• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » اولین کمک رسانی ایران به آوارگان سوریه در خارج از این کشور!
  کد خبر : 1707214

  اولین کمک رسانی ایران به آوارگان سوریه در خارج از این کشور!

  اولین کمک رسانی ایران به آوارگان سوریه در خارج از این کشور!Reviewed by Farnaz on Jan 18Rating: دولت ایران برای نخستین بار به آوارگان سوریه در خارج از این کشور کمک هایی را ارائه می کند. به گزارش ایران ویج  از عصر ایران، به نوشته رسانه های لبنان، سفارت ایران در بیروت اعلام کرد: در…

  اولین کمک رسانی ایران به آوارگان سوریه در خارج از این کشور!Reviewed by Farnaz on Jan 18Rating:

  دولت ایران برای نخستین بار به آوارگان سوریه در خارج از این کشور کمک هایی را ارائه می کند.

  به گزارش ایران ویج  از عصر ایران، به نوشته رسانه های لبنان، سفارت ایران در بیروت اعلام کرد: در راستای اقدامات انسان دوستانه ایران و با هماهنگی مقامات لبنان، جمهوری اسلامی ایران 30 هزار بسته از موارد غذایی و دیگر کالاهای مورد نیاز را در میان آوارگان سوری مقیم لبنان توزیع می کند.

  به گفته سفارت ایران، این کمک ها در میان تمامی آوارگان سوری و فلسطینی که از سوریه به لبنان آمده اند و در تمامی مناطق این کشور مستقر هستند توزیع می شود.

  این برای نخستین بار است که ایران در میان آوارگان سوریه خارج از این کشور، کمک توزیع می کند.

  غضنفر رکن آبادی سفیر ایران در بیروت هم گفت: ایران آمادگی کامل دارد به لبنان در مسئله بحران آوارگان سوری مقیم این کشور، کمک کند تا از تشدید این بحران جلوگیری و از رنج آوارگان سوری نیز کاسته شود.

  آوارگان و پناهندگان سوریه

  سوریه از دو سال پیش تاکنون با موجی از ناآرامی های خشونت بار روبه رو است که هم اکنون به جنگ داخلی میان ارتش و نیروهای مسلح هوادار دولت و مخالفان مسلح اسد در مناطق مختلفی از این کشور تبدیل شده است.

  در این خشونت ها تاکنون 60 هزار نفر کشته و حدود 200 هزار نفر هم به خارج از مرزهای سوریه، فرار کرده اند.

  این آوارگان سوریه هم اکنون در کشورهای همسایه یعنی اردن، ترکیه، عراق و لبنان مستقر هستند. اکثریت آنها گفته اند که به دنبال شدت گرفتن درگیری ها میان ارتش و مخالفان مجبور به ترک کشور خود شده اند.

  به گفته سازمان ملل متحد حدود 2 میلیون نفر از مردم سوریه هم در داخل این کشور، شهرهای خود را ترک کرده و آواره هستند و به شهرهای امن تر رفته اند.

  کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد پیش بینی کرده است تا نیمه 2013 تعداد آوارگان و پناهندگان سوریه خارج از این کشور به رقم یک میلیون نفر برسد.

  اکثر آوارگان سوریه در کشورهای ترکیه، اردن و عراق در اروگاه ها زندگی می کنند اما آوارگان سوری در لبنان در شهرها و روستاها مستقر هستند.

  آوارگان سوریه در لبنان

  براساس آمار سازمان ملل متحد هم اکنون 260 هزار آواره و پناهنده سوری در لبنان هستند و روزانه 5 تا 6 هزار نفر آواره و پناهنده سوری وارد خاک لبنان می شوند.

  لبنان همچنین میزبان شماری از فلسطینی های مقیم سوریه است که به دلیل شدت درگیری در این کشور، به لبنان فرار کرده اند.

  در لبنان آوارگان سوری به دو بخش حامیان و مخالفان بشار اسد رئیس جمهور سوریه تقسیم می شوند.

  آوارگان مخالف اسد می گویند که به دنبال حملات ارتش و هواداران مسلح دولت مجبور به فرار به لبنان شده اند. این افراد که اکثرا سنی مذهب هستند در مناطق مرکز و شمالی لبنان مستقر هستند .

  بخش دوم آوارگان که حامیان اسد و اکثرا مسلمان علوی مذهب هستند می گویند که به دنبال تهدیدات و اقدامات خشونت آمیز مخالفان مجبور به ترک خانه و شهر خود و ورود به لبنان شده اند.

  این بخش از آوارگان هم عمدا در مناطق جنوبی بیروت و لبنان مستقر هستند.

  دولت لبنان بارها گفته است که رسیدگی به تعداد زیاد آوارگان سوری خارج از توان این کشور است و به همین دلیل خواستار کمک سایر کشورها و سازمان های بین المللی شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.