• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , بین الملل » انتقادات شدید از سفر العریفی به مصر!
  کد خبر : 1703322

  انتقادات شدید از سفر العریفی به مصر!

  انتقادات شدید از سفر العریفی به مصر!Reviewed by Farnaz on Jan 14Rating: ایران ویج – گروه بین الملل: سفر اخیر شیخ محمد العریفی از شخصیتهای تندرو وهابی دربار آل سعود به مصر و سخنرانی جنجالی و جوسازی وی علیه ایران با انتقادات بسیار شدیدی از سوی محافل مصری و برخی منتقدین در عربستان روبرو شده…

  انتقادات شدید از سفر العریفی به مصر!Reviewed by Farnaz on Jan 14Rating:

  ایران ویج – گروه بین الملل: سفر اخیر شیخ محمد العریفی از شخصیتهای تندرو وهابی دربار آل سعود به مصر و سخنرانی جنجالی و جوسازی وی علیه ایران با انتقادات بسیار شدیدی از سوی محافل مصری و برخی منتقدین در عربستان روبرو شده است.

  شیخ محمد العریفی  در سخنان تحریک آمیز خود در قاهره با دخالت در مسائل داخلی جمهوری اسلامی ایران، به جوسازی علیه کشورمان پرداخت. این اظهارات در حالی مطرح شد که عربستان سعودی طی دو سال اخیر از مشکلات بغرنج داخلی رنج می برد و با اعتراضات مردمی در نقاط مختلف این کشور روبروست.

  تنشهایی که طی روزهای اخیر “ملک عبدالله” پادشاه این کشور را مجبور به اتخاذ تصمیماتی کرده که دستپاچگی در آن مشهود است. پادشاه سعودی علاوه بر صدور مجوز حضور زنان در مجلس مشورتی این کشور، امیر منطقه شرقیه را نیز که با انتقادات شدیدی از سوی شیعیان این منطقه روبرو بود برکنار کرد.
   
  در واقع با نگاهی دقیق تر به اظهارات شیخ تندرو سعودی مشخص می شود که وی در نظر داشته طی سخنرانی پر آب و تاب خود، اذهان مخاطبان مصری خود را از موضوع اعتراضات شدید داخلی عربستان به مسائل ایران سوق دهد که با توجه به بازخوردهای مطرح شده، تلاش کاملا شکست خورده محسوب می شود.
   
  برخی شخصیتها و فعالان سیاسی مصری نیز با انتقاد شدید از اظهارات این شیخ وهابی سعودی و کینه ورزی وی علیه شیعیان ، تاکید کردند: العریفی اقدامات ایران در حمایت از مسائل عربی را که آخرین آنها جنگ هشت روزه در غزه بوده، فراموش کرده است.
   
  این شیخ سعودی اخیرا در اظهاراتی متناقض مدعی شده بود که جمهوری اسلامی ایران از نفت مناطق جنوبی این کشور برای جنگ علیه اعراب استفاده می کند. سخنان غیر معقولانه العریفی سبب شده برخی محافل عربی وی را به یاد حمایتهای ایران از موضوع فلسطین طی دهه های اخیر بیندازند و از وی بخواهند تحولات چند ساله اخیر در منطقه  را مطالعه کند.
  “محمد طلبه” از اعضای گروههای اسلامگرای مصری با واکنش شدید به اظهارات العریفی تاکید کرد: ما به پولهای آل سعود نیازی نداریم و از حاکمان این کشور گدایی نمی کنیم.
   
   
   
  این شیخ سعودی اخیرا از سرمایه داران سعودی تقاضا کرده بود به جای سرمایه گذاری اموال خود در بانکهای سوئیس، انگلیس و آمریکا، به سرمایه گذاری در مصر روی آورند.
   
  “عمرو مصطفی” از هنرمندان مصری نیز با توصیف شیخ العریفی به فرد ملعون و تروریست تاکید کرد: وی فردی است که الازهر شریف را به رسمیت نمی شناسد.
   
  برخی رسانه های مصری نیز با اشاره به چرایی سفر این شیخ سعودی به مصر همزمان با سفر وزیر امور خارجه ایران به این کشور، این دو موضوع را بی ارتباط با هم ارزیابی نکرده اند.
   
  انتقادات از سخنان مداخله جویانه العریفی البته تنها به مصر منحصر نمی شود و “حمود ابو طالب” از منتقدین سعودی با نوشتن مقاله در روزنامه عکاظ تاکید کرد: استقبال برخی از مردم مصر از العریفی بسیار تعجب برانگیز است. ما از آنها می خواهیم که العریفی را برای خودشان نگه دارند و “آرزوهای ازدست رفته مان” را به ما بازگردانند.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.