• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » اگر ما می‌توانیم به «من می‌توانم» تبدیل شود، شکست خواهیم خورد!
  کد خبر : 1709006

  اگر ما می‌توانیم به «من می‌توانم» تبدیل شود، شکست خواهیم خورد!

  اگر ما می‌توانیم به «من می‌توانم» تبدیل شود، شکست خواهیم خورد!Reviewed by Farnaz on Jan 20Rating: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر شعار «ما می‌توانیم» که از دل فتح خرمشهر و عقب راندن اسراییل از جنوب لبنان بیرون آمد، به شعار «من می‌توانم» تبدیل شود، شکست خواهیم خورد. به گزارش ایران ویج از ایسنا،…

  اگر ما می‌توانیم به «من می‌توانم» تبدیل شود، شکست خواهیم خورد!Reviewed by Farnaz on Jan 20Rating:

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر شعار «ما می‌توانیم» که از دل فتح خرمشهر و عقب راندن اسراییل از جنوب لبنان بیرون آمد، به شعار «من می‌توانم» تبدیل شود، شکست خواهیم خورد.

  به گزارش ایران ویج از ایسنا، محسن رضایی که در نخستین سالگرد عروج ملکوتی سردار احمد سیاف‌زاده در تالار ایوان شمس سخن می‌گفت، با بیان خاطره‌ای از دوران جنگ تحمیلی، توضیح داد: در سال‌های ۶۲ و ۶۳ هنگامی که در حال جنگ با کشور عراق بودیم، به بن‌بست رسیدیم. هرچند بیشتر سرزمین‌هایمان را آزاد کرده بودیم، شرایط جنگ باعث شده بود که احساس کنیم دیگر نمی‌توانیم جنگ را ادامه دهیم؛ بنابراین، تصمیم گرفتیم تا در منطقهٔ حورالهویزه ـ که باتلاق‌های بسیاری دارد ـ دروازه‌ای برای جنگیدن با دشمن باز کنیم و جنگ را جلو ببریم. شرایط باتلاقی این منطقه، باعث می‌شد تا به سختی نقشه‌ای برای پیشروی به سمت دشمن طرح‌ریزی کنیم، چرا که هرگاه پیش می‌‌رفتیم، دوباره به سر جای اولمان بازمی‌گشتیم.

  وی ادامه داد: همچنین باید به سرعت این نقشه عملیاتی می‌شد؛ اما برای آن نزدیک سی کیلومتر باید راهپیمایی می‌کردیم. اگر لشکری دیر‌تر یا زود‌تر از سایر لشکر‌ها به منطقه می‌رسید، دچار خطر می‌شد. پس از چند روز سردار حاج احمد سیاف‌زاده و سردار احمد غلامپور آمدند و گفتند برای آن‌که لشکر‌ها راه را پیدا کنند، سی کیلومتر فانوس می‌چینیم.
  من برای انجام این عملیات تردید داشتم و با ناباوری به آن نگاه می‌ کردم و به غلامپور گفتم باز شما هم به فکر نقشه دیگری باشید. سه روز بعد حاج احمد سیاف‌زاده و غلامپور آمدند و گفتند، همه فانوس‌ها آماده شده است و دشمن نمی‌تواند آن‌ها را ببیند؛ بنابراین، عملیات آغاز شد و به خوبی پیش رفت.

  این فرمانده دوران دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنانش دربارهٔ برخی از ویژگی‌های سردار حاج احمد سیاف‌زاده نیز گفت: او انسانی خستگی‌ناپذیر، بسیار دقیق، بدون ادعا و بسیار متعهد در انجام کار‌ها بود. سردار سیاف‌زاده پیش از پیروزی انقلاب به فرموده امام (ره) از ارتش خارج شد و به نیروهای انقلابی پیوست و در همه سال‌های جنگ به مجاهدت کامل و فی سبیل‌الله پرداخت؛ او یکی از جوانان تحول‌یافته از نفس امام خمینی (ره) بود که خودش را ساخته بود.

  رضایی افزود: نتیجهٔ مجاهدت‌های این‌گونه افراد، باعث شد که برای نخستین بار ایران روی پای خودش بلند شود. در تاریخ هر بار که ملت ایران می‌خواست برخیزد، آن را سرکوب کردند و موفق به ایستادن نشد. از جمله آن‌ها می‌توان به نهضت مشروطه، ملی شدن صنعت نفت و ۱۵ خرداد اشاره کرد. اما ملت ایران در ۲۲ بهمن ماه توانست سر پای خودش بایستد و از زمین برخیزد، چرا که راه را پیدا کرده بود، یکی از محصولات این مسیر آقای سیاف‌زاده بود.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: اگر می‌خواهیم سر پای خود بایستیم، باید از راهی که شهدا و افرادی مانند شهیدان باکری، باقری و سیاف‌زاده پیش رویمان گذاشته‌اند پیروی کنیم. از ویژگی‌های این مسیر می‌توان به ایثار، فداکاری، خود را ندیدن، طلبکاری نکردن، کارهای خودمان را به رخ دیگران نکشیدن اشاره کرد. هر گاه که از این ویژگی‌ها دور بودیم اجتماعمان از هم پاشید. اگر هرچه بیشتر از مسیر دور شویم، از نظام و مردم فاصله خواهیم گرفت. در دوران جنگ برادرانمان با دستان خالی توانستند در تمامی لحظه‌ها دشمن را به زمین بزنند. یکی از عواملی که باعث شد آن‌ها دشمن را مغلوب خود کنند این بود که آن‌ها ادعا نداشتند و همواره گمنام بودند.

