• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » افراد با نفوذی زمین‌های دولت را گرفته و می‌فروشند!
  کد خبر : 1710070

  افراد با نفوذی زمین‌های دولت را گرفته و می‌فروشند!

  افراد با نفوذی زمین‌های دولت را گرفته و می‌فروشند!Reviewed by Farnaz on Jan 21Rating: هفته گذشته، رئیس‌جمهور در مجلس حاضر شد و درباره وضعیت اقتصادی کشور با نمایندگان ملت سخن گفت و به بیان دیدگاه‌ها و راهکارهای خود پرداخت. به گزارش ایران ویج از «تابناک»، هرچند این سخنرانی کاملا یکطرفه برگزار شد و احمدی‌نژاد به…

  افراد با نفوذی زمین‌های دولت را گرفته و می‌فروشند!Reviewed by Farnaz on Jan 21Rating:

  هفته گذشته، رئیس‌جمهور در مجلس حاضر شد و درباره وضعیت اقتصادی کشور با نمایندگان ملت سخن گفت و به بیان دیدگاه‌ها و راهکارهای خود پرداخت.

  به گزارش ایران ویج از «تابناک»، هرچند این سخنرانی کاملا یکطرفه برگزار شد و احمدی‌نژاد به رغم مخالفت نمایندگان، نشست علنی را ترک کرد و این کار او باعث پدید آمدن جو سنگینی علیه وی شد، به نظر می‌رسد چند نکته قابل تأمل در سخنان وی باشد.

  بنا بر این گزارش، در این نشست که احمدی‌نژاد چند پیشنهاد را برای برون‌رفت از بحران اقتصادی نام برد، راهکار نخست با صحبت‌های گذشته او کمی متفاوت بود.

  احمدی‌نژاد برای توزیع ثروت در جامعه گفت: از زمین که بالا‌ترین ثروت خدادادی ملت ایران است، استفاده کنیم. وسعت ایران به لطف خدا ۱۸۷.‌۳ میلیون هکتار است؛ از این میزان، ۲۵ میلیون هکتار دشت مرکزی و کویر مرکزی است که نوعی معدن است؛ نزدیک ۱۰۳ میلیون هکتار جنگل و مرتع است و از این ۱۰۳ میلیون هکتار، چهارده میلیون آن جنگل را تشکیل می‌دهد که دو میلیون در شمال کشور و دوازده میلیون در دامنه زاگرس است».

  رئیس‌جمهور در ادامه سخنانش تصریح کرد: ما نزدیک ۴۵ میلیون هکتار زمین قابل کشت داریم، حال آن که چهارده میلیون از آن کشت می‌شود. شاید برخی بگویند آب نیست، آب کم داریم؛ اما داریم. مگر می‌شود که خداوند زمین حاصل‌خیزی خلق کند، ولی آب مورد نیاز را خلق نکند. ثروت‌هایی که در بازار سکه و ارز می‌چرخد، چرا نباید به سمت تأمین منابع آبی کشور برود؟

  گفتنی است، احمدی‌نژاد پیش از این نیز درباره توزیع زمین میان قشرهای جامعه سخنانی گفته و در اظهارات خود وعده داده بود که به هر فرد، هزار متر مربع زمین خواهد داد‍!

  اما در این زمینه، دکتر مؤید حسینی صدر می‌گوید: سخنان رئیس‌جمهور درباره استفاده از ظرفیت جنگل‌ها، قابل تأمل است. به این دلیل که هم‌اکنون برخی در همین کشور، زمین‌های چند صد هکتاری گرفته‌ و آن را تصاحب کرده‌اند. اگر این زمین‌ها متعلق به همه مردم ایران است، باید تدبیری اندیشید تا همه بتوانند از این زمین‌ها بهره‌مند شوند. زمانی که تمام مردم زمین داشته باشند، سودجویی از زمین هم کمرنگ می‌شود و خرید و فروش مراتع و جنگل‌ها موضوعیت پیدا نمی‌کند؛ این کاری است که باید در کشور اجرا شود.

  عضو کمیسیون صنایع گفت: هم‌اکنون افراد با نفوذی در کشور هستند که زمین‌های دولت را گرفته‌ و به تدریج می‌فروشند و یا ویلاسازی می‌کنند. باید زمینه‌ای فراهم آید تا همه مردم بتوانند از این میراث ملی یکسان بهره‌مند شوند.

  وی افزود: این که هر فرد قطعه زمینی داشته باشد تا آن را آباد کند، چندین سود دارد؛ نخست این که باعث می‌شود، هزینه‌های دولت برای نگهداری منابع طبیعی حذف شود. از سوی دیگر، افراد در زمین‌های خود باغبانی و درختکاری می‌کنند. این موضوع حتی در کاهش سفر‌ها نیز تأثیرگذار است. واگذاری زمین به مردم با قانون اساسی نیز سازگار است و همچنین هر فردی که دارای زمین باشد، دلبستگی‌اش به این سرزمین بیشتر خواهد شد. با این حال این کار باید ضوابط مشخصی داشته باشد.

  نماینده مردم خوی گفت: برخی قوانین و رسوم موجود متناسب با کشور ما نیست. در کشوری مانند ایتالیا، مردم حتی کوه‌ها را شخم می‌زنند و کشاورزی می‌کنند؛ اما در کشور ما اگر در کنار زمین کشاورزی فردی، مرتعی باشد و آن فرد در این مرتع کشت و کار کند، وی را به دادگاه می‌کشند. در این زمینه نیاز به تغییر نگرش داریم و یکی از نکات خوب سخنان رئیس‌جمهور همین موضوع بود. این کار به نفع کشور است و باید در این راه، کار کار‌شناسی و فنی قرار بگیرد و اجرایی شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.