• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , بین الملل » دولت باکو و ترکیه به جان ایرانیان افتاده‌اند!
  کد خبر : 1710049

  دولت باکو و ترکیه به جان ایرانیان افتاده‌اند!

  دولت باکو و ترکیه به جان ایرانیان افتاده‌اند!Reviewed by Farnaz on Jan 21Rating: گزارش‌ها حاکی از آن است که تلویزیون ماهواره‌ای آذربایجان ـ که از سال‌ها پیش درباره تلاش برای دامن زدن به تفکرات جدایی‌طلبانه در میان هم‌وطنان آذری‌مان در ایران فعالیت می‌کرده است ـ بار دیگر و به زودی فعالیت خود را در ماهواره…

  دولت باکو و ترکیه به جان ایرانیان افتاده‌اند!Reviewed by Farnaz on Jan 21Rating:

  گزارش‌ها حاکی از آن است که تلویزیون ماهواره‌ای آذربایجان ـ که از سال‌ها پیش درباره تلاش برای دامن زدن به تفکرات جدایی‌طلبانه در میان هم‌وطنان آذری‌مان در ایران فعالیت می‌کرده است ـ بار دیگر و به زودی فعالیت خود را در ماهواره ترک‌ست از سر خواهد گرفت. این در حالی است که از سال ۲۰۰۶ ترکیه فعالیت این شبکه را روی ماهواره خود ممنوع کرده بود.

  به گزارش ایران ویج از «تابناک»، تودی زمان امروز گزارش داد، شبکه تلویزیونی آذری GunAz TV که اساساً در آمریکا مستقر است و فعالیت‌های مشهودی برای ایجاد تفرقه و حس جدایی‌طلبی در میان ایرانیان آذری زبان داشته، در تلاش است تا پس از محرومیت یکباره از پخش در ماهواره ترک‌ست، بار دیگر به این ماهواره بازگردد.

  احمد اوبال، مالک، سرمایه‌گذار و بنیانگذار این شبکه، در مصاحبه خود با تودی زمان گفته است که احتمالاً توقف فعالیت این شبکه بر روی ماهواره ترک ست، در پی فشارهای ایران بوده است. این شبکه که در سال ۲۰۰۵ راه اندازی شد، به مدت یک سال تنها روی این ماهواره پخش می‌شد؛ اما از این سال به بعد همچنان در منطقه خاورمیانه و اروپا در حال پخش بوده است.

  اوبال در این راه از ترکیه که آن را کشور «دوست و خواهر خوانده» دانسته، درخواست حمایت برای راه‌اندازی دوباره این شبکه بر روی ماهواره ترک ست کرده است.

  رویای اوبال برای شورش در ایران

  اما در یک اظهار نظر جالب، اوبال اشاره کرده است که ایران به دلیل فضای سیاسی و اقتصادی کنونی به زودی دچار یک جنبش از نوع «بهار» خواهد شد؛ نمونه‌ای که در مصر و لیبی دیده شد!

  وی ادعا کرده است که ایران به دلیل وجود قومیت‌های آذری، کرد، بلوچ و ترکمن و به دلیل مشکلات اقتصادی و سیاسی به زودی درگیر یک جنبش خواهد شد. وی اظهارنظر نموده که آذری‌های ایران، از تبعیض حقوقی رنج می‌برند و منطقاً موجودیتی ندارند، زیرا از سوی دولت ایران دچار محرومیت هستند!

  این فرد که گویا دستی هم در تحلیل اقتصادی ـ سیاسی دارد (!) اشاره کرده که فشارهای اقتصادی بر اثر تحریم‌ها، مؤلفه مهمی در به حرکت درآوردن جامعه ایران دارد. ریال ایران بر اثر این تحریم‌ها به شدت در «سال‌های» اخیر سقوط کرده است.

  وی همچنین با واقعی پنداشتن رویاهای خود گفت: از اواسط سال ۲۰۱۲ بار‌ها ایرانیان معترض برای اعتراض به افزایش قیمت‌ها به خیابان‌ها ریخته‌اند.

  وی همچنین گویا به اطلاعاتی دسترسی دارد که هنوز در ایران افشا نشده (!) و گفته: اکنون بررسی و تحقیقی در خصوص دوازده میلیارد دلاری که دولت از درآمد نفت اختلاس کرده، در حال انجام است!

  تقلا برای متهم‌سازی ایران

  اوبال که به اذعان خود بنا بر منابع اطلاعاتی‌اش اظهارنظر نموده، ادعا کرده است: ایران از «پ کا کا» حمایت مستقیم می‌کند و دخالتی مشهود در امور داخلی ترکیه دارد و به این کار ادامه خواهد داد.

  وی که مصداق اقدامات منافقانه خود در قبال ایران را به ایران نیز نسبت داده، همچنین ادعا داشته که ایران اکنون از گروه‌های شیعه در ترکیه برای قرار دادن این کشور در موقعیتی دشوار بهره می‌گیرد. تودی زمان اشاره نموده که البته وی در این زمینه توضیح بیشتری نداده است!

  این گزارش در پایان ‌آورده است، سال‌هاست تلاش‌هایی از سوی دولت باکو ـ که به لحاظ سوابق تاریخی بخشی از خاک ایران بوده ـ و ترکیه برای نوعی انتقام‌گیری از ایران بر سر مسائل گوناگون انجام گرفته است؛ تلاش‌‌هایی که تحریک به جدایی‌طلبی در میان قوم آذری زبان ایران، یکی از اصلی‌ترین سناریوهای آن است و استفاده از سایر ابزار ارتباطی در این مسیر شدت گرفته است؛ موضوعی که باید به شدت مورد توجه مقامات سیاسی، امنیتی و نظامی کشور واقع شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.