• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » حمله ارگان دولت به عسگراولادی و حزب موتلفه!
  کد خبر : 1705545

  حمله ارگان دولت به عسگراولادی و حزب موتلفه!

  حمله ارگان دولت به عسگراولادی و حزب موتلفه!Reviewed by Farnaz on Jan 16Rating: حبیب الله عسگر اولادی این روزها مرد خبر ساز عرصه سیاست کشور است. او با اظهاراتش در خصوص میرحسین موسوی و کروبی و تاکید بر فتنه گر نبودن این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری دور قبل و پافشاری بر سخنان خود در…

  حمله ارگان دولت به عسگراولادی و حزب موتلفه!Reviewed by Farnaz on Jan 16Rating:
  حبیب الله عسگر اولادی این روزها مرد خبر ساز عرصه سیاست کشور است. او با اظهاراتش در خصوص میرحسین موسوی و کروبی و تاکید بر فتنه گر نبودن این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری دور قبل و پافشاری بر سخنان خود در روز که محمود احمدی نژاد قصد رفتن به مجلس را داشت به چهره یک روزنامه های صبح کشور بدل شده است.
   
  به گزارش ایران ویج از  تابناک، موضوعی که موجب شد تا روزنامه ایران در صفحات داخلی خود به عسگر اولادی و حزب او حمله کند و مطالبی را به طنز و کنایه در خصوص آنها منتشر کند. روزنامه ابتکار یکی از روزنامه هایی بود که صفحه نخست امروز خود را به این مسئله اختصاص داده  و در گزارش خود با عنوان «عسگراولادي ها؛ از حبيب الله تا اسدالله، برادران خبرساز» می نویسد: «برادران عسگراولادي اين روزها در کانون تحولاتي قرار گرفته اند که هم از نوع سياسي ارزيابي مي‌شوند وهم از نوع اقتصادي. البته در همه اين سال‌ها اگرچه هر کدام در حوزه کاري خود مشغول بوده اند، اما برخي فعاليت‌هاي آنان را به حوزه‌هاي ديگر نيز کشانده اند. چنان که برخي فعاليت‌هاي حبيب الله سياسي را گاه به اقتصاد نيز منتسب مي‌کنند و زماني نيز انتقادات اسدالله اقتصادي را در حوزه سياست تعريف مي‌کنند.» این روزنامه در گزارش خود به بررسی عملکرد اسدالله و حبیب الله عسگراولادی پرداخته و در خصوص حمله های که به آنها شده به بخشی از سخنان اسدالله عسگر اولادی پرداخته و می نویسد «وي روز گذشته اين ادعاها را رد کرد و گفت: كليه شايعات ارتباطم با انگليس را رد مي‌كنم.اسدالله عسگراولادي، در گفت وگو با ايلنا در واكنش به مطالب سايت حامي دولت مبني بر ارتباط وي با سفارت انگليس گفت: كليه مطالبي كه در مورد ارتباطم با انگليس مطرح شده دروغ محض است و همه آنها را تكذيب مي‌كنم.وي اظهار داشت: من هيچ گاه درس سياست نخوانده‌ام و فعاليت سياسي نداشته‌ام تنها 15 سال پيش 2 هيات تجاري به انگليس بردم و 2 هيات هم به ايران آوردم.وي افزود: اينكه گفته شود من مي‌خواهم در انگليس اقامت كنم درست نيست بنده مي‌خواهم تا آخر عمرم در ايران بمانم.عضو شوراي مرکزي حزب موتلفه با بيان اينكه كليه حسابهايش در انگليس مسدود شده است، خاطر نشان كرد: حدود 2 سال است به من ويزا نداده‌اند و به انگليس سفري نداشته‌ام و پولهايم بلوكه شده است و عكس‌هايي كه از من در رسانه‌هاي غربي نشان داده‌اند براي سالهاي گذشته است.» اعتماد هم دیگر روزنامه ای بود که به عسگر اولادی پرداخته بود و و در گزارش خود به نامه هفت اصلاح طلب به او اشاره کرده و در گزارش خود تحت عنوان «سرسختي پير موتلفه» می نویسد: «حبيب‌‌الله عسگراولادي بر مواضع پيشين خود درباره موسوي و كروبي تاكيد كرد و گفت كه «به عنوان يك عضو هيات منصفه مي‌گويم كه من، موسوي و كروبي را در فتنه 88 مجرم نمي‌شناسم». به گزارش ايسنا، دبيركل جبهه پيروان خط امام و رهبري در نشستي با حضور جمعي از طرفداران حزب موتلفه اسلامي، با بيان تفسيري از سوره «توبه» از «لب بام بودن آفتاب عمرش»، خدمات بني‌صدر، احساس تكليفش براي بيان تاريخ به همان صورت كه بوده است و اينكه موسوي و كروبي را برادر خود مي‌داند و معتقد است هاشمي‌رفسنجاني به راحتي براي انقلاب به دست نيامده، سخن گفت و انتقادات به مواضع اخير خود را از وجود آزادي بيان در كشور دانست.»
  اما روزنامه ایران که این روزها حمله به عسگر اولادی و حزب موتلفه را در برنامه خود دارد امروز هم در دو مطلب جداگانه به انها حمله کرده است. این روزنامه در ستون طنز شیپورچی خود به کنایه آنها را «حزب آرزو به دل ماندگان سیاسی» نامیده و می نویسد: «یه حزب تو ایران داریم که بهش می گن «حزب آرزو به دل ماندگان سیاسی» و هر دوره قراره که یه کاندید قدرتمند معرفی کنه ولی نمی دونم چرا حتی تو انتخابات شورای محلات هم رای نمیارن! حتی بندگان خدا چند بار جوانگرایی! کردن و چند تا از اعضای پیرشونو کخ مربوط به به دوران مشروطه بودن رو عوض کردن و چند عضو جوون آوردن که از زمان رضا شاه تو حزب بودن!» نویسنده این ستون در ادامه با اشاره به فعالیت های اقتصادی آنها به کنایه نوشته «اقلا شما که اجناستونو ارزون نمی فروشید خودتونم ارزون نفروشید»
   
