، یعنی زمانی که بانک‌ها حساب‌های پایان سال خود را صفر کردند و تعطیلات آغاز شد. اما پس از پایان تعطیلات عید و آغاز جلسات علنی مجلس، نخستین اعتراضات به بانک مرکزی برای این برداشت‌های غیرقانونی و بدون اطلاع از حساب بانک‌ها، از سوی نمایندگان صورت گرفت. در ‌‌نهایت موضوع در کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور بهمنی بررسی شد اما این کمیسیون توضیحات رییس کل بانک مرکزی را برای این برداشت‌ها قانع‌کننده ندانست. در ‌‌نهایت ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری، گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس از این موضوع به صحن علنی آمد و در نتیجه با رأی موافق نمایندگان به این گزارش مجلس از تخلف بانک مرکزی در برداشت شبانه از بانک‌ها به دادگاه شکایت کرد. خبرگزاری مهر در گزارش روز گذشته خود درباره دلایل صدور حکم انفصال از خدمت بهمنی آورده است: دیوان محاسبات کشور آبان ماه گذشته رییس کل بانک مرکزی را فرا خواند تا او درباره برداشت پول از حساب بانک‌ها بابت «مابه‌التفاوت ارز دریافتی» مدارک و مستندات ارائه کند.»

  اما به جز بهمنی برکناری مرتضوی از ریاست صندوق تأمین اجتماعی هم موضوعی بود که سایر روزنامه‌ها به آن پرداختند. روزنامه تهران امروز که گزارش یک خود را امروز به احتمال برکناری نیکزاد، مرتضوی و بهمنی اختصاص داده می‌نویسد: «ماجرای آمدن و رفتن‌ها در دولت این روز‌ها به معمای عجیبی تبدیل شده است. به واقع هیچ رفتن و ماندنی مشخص نیست، گاهی یک گمانه‌زنی درباره خداحافظی آبرومندانه یک عضو کابینه به درستی تعبیر می‌شود مثل ماجرای برکناری مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت و گاهی نیز دولت تحت فشار قانون قرار می‌گیرد تا فردی را برکنار کند.

  ماجرای ریاست مرتضوی بر تأمین اجتماعی جزو مورد اخیر است به‌طوری که از چند ماه گذشته تاکنون دولت با فشار محافل قانونی برای برکناری مرتضوی روبه‌رو شده است، فشاری که تاکنون نتیجه نداده و بر اساس برخی گمانه‌زنی‌ها عزم چندان جدی در دولت برای کنار گذاشتن مرتضوی هم وجود ندارد. در همین رابطه عضو هیأت‌ رئیسه کمیسیون حقوقی‌ و قضایی مجلس با اشاره به اینکه پرونده مرتضوی در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: معاونت پارلمانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده که سعید مرتضوی تا سه‌شنبه (امروز) از کار در تأمین‌اجتماعی برکنار می‌شود. ابوالفضل ابوترابی با بیان اینکه حضورمرتضوی درسازمان تأمین‌اجتماعی قانونی نیست، افزود: تمامی اقدامات و تصرفات مرتضوی در تأمین‌اجتماعی جرم بوده و فعالیت‌های مالی و عزل و نصب‌های انجام شده غیرقانونی است».
   
  روزنامه ایران اما تیتر یک امروز خود را به ماجرای برکناری مرتضوی اختصاص داد و در مطلبی با نام «تهـدید منـافع خانواده بزرگ تأمین اجتماعی» می‌نویسد: «علی‌رغم اقدامات مؤثر سعید مرتضوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از جمله پرداخت ۱۳۰۰ میلیارد تومانی بدهی به داروخانه‌ها و مراکز درمانی، افزایش ۱۸ درصدی حقوق تمامی بازنشستگان و مستمری‌بگیران در سال‌جاری، اجرای قانون بخشودگی جرایم ۴ هزار میلیارد تومانی کارفرمایان و… فشارهای سیاسی برای برکناری وی از این نهاد بزرگ اجتماعی همچنان ادامه دارد.
   
