• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » برخی میکروفن دست دارند و بدون مطالعه درباره سیاست خارجی حرف می زنند!
  کد خبر : 1707356

  برخی میکروفن دست دارند و بدون مطالعه درباره سیاست خارجی حرف می زنند!

  برخی میکروفن دست دارند و بدون مطالعه درباره سیاست خارجی حرف می زنند!Reviewed by Farnaz on Jan 18Rating: ایران ویج – سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه از اظهار نظرهای برخی از مقامات ایرانی در مورد سیاست خارجی و موضوع روابط کشورها انتقاد کرد و گفت: هر موضع گیری نا معقول باعث احضار سفیر می…

  برخی میکروفن دست دارند و بدون مطالعه درباره سیاست خارجی حرف می زنند!Reviewed by Farnaz on Jan 18Rating:

  ایران ویج – سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه از اظهار نظرهای برخی از مقامات ایرانی در مورد سیاست خارجی و موضوع روابط کشورها انتقاد کرد و گفت: هر موضع گیری نا معقول باعث احضار سفیر می شود.

  بهمن حسین پور، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه در گفتگو با خبرنگار مهر از اظهار نظرهای برخی از مقامات ایرانی  در مورد سیاست خارجی و موضوع روابط کشورها انتقاد کرد.

  وی با اشاره به اینکه برخی در ایران میکروفن به دست دارند و بدون مطالعه درباره سیاست خارجی حرف می زنند، اظهار داشت: هر رابطه ای که با کشورهای مختلف برقرار می شود، هزینه های دارد . در ترکیه این روابطه تا کنون حفظ شده و معلوم نیست که اگر در آینده نتوانیم یک روند منطقی را ادامه دهیم به همین روال ادامه داشته باشد.

  سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با اشاره به اینکه سیاست خارجی موضوع حساسی است، ادامه داد: موضع گیری دراین حوزه تنها وظیفه رهبری، رئیس جمهور، شورای امنیت و وزیر خارجه است و اشخاص دیگر به صرف اینکه بلندگو در دست دارند نباید در این مورد اظهار نظر کنند.

  حسین پور با تأکید بر اینکه رابطه کشور ما حساس است ، تصریح کرد: در سیاست خارجی نمی توان به راحتی اعلام موضع کرد . وقتی در مورد مسئله ای در این حوزه صحبت می کنیم باید به هزینه هایی که برای کشور به همراه دارد نیز فکر کنیم و آنها را پیش بینی کنیم . هزینه اظهار نظرها را اشخاص نمی پردازند بلکه این نظام و دولت است که باید هزینه بپردازد.

  وی با بیان اینکه هر موضع گیری نا معقول باعث احضار سفیر می شود، تأکید کرد: گاهی یک رسانه غیر دولتی و تحلیلی می نویسد که این نظر شخصی و مستقل است اما مسئولان نمی توانند به راحتی اظهار نظر کنند . باید به دنبال منافع ملی کشور باشیم . در مسائل داخلی به راحتی می توان حرف زد اما در موضوع سیاست خارجی باید مصالح را در نظر بگیرند.

  حسین پور به حجم 24 میلیارد دلاری روابط ایران و ترکیه اشاره کرد و گفت: نباید به سادگی و برپایه اظهار نظرهای بدون مطالعه این روابط را خدشه دار کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.