  سودای سردار
   
  استعفای رویانیان هم مانند بقیه عملکردش پر سروصدا بود. استعفای او از سازمان سوخت و مدیر عاملی پرسپولیس که بارها از سوی او تایید و تکذیب شد او را هم به تیتر یک روزنامه های صبح امروز بدل کرد. شاید جالب ترین موضع گیری در این خصوص را روزنامه آرمان داشت که این روزها همه چیز را از دریچه انتخابات می بیند و این گمانه را مطرح کرده که آیا استعفای رویانیان در برای شرکت او در انتخابات ریاست جمهوری است. این روزنامه که در معرفی کاندیداهای احتمالی ید طولایی دارد در کنار معرفی مسعود پزشکیان به عنوان یکی از گزینه های انتخاباتی در خصوص سردار رویانیان هم این موضوع را مطرح می کند و می نویسد: « در حالی که چند روزی از تصویب طرح ممنوعیت اشتغال افراد در دو شغل به طور همزمان می‌گذرد؛ پیش‌بینی می‌شد که دوشغله‌های نامدار زودتر از سایرین استعفای خود را از یکی از مشاغل ارائه دهند. در این بین محمد رویانیان رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت که پیش از این اعلام کرده بود قصد دارد از مدیریت باشگاه پرسپولیس کناره‌گیری کند به طور ناگهانی و به طور همزمان از هر دو سمت خود استعفا کرد. استعفایی که اگر از یکی از مشاغل بود به علت قانون منع حضور دوشغله‌ها تلقی می‌شد اما با استعفا از هر دو سمت حتی می‌تواند شائبه‌های انتخاباتی را هم مطرح کند. از آنجا که رویانیان در شرایط فعلی دو شغل دولتی دارد بنابر‌ ضرب‌الاجل مجلس موظف است طی مدت سه ماه از یکی از سمت‌ها کنار برود. از دیگر سو طی روزهای گذشته حضور باشگاه پرسپولیس در فرابورس و واگذاری این باشگاه دولتی به بخش خصوصی قطعی شده است و زمانی که این اتفاق بیفتد او را دیگر نمی‌توان در تعاریف ماده یک اصل تصویب شده در جلسه یکشنبه مجلس جای داد. اتفاقی که اگر به وقوع بپیوندد در اردیبهشت ماه سال آینده رویانیان به طور قانونی هیچ شغل دولتی نخواهد داشت. البته این اولین استعفای رویانیان نبوده است و او در بهمن ماه سال گذشته نیز یکبار به علت خستگی کاری چنین اقدامی کرده بوده اما این بار استعفا آنقدر سریع رخ داد که برخی همکاران او از این اتفاق ابراز تعجب کرده‌اند.»
   
