• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اینترنت و ای تی » چرا نباید همیشه به نصایح امنیتی گوش داد؟
  کد خبر : 1705752

  چرا نباید همیشه به نصایح امنیتی گوش داد؟

  چرا نباید همیشه به نصایح امنیتی گوش داد؟Reviewed by Farnaz on Jan 16Rating: باید جاوای کامپیوتر خود را به روز رسانی کنید. یا نه، کاملا آن‌را پاک کنید و یا disable و غیر فعالش کنید! یا اصلا به آن دست نزنید چرا که مشکل مهمی نیست.به هر حال به هر کدام از این نصایح امنیتی…

  چرا نباید همیشه به نصایح امنیتی گوش داد؟Reviewed by Farnaz on Jan 16Rating:

  باید جاوای کامپیوتر خود را به روز رسانی کنید. یا نه، کاملا آن‌را پاک کنید و یا disable و غیر فعالش کنید! یا اصلا به آن دست نزنید چرا که مشکل مهمی نیست.
  به هر حال به هر کدام از این نصایح امنیتی گوش کنید، شانس همراه با خطا بالاست! 

  به گزارش ایران ویج، خبر آمد که برنامه جاوا اسیر مشکل موسوم به zero-day-exploit شده است و ۸۵۰ میلیون کامپیوتر در دنیا در معرض خطر قرار گرفته است و ….
  (Zero-day-exploit یعنی نوشتن کد مخرب از روی خطای کشف شده در کمتر از چند ساعت از کشف حفره تا جایی که صاحب برنامه تا بخواهد حفره امنیتی روی نرم افزار خود را بپوشاند، حمله کننده کامپیوترهای زیادی را آلوده کرده است.) 

  اگر یک لحظه به عقب برگردید، می‌بینید که هزاران نصیحت امنیتی را در مورد zero-day-exploit در باره جاوا در هفته اخیر شنیده و خوانده‌ایم. 

  اوراکل می‌گوید مشکل را رفع کرده و کاربران می‌توانند بدون مشکل ادامه دهند و بسیاری هم نتیجه نگرفته و از زبان اوراکل شنیده‌اند که آنرا کلا از روی کامپیوتر خود حذف کنند. 

  جاوا قطعه‌ای نرم‌افزاری است که برای اجرای برنامه‌های مختلف از آن استفاده می‌شود و بنابراین غیرفعال کردن آن بهتر از پاک کردن ان است و اوراکل آنقدر توان دارد که بخواهد با هکرها مبارزه کند و … 

  دپارتمان امنیت داخلی امریکا به کاربران توصیه کرده تا جاوا را غیرفعال کنند (نحوه غیرفعال کردن جاوا در ویندوز و مک را در اینجا ببینید) در حالی که از رفتار کاربران هنگام مرور اینترنت و کلیک کردن خبر ندارد و به تعداد کاربران، نظرات متفاوت و رفتار متفاوت وجود دارد. 

  کسی نمی تواند از پشت خط تلفن موقعیتهای اضطراری کامپیوتری به شما بگوید دقیقا چه کار کنید، چرا که از محیط شما و کامپیوتر شما کاملا مطلع نیست. 

  حکومت امریکا در تازه ترین بیانیه خود گفته حتی جاوای به روز شده همچنان خطرناک است و از آن استفاده نکنید.(لینک)

  { به مجموعه‌ای از محصولات نرم‌افزاری و مشخصه‌ها از شرکت سان میکروسیستمز، یک زیر مجموعه از شرکت اوراکل، اطلاق می‌شود که به منظور ایجاد محیطی برای نوشتن نرم‌افزار هایی که به صورت چندسکویی اجرا می‌شوند به کار می‌رود. 

  جاوا در محدوده وسیعی از کاربردها، مورد استفاده قرار می گیرد. 

  کاربردهایی را محدوده وسیعی از سکوهای محاسباتی، سامانه‌های توکار، تلفن‌های همراه که کاربردهایی در دستگاه‌های معمولی هستند تا دستگاه‌هایی از قبیل ابررایانه‌ها و رایانه‌های خدمتگزار را شامل می شود. 

  البته گستردگی جاوا به اندازه‌ای که در خدمتگزاران وب و نرم‌افزارهای اداری استفاده می‌گردد، نیست. جاوا اپلت، به عنوان بخشی از سکوی جاوا، برای فراهم آوردن عملیاتی توسعه یافته و ایمن، در وب استفاده می‌گردد. 

  نوشتن برنامه به زبان جاوا، راهی برای تولید کد این زبان است که در نهایت منجر به تولید بایت کد می‌گردد. هرچند مترجم زبان‌هایی مانند جاوا اسکریپت، روبی، پایتون نیز قادر به تولید بایت کد می باشند. 

  امروزه تعدادی از زبان‌های برنامه‌نویسی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قابل اجرا روی ماشین مجازی جاوا باشند. از این میان می‌توان به اسکالا، کلوژور اشاره نمود. 

  نحو جاوا، بسیار شبیه به نحو زبان‌های سی و سی++ است. ولی شیء گرایی بکار رفته در آن مدل شده اسمالتاک و آبجکتیو-سی است. 

  جاوا با ساده سازی استفاده از تملک حافظه (با روش قرار گیری روی هیپ) و نیز حذف عناصر سطح پایینی چون اشاره‌گر و جایگزینی آن‌ها با مراجع ساده سازیی در زبان صورت پذیرفته است. 

  از سویی دیگر مدیریت حافظه با استفاده از بخش یکپارچه و خودکار با نام زباله روب (به انگلیسی: Garbage Collection)‏، وسیله ماشین مجازی جاوا صورت می‌پذیرد. 

  در ۱۳ نوامبر سال ۲۰۰۶(۲۲ آبان ۱۳۸۵)، شرکت سان میکروسیستم بخش عظیمی از جاوا را تحت پروانه عمومی همگانی گنو منشر نمود.

  اگرچه بخش هایی از جاوا، هرچند اندک، هتوز به دلیل مسایل کپی رایت با مجوز سان و به صورت بایت کدهایی از پیش کامپایل شده، منتشر گردید؛ چرا که این بخش‌های متعلق به شرکت سان نیست.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.