  وی در ادامه یادآور شد: چند وقت پیش به دانشگاهی رفتم و دانشجویان از من می‌‌پرسیدند که چرا افرادی مانند سردار سیاف‌زاده گمنام بود و هیچ نامی از او برده نمی‌شد؟ به آن‌ها گفتم خوب این طبیعی است، چرا که آن‌ها خود نمی‌خواستند شناخته شوند.

  این فرمانده دوران دفاع مقدس، ویژگی دوم سردار سیاف‌زاده را خستگی‌ناپذیری در تمام ابعاد روحی، جسمی و فکری ذکر کرد و گفت: هر گاه در اوج بن‌بست‌ها گرفتار می‌شدیم، مدیران و فرماندهان می‌نشستند و با هم سعی می‌کردند تا مشکل را برطرف کنند و به خدای متعال توکل می‌کردند تا راهی را بیابند. اگر به جای مجاهدت و تلاش در راه خدا، به تلاش در راه خودمان بپردازیم و با یکدیگر درگیر شویم، راهی را پیدا نخواهیم کرد. هیچ‌گاه در جنگ، طلبکارانه برخورد نکردیم و همواره ایثار و فداکاری داشتیم.

  محسن رضایی افزود: ویژگی دیگر سردار سیاف‌زاده و دیگر شهدا این بود که آن‌ها ولایتی‌های آزاده بودند. حرف می‌زدند، صحبت و انتقاد می‌کردند و حتی گاهی در قرارگاه‌ها با یکدیگر سر مسأله‌ای به جر و بحث می‌پرداختند اما بیشتر این انتقاد‌ها و سخنان هنگامی که جمع‌بندی می‌شد، دیگر یک نفر هم نبود که خلاف آن عمل کند و هیچ تردیدی به دل خود در انجام آن راه نمی‌داد.

  باید بگویم که این عمل دو اثر داشت: یکی از آن‌ها این بود که به همه میدان داده می‌شد که نظرشان را بگویند؛ برای نمونه، در عملیات «فاو» برای این‌که ببینیم آیا عملیات لو رفته یا نه، ما با هشت نفر مبنی بر این‌ که عملیات لو نرفته و با هفت نفر مبنی بر این‌که عملیات لو رفته است، روبه‌رو بودیم. در همین حین هواپیمای دشمن آمد و اطراف قرارگاه را بمباران کرد. بلافاصله به منطقه رفتیم و محلی را که بمباران شده بود، بررسی کردیم و متوجه شدیم که این‌گونه نیست و عملیات لو نرفته است و عملیات را آغاز کردیم. در این عملیات شصت هزارنفر نیرو را از رودخانه اروند که ۱۲۰۰ متر عرض داشت عبور دادیم. قطعا اگر ایثار و فداکاری نبود و طلبکاری می‌کردیم به این پیروزی دست نمی‌یافتیم.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: اگر این ویژگی‌ها که نام بردم، در ما نباشد و دست یه یقه یکدیگر شویم و مسائل را به گردن همدیگر بیندازیم، معلوم است که حتی در مسائل ساده هم بازخواهیم ماند. این مسیری را که شهدا در هشت سال جنگ تحمیلی برای ما ترسیم کرده‌اند، نباید از دست دهیم، چرا که اگر این‌گونه شود، آسیب‌های شدیدی خواهیم خورد. امروز دشمنان ما با تمام توان یک بار دیگر به میدان آمده‌اند. تحریم‌های اقتصادی و هجمه‌های فرهنگی را علیه کشورمان رقم زده‌اند. اوباما بر این باور است که با تحریم اقتصادی می‌تواند زیرخم خوبی از ایران بگیرد تا جمهوری اسلامی ایران را زمین‌گیر کند. آن‌ها که فهمیدند نمی‌توانند در بعد نظامی، سرزمین ما را اشغال کنند تصمیم گرفتند تا به خانه‌هایمان حمله کنند؛ مثلا ارزش هزار تومان امسال به اندازه سیصد تومان پارسال است.

  این فرمانده دوران دفاع مقدس تأکید کرد: ما در سال‌ها و ماه‌های آینده آزمون‌های بزرگی را پیش روی داریم. در این کشور نباید شعار داده شود. «ما می‌توانیم» که امروز به زبان می‌آوریم از دل فتح خرمشهر و عقب راندن اسراییل از جنوب لبنان است. اگر شعار ما می‌توانیم به «من می‌توانم» تبدیل شود، شکست خواهیم خورد. این ما می‌توانیم‌ها اگر مسیری به غیر از ایثار و شهادت و فداکاری داشته باشد و مسائل را به گردن یکدیگر بیندازیم در اول راه زمین خواهیم خورد و عقب خواهیم ماند.

  محسن رضایی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: دشمنان قادر به شکست ما نیستند. اگر افرادی چون باکری‌ها، باقری‌ها و سیاف‌زاده‌ها که هم‌اکنون نیز هستند، به صحنه نیایند، این فشار‌ها به وجود می‌آید. جمهوری اسلامی ایران، همسایه‌های ما و غرب خواهد دید که ملت ایران آن‌چنان تودهنی به آمریکا بزند که در جنگ اقتصادی هم او را وادار به عقب‌نشینی کند، چرا که پرچمدار هدایت این مملکت، مقام معظم رهبری است و ایشان نیز در مقابل دشمن همواره ایستاده‌اند. نسل سوم و چهارم انقلاب مهم‌ترین سربازان این نبردهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی هستند و آن‌چنان در صحنه حضور دارند که موجب شکست دوباره دشمنان ما خواهند شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.