• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » افزایش تعداد کارگران خانگی به 52 میلیون نفر!
  کد خبر : 1700388

  افزایش تعداد کارگران خانگی به 52 میلیون نفر!

  افزایش تعداد کارگران خانگی به 52 میلیون نفر!Reviewed by Farnaz on Jan 12Rating: سازمان جهانی کار با اعلام اشتغال 52 میلیون نفر در کشورها به کار خانگی، از افزایش 19 میلیون نفری این کارگران در سالهای اخیر خبر داد. به گزارش ایران ویج  از  خبرنگار مهر، سازمان جهانی کار در تازه ترین گزارش خود که…

  افزایش تعداد کارگران خانگی به 52 میلیون نفر!Reviewed by Farnaz on Jan 12Rating:

  سازمان جهانی کار با اعلام اشتغال 52 میلیون نفر در کشورها به کار خانگی، از افزایش 19 میلیون نفری این کارگران در سالهای اخیر خبر داد.

  به گزارش ایران ویج  از  خبرنگار مهر، سازمان جهانی کار در تازه ترین گزارش خود که برای اولین بار در سطح جهان انجام شده است، اعلام کرد: حداقل 52 میلیون نفر در سراسر جهان به کار خانگی اشتغال دارند که درصد قابل توجهی از این تعداد را زنان تشکیل می دهند.

  برآورد می شود 7.5 درصد از زنان در کشورهای مختلف به کار خانگی اشتغال داشته باشند و این میزان در برخی از مناطق از جهان در آسیا، اقیانوسیه، آمریکای لاتین و منطقه کارائیب بیشتر است.

  بین 1990 تا 2010 میلادی تعداد کارگران خانگی در کشورهای مختلف جهان به میزان 19 میلیون نفر افزایش یافته است و مهاجرت هایی نیز به سایر کشورها برای پیدا کردن کار انجام شده است. با این حال، سازمان جهانی کار می گوید تعداد واقعی کارگران خانگی در کشورهای مختلف به مراتب بیشتر از برآوردها و ده ها میلیون نفر است.

  در گزارش ILO اخراج کارگران زیر 15 سال و به عبارتی کودکان از کار وجود ندارد در حالی که تعداد آنها طبق برآورد سال 2008 میلادی به میزان 7 میلیون و 400 هزارنفر بوده است.

  سازمان جهانی کار در قالب کنوانسیونی برخی توصیه ها را برای انجام کار خانگی ارائه کرده است. این اقدام به منظور تقویت و اطمینان از شرایط مناسب و معقول کار؛ همچنین بهبود وضعیت پرداخت ها به کارگران خانگی سراسر جهان است. این کنوانسیون تاکنون توسط 3 کشور به تصویب رسیده است.

  بررسی ها نشان می دهد تنها 10 درصد از کارگران خانگی به اندازه یک کارگر از مزایای قانون کار بهره مند می شود و اینگونه پوشش ها برای آنها وجود دارد. همچنین بیش از یک چهارم کارگران از قوانین ملی کار خارج شده اند و نیمی دیگر از آنها نیز بدون محدودیت ساعت فعالیت دارند.

  حدود 45 درصد از کارگران خانگی بدون برخورداری از دوره های استراحت در هفته کار می کنند و بیش از نیمی از کارگران خانگی نیز تنها به میزان حداقل دستمزد دریافت می کنند. در این بخش فقدان حمایت های قانونی آسیب پذیری کارگران داخلی را افزایش می دهد و یافتن راه حل برای آنها را دشوار کرده است.

  برآورد سازمان جهانی کار نشان می دهد که از 52 میلیون و 600 هزار کارگر خانگی در کشورهای مختلف، 83 درصد زنان هستند و 29.9 درصد امکان استفاده از مزایای قانون کار کشورها را ندارند. به صورت کلی منطقه آسیا و اقیانوس آرام با 21 میلیون و 400 هزار نفر بیشترین تعداد کارگران خانگی را در خود جای داده است.

  همچنین 19 میلیون و 600 هزار نفر در آمریکای لاتین و حوزه دریای کارائیب فعالیت دارند. 5 میلیون و 200 هزار نفر از کارگران خانگی در آفریقا و 3 میلیون و 600 هزارنفر نیز در کشورهای توسعه یافته هستند. در شرق میانه نیز 2 میلیون و 100 هزار نفر فعالیت دارند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.