• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » هیأت رئیسه ورود احمدی نژاد به مجلس را امروز بررسی میکند!
  کد خبر : 1704342

  هیأت رئیسه ورود احمدی نژاد به مجلس را امروز بررسی میکند!

  هیأت رئیسه ورود احمدی نژاد به مجلس را امروز بررسی میکند!Reviewed by Farnaz on Jan 15Rating: از هفته گذشته که خبر حضور احمدی‌نژاد بر خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفته تا امروز، اخبار و حواشی آن، همچنان داغ و در صدر اخبار رسانه‌هاست. در این مدت، رئیس‌جمهور با مجامع نمایندگان دو استان، دیدارهایی داشته و جزییاتی از…

  هیأت رئیسه ورود احمدی نژاد به مجلس را امروز بررسی میکند!Reviewed by Farnaz on Jan 15Rating:

  از هفته گذشته که خبر حضور احمدی‌نژاد بر خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفته تا امروز، اخبار و حواشی آن، همچنان داغ و در صدر اخبار رسانه‌هاست. در این مدت، رئیس‌جمهور با مجامع نمایندگان دو استان، دیدارهایی داشته و جزییاتی از نحوه حضور و سخنانی را که می‌خواهد در مجلس بر زبان آورد، تا اندازه‌ای رسانه‌ای کرده است؛ اما گویا، اعلام شرایط و جزییات این حضور به مذاق نمایندگان مجلس خوش نیامده و آنان واکنش‌های گوناگونی در این باره از خود نشان داده‌اند.

  به گزارش ایران ویج از «تابناک»، نمایندگان بر این باورند که اکنون با گذشت چند روز و در شرایطی که دو روز به زمان حضور رئیس جمهور در مجلس مانده، وی در صدد است با تعیین محور سخنان خود در مجلس همچون بارهای گذشته، مجلس را با سخنانی بدون پاسخ‌‌ رها کند و پس از سخنرانی و بدون توجه به سخنان نمایندگان صحن را ترک کند؛ کاری که رئیس جمهور مدعی است بر پایه قانون اساسی است؛ چرا که طبق قانون رئیس جمهور حق دارد بعد از اتمام نطق خود مجلس را ترک کند، این در حالی است نمایندگان مجلس این عمل رئیس جمهور را مخالف آیین نامه داخلی مجلس دانسته‌اند.
   
  منادی سفیدان، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: هدف احمدی نژاد  اجرای فاز هدفمندی

  اصل هفتادم (70) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران: رییس جمهور و معاونان او و وزیران به اجتماع یا با انفراد، حق شرکت در جلسات علنی مجلس را دارند و می‌توانند مشاوران خود را همراه داشته باشند و در صورتی که نمایندگان لازم بدانند، وزرا مکلف به حضورند و هر گاه تقاضا کنند، مطالبشان شنیده می‌شود.

  یارانه‌هاست و می خواهد از تریبون مجلس نیز در این خصوص استفاده کند.

  وی افزود: احمدی نژاد گفته است که برای حضور در مجلس هیچ قید و شرطی را نخواهد پذیرفت و اگر مجلس شرایطی برای وی تعیین کند به مجلس نخواهد رفت.

  نماینده مردم تبریز تأکید کرد: بنا بر آیین نامه رئیس جمهور باید پس از سخنرانی خود به سخنان نمایندگان گوش بدهد و حق خروج از صحن علنی را ندارد.

  این نماینده افزود: امروز هیأت رئیسه مجلس نشستی را بررسی این موضوع ترتیب داده و گمان نمی‌کنم هیأت رئیسه از آیین نامه داخلی که به تأیید شورای نگهبان رسیده، عدول کند.
   
  سخنان رئیس‌جمهور و شرط و شروط‌هایی که وی برای حضور در مجلس می‌گذارد، از یک طرف و واکنش‌های نمایندگان از سوی دیگر، باعث شده است که حضور رئیس جمهور در مجلس برای ارائه توضیحات به نمایندگان در امور جاری کشور، به مسأله اصلی کشور البته با کلی حاشیه همراه شود.

  متأسفانه حاشیه‌هایی که این حضور به همراه داشته، مسائل اساسی کشور را تحت‌الشعاع خود قرار داده و به جای پرداختن به اصل موضوع و تلاش و همدلی برای سامان بخشیدن به کاستی‌های احتمالی موجود، هر طرف مشغول چانه‌زنی برای به کرسی نشاندن مقصود خود است؛ مقصودی که هر آنچه در آن باشد، خیر جمعی و ملت ایران در آن نیست.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.