• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » راه‌اندازی ۲۴ دانشگاه تک جنسیتی
  کد خبر : 1700513

  راه‌اندازی ۲۴ دانشگاه تک جنسیتی

  راه‌اندازی ۲۴ دانشگاه تک جنسیتی Reviewed by Farnaz on Jan 12Rating: وزیر علوم گفت: در راستای اسلامی شدن دانشگاه‌ها تاکنون ۲۴دانشگاه تک جنسیتی در کشور راه‌اندازی شده است،و تصریح کرد: ایجاد یک دانشگاه دخترانه در هراستان امکان انتخاب داوطلبین را بیشتر تسهیل می‌کند.  به گزارش  فارس، کامران دانشجو، وزیر علوم در دیدار با بیش از ۵۰…

  راه‌اندازی ۲۴ دانشگاه تک جنسیتی Reviewed by Farnaz on Jan 12Rating:

  وزیر علوم گفت: در راستای اسلامی شدن دانشگاه‌ها تاکنون ۲۴دانشگاه تک جنسیتی در کشور راه‌اندازی شده است،و تصریح کرد: ایجاد یک دانشگاه دخترانه در هراستان امکان انتخاب داوطلبین را بیشتر تسهیل می‌کند. 

  به گزارش  فارس، کامران دانشجو، وزیر علوم در دیدار با بیش از ۵۰ نفر از اعضای فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی افزود: مشورت و تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی یک اصل است.

  وی بیان داشت: اعضای فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی افرادی کاملا آشنا با مسایل دانشگاه‌ها و آگاه به امور آموزشی و پژوهشی هستند، لذا استفاده از نظرات کارشناسانه و دلسوزانه آنها به رشد آموزش عالی کشور کمک می‌کند.

  وی با اشاره به اینکه نیروی انسانی متعهد و متخصص مهمترین سرمایه یک کشور است، عنوان کرد: سرمایه گذاری برای آموزش عالی کشور یک سرمایه‌گذاری زیربنایی است.

  وزیر علوم خواهان توجه بیشتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای اختصاص منابع مالی به این بخش در بودجه کشور شد.

  راه‌اندازی ۲۴ دانشگاه تک جنسیتی در کشور

  دانشجو با اشاره به اینکه در راستای اسلامی شدن دانشگاه‌ها تاکنون ۲۴دانشگاه تک جنسیتی در کشور راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: ایجاد یک دانشگاه دخترانه در هراستان امکان انتخاب داوطلبین را بیشتر تسهیل می‌کند.

  وی تأکید کرد: اسلامی شدن دارای ابعاد شکلی ظاهری همانند مناسبات دانشجویان و دانشگاهیان با یکدیگر و ابعاد ماهوی همانند محتوای دروس دانشگاهی است و باید به این دو موضوع توجه داشت.

  وزیر علوم خاطرنشان کرد: هر چند ماهیت اصل است اما نمی‌شود به این بهانه به شکل توجه نکرد، همانطور که دستورات دینی و حتی عبادات نیز هم ماهیت دارد و هم شکل آن مشخص است.

  دانشجو اظهار داشت: اسلامی کردن دانشگاه‌ها به معنای ترویج و به کارگیری فرهنگ دینی و جاری شدن احکام الهی در دانشگاه‌ها است، همچنین در رشته‌های مختلف تحصیلی بویژه در علوم انسانی، محتوای دروس باید منطبق با تعریف انسان در اسلام و جهان بینی توحیدی باشد.

  وی گفت: علم اقتصاد، علم روانشناسی و علوم دیگر با نگرش و بر پایه تعریف کدام انسان است؟ همانطور که انسان مادی با انسان توحیدی تعاریف متفاوتی دارند خوشبختی آنها هم مبنای متفاوتی دارد.

  وزیر علوم با اشاره به اینکه در سال جاری ۹۶۰ هزار نفر متقاضی ورود به دوره کارشناسی ارشد و ۲۲۰ هزار نفر متقاضی ورود به دوره دکتری بوده‌اند، افزود: وظیفه وزارت علوم فراهم کردن امکان تحصیل افراد داوطلب تحصیلات تکمیلی است و این امر با گسترش تحصیلات تکمیلی با شیوه‌های مختلف و از جمله ایجاد پردیس‌های دانشگاهی صورت می‌گیرد.

  وی در پاسخ به سؤال یکی از نمایندگان درباره تناسب جمعیت فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها و نیاز بازار کار گفت: با اجرایی شدن طرح آمایش آموزش عالی تلاش می‌کنیم ظرفیت پذیرش رشته‌های دانشگاهی براساس نیاز، استعدادهای بالقوه و امکانات هر استان تعیین شود.

  وزارت علوم آمار دقیقی از نیازهای دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی ندارد

  وزیر علوم با بیان اینکه این وزارتخانه آمار دقیقی از نیاز دستگاه‌های دولتی و بخش غیر دولتی ندارد، بیان داشت: اما این وزارتخانه وظیفه دارد امکان ادامه تحصیل را برای همگان فراهم کند.

  دانشجو افزود: حدود هشتاد سال است که دانشگاه‌های ما چه در مناسبات و چه در محتوا براساس الگوی غربی فعالیت می‌کنند و براین اساس تغییر روند و رویه موجود امری زمان‌بر و نیازمند فرصت کافی است.

  وی گفت: قدم‌های خوبی در این راستا برداشته شده است و با همفکری و همکاری همه مسئولین به ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی زودتر به نتیجه می‌رسیم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • seyed reza seyed hoseini

   به زور نمیتوان جیزی را تغییر داد و تجربه این را ثابت کرده.کاش کمی سطح آگاهی خود را بیشتر کنیم و بدانیم به کدام جهت در حال حرکتیم.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.