• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » وزیر نمی‌تواند با استهزا از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند!
  کد خبر : 1708978

  وزیر نمی‌تواند با استهزا از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند!

  وزیر نمی‌تواند با استهزا از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند!Reviewed by Farnaz on Jan 20Rating: با گذشت بیش از چهل روز از رویداد تلخ آتش سوزی مدرسه در پیرانشهر و مصدومیت ۲۸ دانش آموز، هنوز ده نفر از دانش آموزان به دلیل شدت سوختگی در بیمارستان‌های کشور مشغول مداوا هستند و انگشتان دست سه…

  وزیر نمی‌تواند با استهزا از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند!Reviewed by Farnaz on Jan 20Rating:

  با گذشت بیش از چهل روز از رویداد تلخ آتش سوزی مدرسه در پیرانشهر و مصدومیت ۲۸ دانش آموز، هنوز ده نفر از دانش آموزان به دلیل شدت سوختگی در بیمارستان‌های کشور مشغول مداوا هستند و انگشتان دست سه دانش‌آموز قطع شده است.

  بیش از ۴۲روز از پانزدهم تلخ آذر امسال که بخاری کلاس چهارم ابتدایی مدرسه انقلاب اسلامی منطقه شین آباد شهرستان پیرانشهر آتش گرفت، می‌گذرد و هنوز شش تن از دانش‌آموزان این حادثه در بیمارستان سوختگی اصفهان، سه نفر در بیمارستان مشهد و یک نفر در بیمارستان سینای تبریز با درد دست و پنجه نرم می‌کنند.

  شدت سوختگی سه نفر از این ده دانش آموز به اندازه‌ای بود که جمعی از نمایندگان مجلس مجبور به نامه‌نگاری با رئیس جمهور برای فرستادن آنان به یکی از کشورهای اروپایی شدند اما این نامه نگاری‌ها سودی نداشته و فرستادن آنان به خارج از کشور لغو شد.

  چندی پیش، وزیر آموزش و پرورش که گویا از این اتهاماتی که در خصوص آتش سوزی مدرسه شین آباد که به وی نسبت داده‌اند و وی را مقصر اصلی این حادثه دانسته‌اند، ناراحت است به گونه‌ای که چند روز پیش با حضور در یک مدرسه‌ دخترانه و در جمع خبرنگاران به طعنه و یا به قول خودش به شوخی گفت: مواظب خودتان باشید چون اگر لیز بخورید و اتفاقی برای شما بیفتد، یقه ما را می‌گیرند و ما را مسئول آن می‌دانند.

  رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر در مورد اظهارات وزیر آموزش و پرورش درباره نپذیرفتن مسئولیت حوادث رخ داده در گفت‌و‌گویی به «تابناک»، اظهار داشت: در چهارچوب قانون در هر کجای کشور در محیط آموزشی هر اتفاقی که بیفتد، مسئولیتش با وزارت‌خانه است. قانون وظایف را مشخص کرده و هیچ فردی نمی‌تواند با استهزا و بی‌تفاوتی از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند. در برابر قانون همه باید مطیع باشند.

  این نماینده در مورد انجام گرفته برای درمان دانش آمزان حادثه شین آباد گفت: شش نفر در اصفهان و سه نفر در مشهد بستری هستند؛ از سه نفر مصدوم بستری شده در تبریز، دو نفر مرخص شده‌اند. در این باره باید گفت که در مجموع کارهای لازم انجام شده و حتی برای سه نفر از مصدومان درخواست اعزام به خارج شده است، ولی با توجه به بهبود حال مصدومان و تلاش پزشکان کمیته پیگیری مجلس تشخیص دادند که ادامه درمان‌ها درون کشور باشد و هر زمان که نیاز باشد، هر کدام از این مصدومان نیاز باشد برای درمان به خارج از کشور فرستاده خواهند شد.

  وی افزود: وزارت آموزش و پرورش باید خود را مکلف به پرداخت هزینه‌های درمانی این مصدومان بداند؛ همان گونه که وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش همه هزینه‌های درمان را تاکنون متقبل شده‌اند.

  خزری در پاسخ به این پرسش که مجلس کاری برای توبیخ مسئولان و وزیر آموزش و پرورش به دلیل عدم تجهیز مدارس به وسایل گرمایشی مناسب در نظر نخواهد داشت، گفت: اولویت‌های آموزش و پرورش باید به گونه‌ای باشد که دانش‌آموزان در امنیت کامل باشند. باید اقدامات لازم انجام شود تا در آینده حوادث اینچنینی رخ ندهد و مجلس همه توان خود را به کار خواهد بست تا این امر محقق شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.