  فاز دوم هدفمندی یارانه ها
   
  حضور محمود احمدی نژاد در مجلس باعث شد تا روزنامه های صبح کشور به مهم ترین موضوعی که گمان می کردند رئیس جمهور در سخنرانی خود بیان کند بپردازند. روزنامه رسالت در سرمقاله خود در خصوص فاز دوم هدفمندی یارانه ها می نیوسد: «دولت نهم در اين راه گام ننهاد اما دولت دهم جرات كرد لايحه هدفمندي يارانه‌ها را به مجلس ببرد. مجلس نيز در تاريخ  15/10/88 لايحه را تبديل به قانون كرد و براي اجرا به دست دولت سپرد.
  اجراي فاز دوم قانون هدفمندي يارانه‌ها بر حسب آنچه مجلس در قانون بودجه 91 به تصويب رسانده عملياتي نشد. دولت در مورد كم و كيف اجرا و نيز قانون با مجلس اختلاف نظر دارد. اين اختلاف نظر باعث شد مجلس اجراي فاز دوم را متوقف كند. اكنون دولت عزم دارد فاز دوم را اجرا كند. رئيس‌جمهور در نطق تلويزيوني خود اين عزم را اعلام كرد اما نمايندگان همچنان با اجراي فاز دوم مخالفند.
  اكنون نه مي‌شود روي عزم رئيس‌جمهور حرف زد و نه روي مخالفت برخي نمايندگان! چرا كه هيچ‌كدام متني ارائه نداده‌اند تا معلوم بشود چه مي‌خواهند بكنند و مخالفت يا موافقت روي چه موازين قانوني و كارشناسي است.
  قانون هدفمندي يارانه‌ها مشتمل بر مفادي است كه در هر مفاد احكامي را براي مجري صادر كرده است. بايد ديد مجري با اين احكام چه كرده است.
  آيا مشكلات پديد آمده ناشي از اجراي قانون يا از عدم اجراي قانون بوده است. در صورت اول در فاز بعد قاعدتا بايد دقت بيشتري در مفاد قانون بنمايند و اگر حالت دوم بوده است قضيه اجرا كاملا متفاوت خواهد بود.
  چندي پيش تفريغ بودجه سال 90 “تقديم” مجلس شد. در حالي كه وفق اصل 55 قانون اساسي بايد “تسليم” مجلس مي‌شد رئيس ديوان محاسبات بايد تفريغ را وفق اصل 55 تسليم مجلس كند. كما اينكه رئيس‌جمهور وفق اصل 52 همه ساله بودجه كل كشور را “تسليم” مجلس مي‌كند.
  اگر تفريغ بودجه “تسليم” مجلس شود، معلوم مي‌گردد چه بر سر اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها آمده است و بر اساس آن مي‌شود گفتگوها را در فرآيند اصلاح قانون و يا اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها ساماندهي كرد.
  رئيس‌جمهور اعلام كرده است امروز به مجلس خواهد آمد تا در مورد مسائل اقتصادي از جمله هدفمندي يارانه ها سخن بگويد. گمانه زني درمورد اظهارات رئيس جمهور درسايتهاي خبري بسيار بود. معلوم نيست برخي از اين‌گمانه‌ها از چه جايگاه منطقي برخوردار است.»
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.