• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی » ساخت آنتی‌بیوتیک جدید از سوسکها برای انسانها !
  کد خبر : 1701204

  ساخت آنتی‌بیوتیک جدید از سوسکها برای انسانها !

  ساخت آنتی‌بیوتیک جدید از سوسکها برای انسانها !Reviewed by Aryan on Jan 13Rating:  سوسکها میزبان نوعی حشرات انگلی هستند که روزهای شکل گیری خود را با تغذیه از باکتریهای پنهان از درون بدن سوسکها می گذرانند. محققان کشف کرده اند که این حشرات دارای مواد شیمیایی مخفی هستند که اندامهای داخلی غیربهداشتی سوسک را بهداشتی…

  ساخت آنتی‌بیوتیک جدید از سوسکها برای انسانها !Reviewed by Aryan on Jan 13Rating:

   سوسکها میزبان نوعی حشرات انگلی هستند که روزهای شکل گیری خود را با تغذیه از باکتریهای پنهان از درون بدن سوسکها می گذرانند.

  محققان کشف کرده اند که این حشرات دارای مواد شیمیایی مخفی هستند که اندامهای داخلی غیربهداشتی سوسک را بهداشتی می کند. این مواد شیمیایی میکروب کش در نهایت می تواند برای انسانها مورد استفاده قرار گیرد.

  گوردون هرزنر از دانشگاه رزنبرگ آلمان اظهار داشت که این انگلها برای رشد سوسکها تنها منبع غذایی و گهواره ای برای رشد و پرورش هستند.

  آنتی‌بیوتیک جدید از سوسکها

  این گهواره نیاز به یک پاک کننده خوب دارد چرا که سوسکها عمر خود را با گذراندن در نقاط غیر بهداشتی می گذرانند، نقاطی که در آن به وفور میکروب، قارچ و ویروس یافت می شود که می تواند هم انسان و هم این حشره انگلی را بیمار کند.

  هرزنر اظهار داشت: درحالی که بهداشت این انگل جوان ممکن است چالش برانگیز باشد اما آنها نیز با همان مشکلاتی رو به رو هستند که ما تجربه می کنیم. این حشره باید نخست مراقب باشد که غذایش توسط میکروبها از بین نرود و در مرحله بعدی خود را از بیماریهای ناشی از تغذیه ناسالم حفظ کند.

  درحالی که این انگل راه خود را به بدن پر میکروب سوسک باز می کند میزان قابل توجهی از یک مایع شفاف تولید می کند.

  هرزنر و همکارانش در تحقیقات خود که نتایج آن را در مجله آکادمی مقالات آکادمی ملی علوم منتشر کرده به این نتیجه رسیدند که این مایع دربرگیرنده ترکیبی از مواد ضدمیکروبی است. این مایع داخل بدن سوسک را پاک می کند تا بدن میزبان سالم و عاری از میکروب بماند.

  یکی از این مواد شیمیایی با میکروبهایی مبارزه می کنند که موجب سل می شود و دیگری دامنه وسیعی از فعالیتهای ضد میکروبی قارچی و ویروسی چون هپاتیت C دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.