  منافع خانواده ۳۵ میلیون نفری تأمین اجتماعی در حالی با برکناری مرتضوی تهدید می‌شود که برخی نمایندگان در اظهاراتی متناقض عزل یک وزیر را تهدید ثبات مدیریتی عنوان کرده، اما هر روز فشار‌ها را برای برکناری مرتضوی افزایش می‌دهند. بسیاری از کانون‌های بازنشستگی و کارگری مخالف برکناری مرتضوی و تبدیل دوباره نام سازمان تأمین اجتماعی به صندوق هستند. بعد از آنکه دیوان عدالت اداری مصوبه اصلاح اساسنامه تأمین‌اجتماعی را ابطال کرد، احتمال ابقای مرتضوی با حکم سرپرستی و به موجب ماده ۱۷ قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی وجود دارد».
   
  اما سرانجام پس از جنجال‌های ماجرای رفتن رئیس جمهور به زندان اوین، این بار نمایندگان مجلس شورای اسلامی راهی اوین شدند. دیدار نمایندگان مجلس با فائزه هاشمی امروز تیتر برخی روزنامه‌های اصلاح طلب بود.

  روزنامه آرمان در گزارش خود با نام «زندان نه، هتل اوین!» می‌نویسد: «پس از مدت‌ها بی‌خبری از زندانیان حوادث بعد از انتخابات، گویا اعضای کمیسیون به دیدار آن‌ها رفته بود و از اوضاع عمومی آن‌ها خبر داد.
  محسنی ثانی در گفت‌و‌گویی با خانه ملت با یادآوری دیدار اعضای این کمیته با زندانیان بند امنیتی زندان اوین، اعلام کرد: در بند زندانیان امنیتی با تعداد زیادی از زندانیان انتخابات‌۸۸ مانند میردامادی، بادکوبه‌ای، رجایی، عبدالله مومنی، ‌ علیرضا بهشتی و دیگران به طور مفصل گفت‌وگو و صحبت شد؛ به گونه‌ای که به همه نظرات آن‌ها گوش کرده و به دیدگاه‌هایشان توجه کردیم. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا زندانیان از وضعیت خود راضی بودند؟ ‌ تصریح کرد: به جز یک یا دو مورد که از وضعیت غذای زندان ناراضی بودند، ‌دیگر کسی از وضعیت کلی زندان گله‌مند نبود و رضایت عمومی داشتند.

  محسنی ثانی ادامه داد: ما نیز در بررسی‌هایمان متوجه شدیم وضعیت عمومی زندانیان راضی‌کننده است؛ به‌گونه‌ای که زندانیان بند امنیتی تلویزیون و روزنامه دارند و آنهایی هم که به فعالیت‌های مطالعاتی و پژوهشی اقدام می‌کنند، همه ملزومات در اختیارشان بود. رئیس کمیته امنیت مجلس افزود: این بازدید از طرف کمیسیون امنیت ملی مجلس نبوده و اعضای کمیته امنیت در راستای وظایف خود تصمیم به انجام آن گرفتند؛ ضمن اینکه گزارش بعد از جمع‌بندی، به کمیسیون ارائه شده و در صورتی که در کمیسیون امنیت ملی مجلس به این نتیجه برسیم که در صحن علنی ارائه شود، این کار انجام خواهد شد».
   
  خداحافظی عجیب مهدی رحمتی از تیم ملی که دیشب هم سوژه مهم برنامه نود بود، در صفحات روزنامه‌های گوناگونی هم بازتاب داشت. شرق در صفحه ورزشی خود در گزارشی با تیتر «پایان رحمتی، آغاز داوری» می‌نویسد: «قطعا در بازی‌های آینده تیم‌ ملی دروازه‌بانی به غیر از سیدمهدی رحمتی را درون دروازه تیم‌ ملی خواهیم دید. خبر خداحافظی ناگهانی رحمتی عزم فدراسیون فوتبال ایران را برای حضور دانیل داوری، دروازه‌بان ایرانی تبار تیم «اینتراخت برانشویک» آلمان هم جدی‌تر کرد. با این همه کارلوس کی‌روش طی مصاحبه‌هایی که بعد از اعلام این خبر با خبرگزاری‌های مختلف انجام داده صراحتا اسمی از دروازه‌بان آینده تیم‌ملی نبرده ولی با توجه به باز شدن پای بازیکنان ایرانی مقیم اروپا از جمله امید نظری، اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد، پیراهن شماره یک تیم‌ملی را باید «محمددانیل داوری» پرو کند. سرمربی پرتغالی تیم ملی خیلی راحت با خداحافظی رحمتی کنار آمد و در این باره به فارس گفت: «به تصمیم رحمتی به هر دلیل که باشد احترام می‌گذارد. در پایان هم برای رحمتی آرزوی موفقیت کرده است».

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.