• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » جلسات بی نتیجه آمریکا، بلژیک و بریتانیا برای لغو تحریم دارویی ایران!
  کد خبر : 1707084

  جلسات بی نتیجه آمریکا، بلژیک و بریتانیا برای لغو تحریم دارویی ایران!

  جلسات بی نتیجه آمریکا، بلژیک و بریتانیا برای لغو تحریم دارویی ایران!Reviewed by Farnaz on Jan 18Rating: یک روزنامه انگلیسی از نشست های بی نتیجه سه کشور برای لغو تحریم دارو ایران خبر داد. به گزارش ایران ویج از عصر ایران، روزنامه گاردین چاپ لندن به نقل از یک مقام ارشد بریتانیایی نوشت: بریتانیا، بلژیک…

  جلسات بی نتیجه آمریکا، بلژیک و بریتانیا برای لغو تحریم دارویی ایران!Reviewed by Farnaz on Jan 18Rating:

  یک روزنامه انگلیسی از نشست های بی نتیجه سه کشور برای لغو تحریم دارو ایران خبر داد.

  به گزارش ایران ویج از عصر ایران، روزنامه گاردین چاپ لندن به نقل از یک مقام ارشد بریتانیایی نوشت: بریتانیا، بلژیک و آمریکا از چند ماه پیش تاکنون مذاکراتی را با هدف رفع ممنوعیت از صادرات دارو به ایران انجام می دهند اما این مذاکرات به نتیجه نهایی و تعیین کننده ای نرسیده است.

  به گفته این منبع که خواست نامش اعلام نشود؛ دلیل بی نتیجه بودن مذاکرات این است که برخی شرکت های بزرگ داروسازی و بانک های غربی می گویند این اقدامات درباره انتقال دارو به ایران با وجود سختی ها و خطرات آن، به صرفه نیست و آنها را در معرض خطر و آسیب دیدن به وجهه شان قرار می دهد.

  گاردین در این باره جزئیات بیشتری ارائه نکرده است.

  به دلیل تحریم های یکجانبه آمریکا و اتحادیه اروپا، انتقال دارو و مواد اولیه ساخت دارو به ایران با مشکلات بسیاری روبه رو شده است. این روند باعث شده تا بخشی از داروها در ایران کمیاب یا نایاب شوند.

  تحریم ها، شرکت ها را از تعامل با ایران منع می کنند. همچنین حتی در صورت موافقت شرکت ها با صادرات دارو به ایران، به دلیل تحریم های بانکی، کانالی برای پرداخت پول یافت نمی شود.

  گاردین اضافه کرد: تحریم ها صدها هزار نفر از ایرانی های دارای بیماری های سخت را در معرض خطر دائمی قرار داد و باعث شد تا نقص جدی در داروهای نجات دهنده جان انسان  ها به مانند داروهای شیمی درمانی سرطان به وجود بیاید.

  بنابر گزارش این روزنامه، دولت های غربی در تحریم ایران، استثناء هایی را اعمال کرده بودند تا انتقال داروهای اساسی به ایران تضمین  شود اما این اقدام به دلیل تحریم بانکی و ممنوعیت صادرات مواد شیمیایی دارای کاربرد دوگانه به ایران، عملی نشد.

  مدیرعامل داروپخش: غرب درباره تحریم دارو دروغ می گوید

  در همین ارتباط، ناصر نقدی مدیر عامل داروپخش از بزرگترین شرکت های توزیع کننده دارو در ایران در مصاحبه با گاردین گفت: ایران به دلیل تحریم ها، نمی تواند داروهای نجات بخش برای برخی بیماری ها مانند سرطان را وارد کند.

  وی همچنین غرب را به دلیل پافشاری بر تکذیب تحریم بخش بهداشت و درمان ایران، دروغگو توصف کرد.

  مدیرعامل داروپخش ادامه داد: برخی اوقات، شرکت های غربی با فروش دارو موافقت می کنند اما به دلیل تحریم بانکی، ما هیچ وسیله ای برای پرداخت پول دارو در اختیار نداریم. یک بار پول واردات دارو را پرداخت کردیم اما این پول به مدت 4 ماه در بانک باقی ماند و بانک از پرداخت آن به شرکت صادرکننده دارو خودداری کرد.

  وی ادامه داد: هم اکنون بیمارانی داریم که دارو برای آنها مرز میان زندگی و مرگ است. جهان برای این افراد چه کاری کرده است؟ آیا بریتانیا، آلمان و فرانسه درباره کارهایی که کرده اند فکر می کنند؟ این بیماران از سرطان رنج می برند در صورتی که به شیمی درمانی نرسند مرگ آنها حتمی است.

  شرکت داروپخش همچنین گفته است که نمی تواند تجهیزات پزشکی نیز خریداری کند. مانند تجهیزاتی که در تولید بسیاری از داروها کاربرد دارد.
   
  به گفته مدیرعامل داروپخش بسیاری از شرکت های پزشکی غربی ایران را تحریم کرده اند.

  براساس آمار گاردین، سالانه در ایران 85 هزار نفر به بیماری سرطان مبتلا می شوند که به شیمی درمانی نیاز دارند. همچنین هشت هزار نفر در ایران از بیماری بیمارهای خونی رنج می برند که دسترسی آنها به دارو به سختی صورت می گیرد. هزاران نفر دیگر هم با بیماری های سخت و خطرناکی روبه رو هستند که شرایط مشابه دارند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.