• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » اجباری شدن تولید بنزین یورو 4 از سال 92!
  کد خبر : 1700421

  اجباری شدن تولید بنزین یورو 4 از سال 92!

  اجباری شدن تولید بنزین یورو 4 از سال 92!Reviewed by Farnaz on Jan 12Rating: ایران ویج – معاون سازمان ملی استاندارد از اجباری شدن تولید بنزین یورو 4 از ابتدای سال آینده خبرداد و گفت: استاندارد تولید بنزین هم‌اکنون جزء یکی از استانداردهای اجباری است و بنابراین کیفیت بنزین تولیدی کنترل می‌شود. بهادر کاظمی در…

  اجباری شدن تولید بنزین یورو 4 از سال 92!Reviewed by Farnaz on Jan 12Rating:

  ایران ویج – معاون سازمان ملی استاندارد از اجباری شدن تولید بنزین یورو 4 از ابتدای سال آینده خبرداد و گفت: استاندارد تولید بنزین هم‌اکنون جزء یکی از استانداردهای اجباری است و بنابراین کیفیت بنزین تولیدی کنترل می‌شود.

  بهادر کاظمی در گفتگو با مهر در خصوص برخی شائبه‌ها نسبت به کیفیت بنزین تولیدی از سوی پالایشگاههای داخلی گفت: هم اکنون تولید بنزین دارای استاندارد اجباری است و بر این اساس، سازمان ملی استاندارد بر روی بنزین تولیدی، نظارت کافی دارد.

  معاون سازمان ملی استاندارد افزود: در مورد بنزین دو بحث وجود دارد؛ اول کیفیت فعلی بنزین تولیدی است و دیگر وضعیتی است که برای تولید بنزین الزامی است؛ این دو مقوله کاملا جدا است.

  وی تصریح کرد: بر این اساس، حداقل استاندارد تولید بنزین در حال حاضر یورو 2 است در حالی که مطابق با استانداردهای صورت گرفته باید در سال 91، به مرور کیفیت تولید بنزین از سوی پالایشگاهها ارتقا می‌یافت و به سطح استاندارد یورو 4 می‌رسید.

  به گفته کاظمی، در سال 92 کل بنزین تولیدی کشور باید حداقل استاندارد یورو 4 را داشته باشد که وزارت نفت نیز به مرور این کار را در حال انجام دارد، ضمن اینکه هم اکنون نیز بخشی از بنزین تولیدی کشور از استاندارد یورو4 و یورو 5 برخوردار است.

  وی اظهار داشت: از ابتدای سال 92، استاندارد یورو 4 برای تولید بنزین الزامی است و البته پالایشگاههایی که به تازگی احداث شده‌اند نیز از سطح استاندارد یورو 4 و 5 در تولید بنزین برخوردار هستند.

  کاظمی در پاسخ به این سئوال که آیا گزارشی مبنی بر آلایندگی بنزین تولیدی کشور به سازمان ملی استاندارد رسیده است؟ گفت: بنزین تولیدی تحت کنترل است و مشکل خاصی به لحاظ آلایندگی در سطح استاندارد یورو 2 نیست، ولی موضوع بحث سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست این است که باید استاندارد تولید بنزین به یورو 4 برسد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • seyed reza seyed hoseini

   امیدوارم این خبر به حقیقت بپیوندد .بنزین باید به استاندارد روز دنیا برسد و قیمت آن به پنج تا ده برابر افزایش یابد تا حداقل تعدادی از این خودروهای تک سرنشین کاسته شود و همه مجبور به استفاده از وسیله نقلیه عمومی شوند..تنها راه کاهش آلودگی هوا و ترافیک و قاچاق سوخت افزایش قیمت بنزین است .

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.