• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , فرهنگی و هنری » جای پیام وزیر ارشاد و معاون هنری به رویداد بین‌المللی تئاتر فجر خالی است!
  کد خبر : 1707431

  جای پیام وزیر ارشاد و معاون هنری به رویداد بین‌المللی تئاتر فجر خالی است!

  جای پیام وزیر ارشاد و معاون هنری به رویداد بین‌المللی تئاتر فجر خالی است!Reviewed by Farnaz on Jan 18Rating: سی و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از 26 دی‌ماه آغاز به کار کرده است اما هنوز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مقام عالی وزارت و متولی فرهنگ و هنر و معاون هنری وی…

  جای پیام وزیر ارشاد و معاون هنری به رویداد بین‌المللی تئاتر فجر خالی است!Reviewed by Farnaz on Jan 18Rating:

  سی و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از 26 دی‌ماه آغاز به کار کرده است اما هنوز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مقام عالی وزارت و متولی فرهنگ و هنر و معاون هنری وی پیامی را برای این جشنواره ارائه نداده‌اند.

  به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، سی و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از نقطه آغاز خود با بی‌توجهی برخی مدیران و مسئولان هنری و تئاتری همراه بوده است. با وجود اینکه در تمامی اخبار منتشر شده، گفتگوهای انجام شده با مدیران دبیرخانه جشنواره و همچنین نشست رسانه‌ای تئاتر فجر زمان آغاز این جشنواره 26 دی‌ماه عنوان شد اما گویا مدیران و مسئولان هنری و تئاتری این تاریخ را به عنوان زمان آغاز سی و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر قبول ندارند.

  اینگونه برداشت می‌شود که مدیران و مسئولان مربوطه زمان آغاز رسمی جشنواره را تاریخ شروع بخش صحنه‌ای سی و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر یعنی دوم بهمن می‌دانند. اگر چنین دیدگاهی واقعا وجود داشته باشد جای تأسف است که به بخش‌ رادیوتئاتر و بخش جنبی نمایش‌های خیابانی که همان نمایش‌های آیینی است نگاه نامناسبی وجود دارد.

  وقتی اعلام می‌شود که زمان آغاز سی و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر 26 دی‌ماه است پس باید این زمان به عنوان زمان رسمی افتتاح جشنواره منظور گردد. نبود نگاه جدی به تاریخ افتتاح این دوره از جشنواره باعث شد که دبیر جشنواره در روز دوم پیام خود را برای این رویداد مهم تئاتری ارائه دهد. البته قادر آشنا تنها کسی بود که در همان تاریخ شروع جشنواره پیام خود را اعلام کرد.

  از سوی دیگر سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به عنوان مقام عالی وزارت و متولی فرهنگ و هنر با وجود گذشت سه روز از زمان برگزاری سی و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر هنوز پیام خود را ارائه نداده است. همچنین حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزارت ارشاد نیز تاکنون پیامی خطاب به جشنواره تئاتر فجر نداده است.

  به طور حتم این تأخیر باعث می‌شود تا چاپ و انتشار کاتالوگ جشنواره نیز با مشکل مواجه شود و از سوی دیگر آغاز جشنواره سی و یکم تئاتر فجر از 26 دی‌ماه ابهام برانگیز جلوه کند. اصولا متولیان یک رویداد یا اتفاق هنری باید نسبت به سایرین نگاه جدی‌تری به موضوع داشته باشند که متأسفانه در عرصه تئاتر این نگاه کمرنگ و کمرنگ‌تر می‌شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.